V Krušných horách opět exceloval Zadák

8.05.2010 -
AKTUALIZOVÁNOKarel Zadák, specialista na X-terru, již potřetí v řadě ovládl dlouhý duatlon v Krušných horách a prodloužil tak svoji suverenitu. Druhý a třetí v cíli skončila dvojice novopackých závodníků Petr Soukup a Rudolf Cogan. V ženách kralovala Jana Candrová.

Pořadí prvních třech mužů je identické jako v roce 2009 a stejně obtížná zůstal i náročná trať s distancemi 10-90-10, i když oproti loňskému roku doznala drobných úprav a byla mírně zkrácena.

Na startu se sešla skoro stovka účastníků, ale chladné počasí zřejmě způsobilo, že ne všichni přihlášení se na start dostavili.

Největší favorit závodu Karel Zadák potvrdil svoji extratřídu. Závod absolvoval s úmyslem nejít na plný plyn, a o svém výkonu rozhodl skvělým cyklistickým výkonem. Pozdní začátek přípravy jej nijak nepoznamenal a můžeme se v jeho podání opět těšit na skvělé výsledky.

V prvním depu se však objevil až na třetí pozici. Důvod? „Ke konci třetího okruhu jsem si musel odskočit na záchod. Jinak jsem celých 10 kilometrů absolvoval společně s Petrem Soukupem a Honzou Wainerem,“ vysvětluje své zaváhání. Za nimi dobíhal další aspirant na čelní příčky Rudolf Cogan

Na kole roztočil Zadák svůj motor do nevídaného tempa a jeho náskok začal narůstat. Na virtuální druhou pozici se propracoval Rudolf Cogan a třetí Petr Soukup.

„Závěrečný běh jsem šel s velkou rezervou. Nechtěl jsem se zbytečně vyšťavit. Přeci jen jsem závod pojal jako přípravu,“ prozradil vítězný Zadák ihned po doběhu v telefonickém rozhovoru.

Jako druhý se v cíli objevil mladý závodník s reprezentačními zkušenostmi Petr Soukup před svým oddílovým kolegou a objevem loňské sezóny Rudou Coganem. „Petr Soukup běžel druhý běh fantasticky. Kdybych měl jít naplno, možná bych tak rychle běžet ani nedokázal,“ vysekl Zadák poklonu mladému závodníkovi z Nové Paky. Na čtvrté pozici finišoval Tomáš Martínek a první pětku doplnil Král Jindřich.

V ženách nedokázala svůj loňský triumf obhájit Kateřina Loubková a titul Krušnowoman si odváží Jana Candrová. Již v prvním depu figurovala na první příčce a během cyklistiky předvedla parádní výkon, se kterým by se neztratila ani v mužském závodě.

Muži:
1. Karel Zadák REALIZ Sport Team 3:39:02
2. Petr Soukup TOP09 3:44:18
3. Rudolf Cogan TOP09 3:44:18
4. Tomáš Martínek Triexpert team 3:50:07
5. Jindřich Král Loko Nymburk 3:50:31

Ženy:
1. Jana Candrová B&H Triatlon ČB 4:16:30
2. Kateřina Loubková TT Cyklorenova Cvikov 4:38:07
3. Ivana Loubková TT Cyklorenova Cvikov 4:44:57

výsledky zde

 
nejlepší muži


nejrychlější ženy


...a dobře naladěný Milda Bayer


Hodnocení:
Přečteno 1026x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?