Prodloužený víkend ve znamení duatlonu a aquatlonů

5.05.2014 -
První květnový prodloužený víkend byl ve znamení duatlonu a aquatlonů. Letošní první triatlon se konal v Ostravě Porubě. Tímto víkendem skončila "aquatlonová sezóna". Více v článku.

Duatlon Břehy se konal tradičně 1.5. v Březích u Přelouče na tratích 6,6-24-3,3km. Účast zde byla vysoká i díky příznivému počasí. V 10:00 odstartoval hlavní závod, kterého se zúčastnilo 101 závodníků, ve 12:00 odstartovaly žákovské kategorie. Hlavní závod mezi muži vyhrál Truhlář Luboš, stejně jako loni byl druhý Minařík Petr a třetí příčku obsadil Ekl Tomáš. Mezi ženami zvítězila Kavanová Růžena, druhá skončila Fanturová Lenka a jako třetí Tylšová Daniela. Obhájci vítězství z loňského ročníku chyběli- Simona Vykoukalová kvůli mateřským povinnostem a Tomáš Mika kvůli zranění.

V sobotu se uskutečnil v Ostravě- Porubě Porubský sprint triatlon. Mužský závod po suverénní plavecké části vyhrál Powada Jakub, jako druhý skončil Krpec Lukáš a třetí byl Neuman Marcin z Polska. Ženská startovní listina nebyla příliš obsáhlá- zvítězila Šimková Barbora, druhá Losertová Alena a třetí místo brala Feberová Karolína.

Na stejném místě se také konal Fajný Aquatlon Poruba, který byl určený pro žákovské kategorie, kterého se zúčastnilo cca 80 dětí.

Další závod, který se v sobotu uskutečnil byl 2. ročník KALÁB aquatlon Družstevní, který pořádá Galant Brno a Ekol team v Brně v rámci Jihomoravské triatlonové ligy. Tratě byly 500m plavání (ve 25 m bazéně v Brně-Řečkovicích) a 4,8km běh (v přilehlém okolí bazénu). Start plavecké části byl v 11:00 a běh odstartoval ve 13:30. Mezi muži zvítězil Debnar Martin, druhý skončil Kočař Jakub a třetí příčku obsadil Dvořák Ladislav, který měl po plavecké části stejný čas jako pozdější vítěz Martin Debnar. Mezi ženami vyhrála Trčková Eva, kterou následovaly Kolková Lucie a Floriánová Veronika.

V neděli se konal 3athlonŸ Aquathlon Rychnov nad Kněžnou, který má status otevřeného mezinárodního závodu v aquatlonu. Závod se konal na distancích 400m plavání (v krytém bazénu) a 5km běh (v lese u plaveckého bazénu).  Mezi muži zvítězil Jiří Kalus před Pavlem Patákem a Filipem Václavíkem. Mezi ženami si pro vítězství doběhla Tereza Zimovjanová, následována Romanou Gajdošovou a Janou Jirouškovou. 

Hodnocení:
Přečteno 704x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza