Craig Alexander se stal Mistrem světa série 70.3

11.09.2011 -
V americkém Las Vegas se v neděli uskutečnilo MS série IM 70.3. Z titulu se raduje Australan Craig Alexander. Filip Ospalý dokončil na 13. pozici. Martin Krňávek finišoval na 28.příčce. V ženách zvítězila také Australanka Melissa Rollinson.

Úvodní plavecké části kraloval Andy Potts , za ním se vytvořila silná skupina pronásledovatelů Alexander, Matthews, Gamles, Ospalý, Krňávek a další. Během cyklistiky se karty zamíchaly a do čela se dostal kdo jiný něž Chris Lieto, který cyklistickou část zvládl za 2:10,36, za ním do druhého depa přiletěl osamocený Craig Alexander a vyrazil na stíhačku. Třetí dojel Matthews, za ním Gambles, Weiss, Symonds a na 12. místě Filip Ospaly.

Chris Lieto každým kilometrem ztrácel náskok a ve druhé třetině běžecké části se do čela dostal dvojnásobný havajský vítěz a mistr světa z Clearwateru Craig Alexander, který si doběhl pro svůj druhý titul mistra světa v půlce.

1. Craig Alexander AUS 3:54
2. Chris Lieto USA 3:58
3. Jeff Symonds CAN 3:59
4. Michi Weiss AUT 3:59
13. Filip Ospalý CZE 4:07
28. Martin Krňávek CZE 4:20

V ženách se konalo podobné drama jako u mužů. Z  vody jako první vylezla Joanna Lawn a za ni veškeré favoritky na titul Rollinson, Thuerig,Tisseyre a Dibens. Poslední jmenovaná zajela fantasticky na kole, ze závodu ale v průběhu běžecké části z důvodu vyčerpání odstoupila. Melissa Rollnson, krajanka Craiga Alexandra, zaběhla 1/2maraton za 1:21:14 a to jí vyneslo titul mistryně světa v IM 70.3.

1. Melissa Rollinson  AUS 4:20
2. Karin Thuerig CHE 4:26
3. Linsey Corbin USA 4:29

výsledky ---ZDE---

Live video --ZDE--

V kategorii AGE-GROUP 45-49, v českém souboji vyhrál Milan Pekárek 5:24 nad Richardem Jahodou 5:29