Vítězi cross-duatlonu se stali Kratochvíl a Dudková

13.09.2006 -
O víkendu se konal v nádherném lesním kopcovitém prostředí nedaleko Pardubic (Brandýs nad Orllicí) kross duatlon. Pořádající oddíl Nový věk triatlonu jej zorganizoval již podruhé a závod je určen hlavně pro hobíky, i když již v příštím roce by mohlo být vše jinak.
Podle slov hlavního pořadatele Milana Dudka, jsou ambice, aby se tento závod  stal součástí Xterra poháru. Proporce tratí byly 3km běh v lehkém rovinatém terénu, 10km horské kolo -velmi kopcovité a 2km běh.

Hlavním lákadlem tohoto závodu je velmi náročná trať kola, které přiláká jak  triatlonisty a duatlonisty, tak i specialisty bikery a vždy svádí  k sázkám před startem kdo bude lepší.

Letošní ročník byl již druhým a zúčastnilo se ho čtyři desítky sportovců připravených zdolat tratě a vyhrát. V hlavní kategorii startují ženy, muži, junioři a juniorky dohromady.  Po běžeckém úseku vedl o bezmála půl minutu plzeňský Přemysl Švarc  (5.místo MS do 23let) před Soukupem a Kratochvílem. Švarc měl v prvním  okruhu kola ze tří defekt, a tak závod nedokončil. Po silné cyklistice na běh vybíhal jako první Kratochvíl s minutovým rozdílem před Petrem Soukupem, který je v plné přípravě na ME v duatlonu, které se koná  7.října v Rimini. Během druhého běhu se náskok jen zmenšil, a proto se  Miloš Kratochvíl (Pardubice) stal celkovým vítězem a odvezl si hodnotné věci. Třetím se stal Kašpar Zdeněk.

Ženský závod přinesl adrenalinu o něco méně když metodou start-cíl vyhrála Kateřina Dudková z pořádajícího oddílu před Štorkovou Terezou.

Děkujeme hlavním sponzorům, kterými byli Nový věk s.r.o. a město Brandýs nad Orlicí.

pořadatelé cross-duatlonu

Hodnocení:
Přečteno 410x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně