Terénní triatlony vládly tento víkend

30.06.2014 -
Tento víkend byl v tuzemsku především ve znamení terénních triatlonů. Vznikl nový extrémní závod v Beskydech. Hostivař přivítala nadšence i výkonnostní sportovce a pokračoval seriál Brdman Adventure. Více v článku

BeskydMAN triatlon

Čím dál více jsou populární triatlony, kde na závodníky čekají extrémní podmínky v podobě počasí nebo profilu trati a BeskydMAN vše splňuje. Závod se konal na distancích 1,5 km plavání, 60 km kolo a 15 km běh. Dle času vítěze v mužské kategorii, kterým se stal David Gerych (3:24:35) lze usoudit, že závod to byl opravdu náročný.  Druhý skončil Petr Kloda a třetí místo vybojoval Tomáš Bednář. Žaludková Jana s přehledem ovládla ženskou kategorii a i mezi muži se objevila na skvělém čtvrtém místě. Druhá skončila Michaela Gerychová a třetí Lucie Kolková.

Výsledky BeskydMAN triatlon ZDE

X- triatlon

X-triatlon je závod pro širokou sportovní veřejnost. Součástí letošního ročníku byl i triatlon pro děti na zkrácených trasách. Místem konání byl areál koupaliště v Říčanech u Brna. Tratě vedly okolním terénem (500m plavání-18km MTB-6km běh). Mužský závod s přehledem vyhrál Daniel Novotný, druhé místo obsadil Martin Kleibl a třetí skončil Lukáš Cintala. Magda Krejčová suverénně ovládla kategorii žen. Druhá doběhla Lenka Horáková a třetí místo získala Petra Cibulková.

Výsledky X- triatlon  ZDE

Xtrail Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou tradičně hostil Xtrail Vysočina, který se koná v rámci Jihomoravské triatlonové ligy. Plavání se odehrává v Pilské nádrži, cyklistika na horských kolech je vedena v okolí vodní plochy a běh v lese kolem Pilské nádrže.  Distance závodu měřily 600m plavání, 18 km MTB a 5km běh. Hlavní závod mužů vyhrál rodák ze Ždáru nad Sázavou Jan Klement, druhé místo získal Tomáš Klíma a trojici doplnil Zbyněk Pospíchal. V závodě žen zvítězila Hana Petrůjová, druhé místo brala Veronika Floriánová a třetí doběhla Jarmila Slavíčková.

Výsledky Xtrail Žďár ZDE

HUMI OUTDOOR Dobříšský tvrďák

Dobříšský tvrďák patří do seriálu BRDMAN ADVENTURE, který kromě triatlonu obsahuje i běh, duatlon nebo orientační cyklozávod MTB. Mužskou kategorii ovládl Michal Škobrtal, druhý skončil Štěpán Vidner a třetí místo obsadil Aleš Drahokoupil. Ženské startovní pole nebylo tak obsáhlé jako to mužské, v ženách zvítězila Petra Stočesová, následovaná Gabrielou Hrubou a Zuzanou Krchovou.

Výsledky Dobříšský tvrďák ZDE

Terénní triatlon Hostivař

V Hostivaři v Praze se uskutečnil Terénní triatlon Hostivař, který spadá do seriálu H- triatlonu. Distance v hlavním závodě, který je označen FINEP sport byly 800 m plavání, rozdělené do dvou okruhů s výběhem z vody, 25, 5 km cyklistika, cyklistická trať je vhodná pro trekkingová a MTB kola s povolenou jízdou v háku a na závěr 10,5 km běh.  Hlavní závod vyhrál David Janda, těsně za ním doběhl Aleš Drahokoupil a třetí skončil Ondřej Teplý. Ženy se zúčastnili tzv. Hobby triatlonu na distancích 400m plavání, 11,5 km kolo a 4,5 km běh. Tento závod suverénně ovládla Tereza Skuhrová, následovaná Ivetou Marešovou a trojici na stupních vítězů doplnila Radka Jentschová.

Výsledky terénní triatlon Hostivař ZDE


Hodnocení:
Přečteno 1001x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka