Mont Tremblant o víkendu hostí světový šampionát

5.09.2014 -
Z Las Vegas se dějiště přesunulo do kanadského Mont Tremblant. Startovní listina je předzvěstí totální triatlonové bitvy! Česká republika má želízka v ohni v podobě olympioniků Filipa Ospalého a Radky Vodičkové. Favorité jsou úřadující dvojnásobní šampióni Kienle a Hauschildt. Více informací v článku.
Z města kasin a pouštní krajiny se šampionát přesunuje do kanadské tajgy. Jaká bude očekávaná změna? Kdo se stane světovým šampiónem? Jak si povede početná česká výprava? Tyto otázky zodpoví nadcházející víkend.

Pole favoritů

Největším papírovým favoritem je dvojnásobný úřadující světový šampión Němec Sebastian Kienle, který pod vedením Luboše Bílka stanul v letech 2012 a 2013 na stupně nejvyšší. Letos opět pokořil hranici osmi hodin a stanovil nové traťové maximum na domácí půdě ve Frankfurtu. Na půlkách ale letos tak suverénně nedominoval. Šampionát je skvělým testem formy před Havají a svoji aktuální formu mají v plánu otestovat i úspěšní ironmani jako je Schildknecht, Frommhold, Stein či Aernouts. Druhou skupinou jsou bývalí olympionici, kteří přesedlali na dlouhé tratě, ale stále disponují dobrým plaváním a výborným během: Raňa, Don, Gamles, Clark, Wild, Kahlefelldt či Ospalý. Třetí skupinu tvoří duo nepřemožitelných: Jan Frodeno, který na půlce nenašel přemožitele od Wiesbadenu 2013 – či ITU šampión Javier Goméz, který minulý týden v Edmontonu předvedl famózní formu. Nutno počítat i s Terenzem Bozzonem, který se loni  v Las Vegas blýskl druhým místem. Jistě bude i zajímavé, co předvede objev letošního roku mladý Němec Andreas Dreitz. Ve startovní listině figuruje 51 jmen a všechna patří mezi špičku.

(ilus foto Sebastian Kienle triathlete-europe.competitor,com)
startovní listina MPRO zde

Pole favoritek

Ve startovním poli žen nechybí dvojnásobná světová šampiónka z půlky Melissa Hauschildt. Rychlonohá Australanka předvádí stabilní výkony a již dvakrát ukázala, že na vrcholnou akci se umí připravit. Další adeptkou na světový titul je i její krajanka Annabel Luxford, rovněž specialistka na střední triatlon. Silnou skupinu tvoří bývalé olympioničky: Helle Frederiksen, která ovládla dobře dotovaný Hy – Vee triathlon minulý týden či Radka Vodičková, která letos sbírá jedno vítězství  za druhým. Na Hy-Vee triatlonu obsadila 7. místo.  Dobrou formu má i Britka Swallow, či zkušená Mary Beth Ellis. Naopak favorizovat nejde Dánku Pedersen, která stále hledá formu minulých let. Jak dříve zářila Pedersen, tak  letos stejně září Švýcarka Daniela Ryf!

České pole

M30 – David Sajner

M40 – Roman Malivánek, Pavel Paták, Tomáš Přitasil

Handcycle: Zbyněk Švehla 

(ilus. foto Radka Vodičkova a Melissa Hauschildt - phuketgazetet.net)
startovní listina FRO zde
Hodnocení:
Přečteno 2525x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen