Víkendu vládl dlouhý triatlon

4.08.2014 -
MČR v dlouhém triatlonu, dvě nové půlky v závodním kalendáři, další díl Českého poháru v krátkém triatlonu, to vše a ještě více nabídl tento víkend. Více v článku

Slovakman 226

Piešťany hostily MČR a MSR v dlouhém triatlonu (3,8-180-42,2). Start závodu byl naplánovaný na 7:00. Na závodníky čekaly tři plavecké okruhy včetně výběhu z vody, šest okruhů v cyklistice a běh rozdělený také do šesti okruhů. Mužská startovní listina měla jasného favorita a ten nezklamal- Petr Vabroušek zvítězil s téměř 7 minutovým náskokem na druhého Jana Jakubíčka, třetí do cíle doběhl Michal Urbánek. Závodu žen se zúčastnilo 6 závodnic, ale pouze 5 závod dokončilo. S obrovským náskokem zvítězila Kristina Neč- Lapinová, druhá finišovala Svetlana Lipárová a třetí skončila Petra Stočesová.

Výsledky Slovakman 226 ZDE

Děčínský železný knedlík

Triatlon na horských kolech, to je Iron Dumpling. Závod odstartoval v sobotu ve 13:30 na distancích, cca 450m plavání, 15km MTB kolo, 4km běh. Kategorie závodu byly následující- muži a ženy rozdělení dle věku, štafeta firem, štafeta žen, štafeta mužů nad 100kg a družstva (nejméně 4 členové). Mužskou kategorii ovládl Pavel Jindra, druhý skončil Petr Rouček a trojici na stupních vítězů doplnil Pavel Štryncl. V ženách jednoznačně zvítězila Kateřina Loubková, druhá doběhla Markéta Roubalová a třetí místo brala Ilona Škálová.

Výsledky Děčínský železný knedlík ZDE

Dřevěný muž

„Dřevěný muž  proběhl za slunečného počasí a rekordní účasti 144 závodníků.“ Plavání o délce 500m se odehrálo v nádrži Gabčíkovo, cyklistika měřila 26km a byla rozdělena do dvou okruhů, stejně jako závěrečný běh o délce 5,6km. Mužskou kategorii ovládl Pavel Hotař před druhým Martinem Hanáčkem, který v cíli ztratil jen 13s na vítěze. Třetí doběhl Jaroslav Tuna. V ženách zvítězila Klára Kučerová, druhá byla Petra Veselá a třetí místo brala Iva Novotná.

Výsledky Dřevěný muž ZDE

Triatlonový víkend na Davidově mlýně

Mlynmancross (1-30-10), Mlynmanhalf (1,9-90-20), Mlynmanrun (10km), Mlynmanjunior (střelba z painbolových pušek na střelnici) tyto všechny závody se odehrály tento víkend u Opavy.

Královský triatlon

V Olomouckém kraji v Majetíně se konal tzv. Královský triatlon na distancích 500m plavání, 33km cyklistika a závěrečný běh v délce 6km. Pořadatelé nezapomněli ani na děti, pro ty byl připravený závod na odrážedlech a pro ty starší potom minitriatlon. V mužské kategorii celkově zvítězil Jiří Klíma, druhý skončil Tomáš Kozel, třetí místo získal Luděk Blinka. Ženy s téměř 3 minutovým náskokem ovládla Jana Žaludková, druhé místo brala Alena Losertová a třetí skončila Andrea Kulíšková.

Výsledky Královský triatlon ZDE

Houmrův triatlon

V Jiříkově se tento víkend uskutečnil poslední závod ze seriálu Htriatlon. Závodníci si opět mohli vybrat trať dle svých možností, v nabídce byly tyto závody: Rumburk – Hobby (0,2-25-2), Jiříkov- klasik (0,2-25-4), Ústecký kraj- sport (0,4-50-8). Pro děti byly připraveny běžecké závody- od nejmenší, kteří běželi 300m, až po 15 leté, kteří běželi 2km.

Velká cena E.ON Tábor

MČR ve sprint triatlonu, Velká cena E.ON, Triatlon Tábor, 7. díl Českého poháru v olympijském triatlonu, to vše se odehrálo v neděli v Táboře. Závod se jel na distancích 750m plavání, 20km cyklistika, 5km běh. Přemyslu Švarcovi se povedl tzv. double, v Telči zvítězil v olympijském triatlonu a teď o víkendu si doběhl i pro titul ve sprint triatlonu. Druhé místo obsadil Martin Debnar a třetí skončil vítěz z minulého týdne Jiří Kalus. V ženách zvítězila Jitka Šimáková před Petrou Kuříkovou a Janou Jirouškovou.

Výsledky ČP Tábor ZDE

Hamrman

Letos se uskutečnil nultý ročník Hamrman triatlonu, který se konal v obci Hamr na Jezeře. V sobotu se uskutečnil ½ IM (1,9-90-21,1), v neděli potom odstartoval sprint triatlon na tratích 750m plavání, 26,5km cyklistika a 7km běh. Sobotní závod vyhrál Balasz Róth před Petrem Veselým a Martinem Polesným. Ženskou kategorii vyhrála Blanka Havelcová, druhá skončila Šárka Miková a třetí doběhla Renata Kaničárová.

Výsledky Hamrman ZDE

Přečteno 1472x
22.10.24Favorité mistrovství světa Ironman 2024
22.9.24Laura Philipp slaví titul mistryně světa v IRONMANu, české triatlonistky také zářily