Terénní triatlony vládly tento víkend

30.06.2014 -
Tento víkend byl v tuzemsku především ve znamení terénních triatlonů. Vznikl nový extrémní závod v Beskydech. Hostivař přivítala nadšence i výkonnostní sportovce a pokračoval seriál Brdman Adventure. Více v článku

BeskydMAN triatlon

Čím dál více jsou populární triatlony, kde na závodníky čekají extrémní podmínky v podobě počasí nebo profilu trati a BeskydMAN vše splňuje. Závod se konal na distancích 1,5 km plavání, 60 km kolo a 15 km běh. Dle času vítěze v mužské kategorii, kterým se stal David Gerych (3:24:35) lze usoudit, že závod to byl opravdu náročný.  Druhý skončil Petr Kloda a třetí místo vybojoval Tomáš Bednář. Žaludková Jana s přehledem ovládla ženskou kategorii a i mezi muži se objevila na skvělém čtvrtém místě. Druhá skončila Michaela Gerychová a třetí Lucie Kolková.

Výsledky BeskydMAN triatlon ZDE

X- triatlon

X-triatlon je závod pro širokou sportovní veřejnost. Součástí letošního ročníku byl i triatlon pro děti na zkrácených trasách. Místem konání byl areál koupaliště v Říčanech u Brna. Tratě vedly okolním terénem (500m plavání-18km MTB-6km běh). Mužský závod s přehledem vyhrál Daniel Novotný, druhé místo obsadil Martin Kleibl a třetí skončil Lukáš Cintala. Magda Krejčová suverénně ovládla kategorii žen. Druhá doběhla Lenka Horáková a třetí místo získala Petra Cibulková.

Výsledky X- triatlon  ZDE

Xtrail Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou tradičně hostil Xtrail Vysočina, který se koná v rámci Jihomoravské triatlonové ligy. Plavání se odehrává v Pilské nádrži, cyklistika na horských kolech je vedena v okolí vodní plochy a běh v lese kolem Pilské nádrže.  Distance závodu měřily 600m plavání, 18 km MTB a 5km běh. Hlavní závod mužů vyhrál rodák ze Ždáru nad Sázavou Jan Klement, druhé místo získal Tomáš Klíma a trojici doplnil Zbyněk Pospíchal. V závodě žen zvítězila Hana Petrůjová, druhé místo brala Veronika Floriánová a třetí doběhla Jarmila Slavíčková.

Výsledky Xtrail Žďár ZDE

HUMI OUTDOOR Dobříšský tvrďák

Dobříšský tvrďák patří do seriálu BRDMAN ADVENTURE, který kromě triatlonu obsahuje i běh, duatlon nebo orientační cyklozávod MTB. Mužskou kategorii ovládl Michal Škobrtal, druhý skončil Štěpán Vidner a třetí místo obsadil Aleš Drahokoupil. Ženské startovní pole nebylo tak obsáhlé jako to mužské, v ženách zvítězila Petra Stočesová, následovaná Gabrielou Hrubou a Zuzanou Krchovou.

Výsledky Dobříšský tvrďák ZDE

Terénní triatlon Hostivař

V Hostivaři v Praze se uskutečnil Terénní triatlon Hostivař, který spadá do seriálu H- triatlonu. Distance v hlavním závodě, který je označen FINEP sport byly 800 m plavání, rozdělené do dvou okruhů s výběhem z vody, 25, 5 km cyklistika, cyklistická trať je vhodná pro trekkingová a MTB kola s povolenou jízdou v háku a na závěr 10,5 km běh.  Hlavní závod vyhrál David Janda, těsně za ním doběhl Aleš Drahokoupil a třetí skončil Ondřej Teplý. Ženy se zúčastnili tzv. Hobby triatlonu na distancích 400m plavání, 11,5 km kolo a 4,5 km běh. Tento závod suverénně ovládla Tereza Skuhrová, následovaná Ivetou Marešovou a trojici na stupních vítězů doplnila Radka Jentschová.