Las Vegas bude hostit mistrovství světa v IM 70.3

31.08.2011 -
Las Vegas bude 11. září hostit poprvé mistrovství světa v polovičním ironmanu, které se do nevadské pouště přesunulo z Clearwateru. Na startu nechybí velká jména.
Mistrovství světa v polovičním ironmanu se letos poprvé přesunulo po šesti letech svého konání z amerického Clearwateru do města kasín a nočního života Las Vegas. Start závodu je stanoven na 11. září. 

Ve startovní listině nechybí dvě česká želízka v kategorii Profi, která o sobě dávají vědět nejen na polovičních tratích. 

Filip Ospalý - V loňském roce se na dlouhých  tratích objevil poprvé. Po triumfu v rakouském ST. Pöltenu na sebe upozornil ještě druhým místem na MS v Clearwateru, kde zvítězil zatím neporazitelný Michael Realert. Letos Filip opět navázal na loňské prvenství v rakouském St. Pöltenu. O první místo se tentokrát popral s  rakouským bývalým olympionikem na horských kolech Michaelem Weissem. Velmi dobrým výsledkem bylo i druhé místo ve Wiesbadenu, kde se konalo mistrovství Evropy v IM 70.3. 

Martin Krňávek - Dlouhé tratě si vyzkoušel již před lety v Jižní Africe, poté se ale navrátil hlavně k olympijskému triatlonu. Letos Martin okusil bezhákový olympijský triatlon ze série 5i50, kde se mu velmi dařilo a dále dvě půlky (MČR v Teplicích 1.místo, ME ve Wiesbadenu 3.místo).

Ale i v AGE - GROUP máme dva české  zástupce - Richarda Jahodu a Milana Pekárka . Richard se kvalifikoval  z New Orleans a má zkušenosti z mistrovství světa v Clearwateru. Na Milana  se usmálo štěstí v St. Pöltenu. V loni se mu podařilo v Port Elizabeht kvalifikovat na Havaj, kde si připsal svůj debut. 

Loňský mistr světa v kategorii MHC Zbyněk Švehla se i přes své letošní vítěství v Belgii (Ironman Antwerp 70.3)do Las Vegas nevydá. 

Podle veškerých informací Machael Realert neobhájí do třetice titul mistra světa kvůli zranění. Mimo hru je i mistr světa z roku 2008 Terenzo Bozzone, který kvůli problémům s achilovkou vzdal účast na MS. Favoritem číslo jedna v mužích je tedy český reprezentant Filip Ospalý. Cestu k vítěství se mu pokusí znepříjemnit jiná zvučná jména: Chris Lieto, Alessandro Degasperi, Andy Potts (mistr světa z Clearwateru z roku 2007), Michael Weiss, Sebastian Kienle či dvojnásobný havajský vítěz a mistr světa z Clearwateru z roku 2006 Craig Alexander. 

V ženském poli ČR bohužel nemá žádnou zástupkyni. Hlavni favoritkou  závodu je Jodie Swallow (loňská mistryně světa). S číslem dvě do závodu nastoupí loňská vícemistryně  Leanda Cave (obě Velká Británie) a číslo tři ponese Angela Neath z Kanady. Na prvenství myslí i další jména jako Karin Thuerig,Magili Tisseyre či v loni pátá Heather Jackson. 

Všechny závodníky čeká doslova pekelné počasí. V tomto ročním období se totiž teploty pohybují i za hranicí 40C s vlhkostí okolo 20-30%. Vražedný bude též profil trati cyklistické i běžecké části. Přejme tedy našim reprezentantům hodně síly a štěstí v závodu !
Veškeré informace o závodě ZDE:


Loňské výsledky v PDF ZDE:
Hodnocení:
Přečteno 992x

Komentáře

Teplo ano, profil ne Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek