V Zell am See je dobojováno! Z vítězství se raduje legendární Vanhoenacker

31.08.2014 -
V Zell am See je dobojováno. Deštivé a chladné počasí prověřilo odolnost závodníků. S tamní tratí se nejlépe vypořádal legendární Marino Vanhoenacker. V ženách se prosadila domácí hvězda Eva Wutti. Nejlepším Čechem byl Jakub Langhammer. Více v článku.

Zell am See bude za rok hostit šampionát v polovičním Ironmanu a tak se letošní ročník konal v duchu příprav na nadcházející mistrovství. Počasí závodníkům opět nepřálo. Místní podmínky a změněná trať cyklistiky nejlépe sedla belgickému blesku Vanhoenackerovi. Ten rozhodl o svém vítězství v cyklistické části. Na běhu vytáhlý Belgičan nebyl ve své kůži a v byl cíli rád, že skvěle běžící Ital Casadei ho nepřeválcoval. Třetí příčku obsadil Jihoafričan Matt Trautman. V ženách jasně zvítězila domácí hvězda Eva Wutti. Druhé místo brala drobná Němka Kristin Moeller, trojici nejlepších doplnila Anja Beranek.

Zell am See tradičně láká i české závodníky, jednak svou malebnou krajinou, jednak dostupností a také českou osadou v podobě Petra Mikudíka, který pro Čechy zajištuje vždy perfektní servis. Mezi českými závodníky byl jednoznačně nejlepší Jakub Langhammer, který obsadil druhé místo ve své věkové kategorii M18  a v celkovém účtování potom bral 34. místo (4:25). Svým výkonem si zajistil právo startu na MS v roce 2015.

Vystoupení ostatních českých závodníků:

MPRO - David Jílek (4:41)

M18: Matěj Král (5:46), Lukáš Vaněček?

M25: Petr Halík (5:43), Vít Kovařík (5:31), David Tondl (??), Miroslav Dušek (5:50), Jaroslav Kára (??), František Tobek (5:59), Jan Tomanek (??)

M30: Radovan Jašek (4:44), Martin Vlnas (5:10), Pavel Šiška (5:27), Ondřej Radil (??), Michal Paleček (??), Jiří Lysý (5:29), David Salomon (5:45), Jiří Cepura (??), Petr Vaněček (5:44),

M35: Radek Holinka (5:00), Václav Kubec (5:25), Tomáš Novotný (5:49), Jiří Pospíšil (5:28), David Šmejkal (5:38), Karel Uhlíř (6:12), Zděnek Váňa (5:46),

M40: Jan Vodehnal (4:34 – 5. v kategorii), Radomín Bursa (4:50), Zdenek Cepera (5:33), Martin Filip (5:18), Michal Havlíček (6:03), Jaroslav Joza (5:26), Aleš Kodat (??), Radek Kudibal (5:32), Tomáš Langhammer (5:20), Petr Michovský (5:08), Petr Seibert (5:57), Dalibor Smažinka (5:38), Dušan Žežulka (??)

M45: Jarda Hyzl (?? – 7. v kategorii), Alexander Danel (5:08), Viktor Dohnal (5:53), Tomáš Tychler (5:33)

M50: Petr Holeček (5:37), Pavel Tondl (5:15),

M60: Jan Fajt (?? – 2. v kategorii), Bohumil Mahdal (?? 5. v ktagorii)

F30: Zuzana Holinková (5:36), Dagmar Mostecká (??),

F35: Radka Falge (??), Michaela Kubková (??), Dagmar Pokorná (??), Jindra Sýkorová (5:51)