Lanzarote 70.3 pro Ranu a Boteranbrood

11.11.2012 -
Poslední evropská akce je za námi. Premiérový větrný ročník Ironman 70.3 Lanzarote ovládli Danne Boteranbrood a Ivan Rana. Přinášíme Vám rekapitulaci evropské sezóny na polovičních tratích.

Evropskou sezónu otevřel Ironman 70.3 Mallorca, který byl v režii jednoho závodníka – Michaela Raelerta, ten se jako jediný  ostal na náročných tratích pod 4 hodiny. V ženách zvítězila Emma Kate Lidbury.

Koncem května hostil rakouský St. Poelten šestý ročník půlky, která zná v posledních letech jen jednoho vítěze – Filipa Ospalýho. Letos organizátoři slibovali bitvu mezi Andreasem Raelertem a Farisem Al-Sultanem. Rybník jim ale opět vypálil Filip Ospalý, který zde zvítězil potřetí v řadě. Mezi ženami si nejlépe vedla Němka Julia Gajer.

Nejprve to měla být derniera, nakonec se závod podařilo zachránit. Jedná se o IM 70.3 Switzerland. Ve Švýcarsku zvítězil, letos podruhé, Michael Raelert a budoucí olympijská vítězka Nicol Spirig. Týden po Švýcarsku se závodilo v italské Pescaře. Zde zvítězil domácí Daniel Fontana a Švýcarka Lucia Thalmann.

Ironman UK 70.3 sliboval zajímavou podívanou, původně zde měl startovat navrátilec Chris McCormack, ovšem nakonec do závodu nenastoupil. V Anglii zvítězil domácí Philip Graves a Irka Eimar Mullan

Nový přírůstek do rodiny Ironman  - Ironman Norway patřil jednoznačně Filipu Ospalýmu, který porazil Rasmuse Hanninga a připsal si letos druhé vítězství. V ženách dominovala Američanka Mary – Bath Ellis.

Ironman 70.3 Antwerp se rozloučil a v příštím roce již nebude na programu. Poslední ročník ovládl Bart Aernouts a Nicol Spirig, která těsně před OH úspěšně testovala formu na polovičním ironamnu.

Mistrovství Evropy v polovičním Ironmanu již tradičně hostil německý Wiesbaden. Tento náročný závod vyhrál Michael Raelert. Pro Michaela to byl třetí letošní start a třetí vítězství. Filip Ospalý dokončil na šestém místě. V ženách zaúřadovala Němka Anja Beranek.

Nový člen Ironman 70.3 Zell am See kompletně patřil Italům v mužské kategorii (Degasperi, Fontana, Casadei) a v ženách zvítězila Gina Craeford (Simona Vykoukalová 6. ). Díky dobré dostupnosti se na startu objevilo početné pole českých závodníku.

Zavírákem pevninské Evropy byla francouzská půlka Pays d´Aix, zde zvítězil domácí Cyril Viennot a Mery Bath Ellis.