Grabmüllerová opět prohnala mužské protějšky

27.08.2006 -
Minulý týdne v Ohňové zemi získala reprezentantka v zimním triatlonu Šárka Grabmüllerová titul mistryně Jižní Ameriky a tento víkend přidala do své sbírky další tentokráte Argentiny. V zimním středisku pod úpatím sopky si připadala jako v ráji.
Po úspěšném závodě v nejjižnějším městě světa Ushuai , kde Šárka skončila čtvrtá v absolutním pořadí se vypravila na další závod vzdálen 3000km. Přesněji do menšího argentického lyžařského střediska Caviahue rozkládající se pod úpatím stejnojmenné sopky.

Oba závody zimného triatlonu organizovali stejní pořadatelé. „Je to k nevíře oni vše na takovou dálku převáží. Říkala jsem jim co máme za problém, když pořádáme závod třeba jen 40km od domova a oni to vůbec  nechápali. Vždyť 3000km není žádný problém,“ divila se Šárka, která kývla na nabídku cestovat s nimi.

„Cesta trvala 20 hodin. Seděli jsme jak sardinky, ale byla neuvěřitelná sranda,“ prozrazuje o jihoamerickém temperamentu. Společně s nimi cestovala i značná část depa. Zbytek poslali letadlem.

V malém lyžařském středisku v 1600m nad mořem si po příjezdu připadala jako v ráji. „Rostou tu jehličnaté palmy a do Chile je to coby kamenem dohodil. Okolo jsou samé vodopády, metr sněhu a sluníčko přes den příjemně pálí,“ těžko hledalo slovy jak popsat nedotčenou přírodu.

Chystaný závod byl mnohem prestižnější než minulý víkend. Pořadatelé do poslední chvíle vychytávali  detaily. „Chtěli se prezentovat v tom nejlepším světle, aby sem dostali SP. Říkají, že to je tutovka.“

V den závodu se nečekaně oteplilo. Před startem panovalo nepříjemných 6 °C a trať se měnila před očima doslova v  kaši. „V úvodních  7,5 km běhu jsem se neskutečně bořila. Do depa jsem přiběhla šestá ze všech,“ shrnula. Na kole se postupně propracovávala vpřed. „Jezdili jsme snad jenom dva. Ostatní převážně běhali s kolem. Byl to boj s rovnováhou,“ dodala. Skvěle připravené lyže a úspěšně zvládnuté technické pasáže vynesly Šárce konečné třetí místo mezi muži a v ženách se stala mistryní Argentiny.

Komu by se však zdálo, že závody v Jižní Americe jsou procházkou, toho Šárka vyvádí  z omylu. „Bez pořádných zkušeností s jízdou na sněhu a bez kvalitního tréninku by se tu uspět rozhodně nedalo.“

Závod hodnotila jako velmi úspěšně organizačně zvládnutý a statut SP si určitě zaslouží. „Musím před nimi smeknout, neboť to co dělají pro zimní triatlon to se jinde nevidí,“ nešetřila slovy chválou. Argentinci už mají tým, který bude objíždět Světový pohár a všichni jsou přesvědčeni o zařazeni ZTT na ZOH.

 Po závodě plánovala zúčastnit se párty s pořadateli. Šárku v Jižní Americe zastihly její narozeniny, tak bylo k oslavě o důvod více.  „Ráda bych stihla vyzkoušet i místní sjezdovky a od organizátorů mám slíbený výlet k sopce,“ plánuje ještě před odletem do ČR. 

Usměvavé argentinské tváře a okouzlující příroda ji však budou chybět...


archív


archív

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Holky u Grabmüllerů jdou ve stopách své mámy…
Přečteno 352x

Komentáře

jo prima Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.