Do depa přijel Fekl úplně prošitý

29.04.2008 -
Daniel Fekl, jenž uspořádal již čtvrtý ročník duatlonu v Dobřanech, se tolik touženého vítězství na “svém“ závodě nedočkal. Závod nedokončil kvůli křečím. „Do depa jsem přijel úplně prošitý a nemohl jsem běžet,“ komentuje.
Po startu se Dan Fekl ujal vedení a běžel si své tempo. „Do depa jsem přiběhl cca s 20 sekundovým náskokem a věděl jsem, že na kole budu mít problémy, jelikož mám najeto pouze 190 km,“ prozrazuje.

Na kole si počkal na trio: Kubíček, Pejsar, Servít. „Po 8 km nás dojel Zadák, a pak pro mě začalo peklo! Hodně sil mě stálo mnoho nástupů. V prvním okruhu jsem navíc ztratil láhev s pitím a ve třetím okruhu mě začaly brát křeče do nohou. V posledním okruhu jsem čekal na rozhodující nástup, který jsem perfektně vystihl a zavěsil se za duo Pejsar, Zadák,“ říká

Kubíček se Servítem zůstali za touto trojicí. „Do depa jsem přijel úplně prošitý a nemohl jsem běžet. Ve druhém běhu mě brali opět křeče, se kterými se nedalo běžet vysoké tempo,“ vysvětluje proč závod nedokončil a záhy dodává. „Prodal jsem vše, na co jsem měl natrénováno.“

A jak hodnotí své soupeře. „Když to mám říci po pravdě.... Z letošního ročníku mě překvapil jen Karel Zadák. Jinak letošní závod se jel cca o 2 min pomaleji než v roce 2005 a 2006,“ všímá si.

Od sebe očekával útok na vítězství. „Na druhou stranu musím být soudný. Práce mi nedovoluje trénovat tak, jak bych si představoval. Víc jsem také očekával od Kubíčka a Servíta, o kterém jsem si myslel, že by mohl dosáhnout vítězství.“

Závěrem Dan Fekl dává vysvětlení pro zúčastněné závodníky. „Závod v Dobřanech hodnotím jako povedený, až na pár maličkostí, které mě hodně mrzí. Chtěl bych se omluvit všem závodníkům za trička, které obdrželi při prezentaci. Podám malé vysvětlení jak k tomu došlo.

Měl jsem objednaná pěkná trička od pražské firmy, která mi je měla dodat nejpozději do čtvrtka 24.4.2008. Po mnoha telefonátech jsem zjistil, že trička byla odeslána místo do Českých Budějovic, do Budějovic Moravských! Bohužel už se s tím nedalo nic dělat. Kamarádka se mě nabídla, že mi z této situace pomůže a trička do neděle dodá. Trička dorazila kurýrem 20 min před prezentací. Děvčatům na prezentaci jsem řekl, aby je dávala do tašek. Jelikož jsem měl jiné starosti s průběhem závodu, na trička jsem se ani nepodíval. Trička byla strašná..... Všem závodníkům se tímto omlouvám!!!!! Dále mě dost mrzí nízká účast závodníků. 25 závodníků, kteří byli přihlášeni, tak nedorazili...,“ uzavírá.


Dan Fekl

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
závodník Fekl zorganizoval skvělý závod
Fekl se před sezónou dostává do životní formy!
Fekl zažil trpké jaro. Smůla ho doprovázela na každém závodu
Přečteno 772x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera
8.5.23Kočař vydřel na světovém šampionátu v dlouhém triatlonu 12. místo. Soukup byl 35.