Triatlon 2006 na Vysočině

12.09.2006 -
Příznivci triatlonu na Vysočině měli v letošní sezoně možnost zúčastňovat se dvou pohárových soutěží. Pohár Vysočiny v triatlonu vyhlašuje ČSTT na Vysočině již třetím rokem, jeho součástí je i krajský přebor žákovských a dorosteneckých kategorií (v Moravských Budějovicích) a přebor dospělých (ve Žďáru nad Sázavou).

Další závody se konaly na Velkém Dářku (Orka triatlon), v Novém Městě na Moravě (Xtrail Vysočina) a v Koutech u Ledče nad Sázavou (Malý železný muž Melechova). Do celkového hodnocení se počítaly tři nejlepší výsledky.

Do Poháru Vysočiny se započítávaly výsledky jen závodníkům, kteří mají klubovou příslušnost na Vysočině, nebo na Vysočině mají trvalé bydliště. Takových závodníků je v konečném hodnocení 93. 11 z nich se zúčastnilo aspoň tří závodů.
Závody v Moravských Budějovicích, ve Žďáru nad Sázavou a v Novém Městě na Moravě byly zároveň součástí i Jihomoravské triatlonové ligy, což vedlo k nárůstu počtu startujících. Pěti závodů se zúčastnilo více než 200 soutěžících, navíc součástí Žďárského triatlonu byl i lidový závod. Malý železný muž Melechova byl zároveň i součástí triatlonového poháru Běžce Vysočiny.

Celkovým vítězem Poháru Vysočiny v hlavní mužské kategorii do 39 let se stal Aleš Láník (JPK Axis), který vyhrál i krajský přebor. 2. místo: Klement (Axiom OrBitt Žďár nad Sázavou), 3. Kučera (TK Moravské Budějovice), muži nad 40 let: 1. Krajčíř (Axis Jihlava), 2. M. Marek (Cyklo Radoňovice), 3. Ševčík (Velo servis Havlíčkův Brod), dorostenci: 1. Schmier (Pilkinton team), 2. Hotař, 3. R. Novotný (oba Axis Jihlava), ženy: Jonášová (K3 sport Žďár nad Sázavou), 2. Jánová (Žďár nad Sázavou), 3. Klímová (Nové Město na Moravě), dorostenky: 1. Komendová (TK Moravské Budějovice), žáci: 1. Hanousek (Axis Jihlava).

Premiérového ročníku Triatlonového poháru Běžce Vysočiny se zúčastnilo celkem 244 soutěžících, 36 z nich startovalo aspoň ve 3 závodech. Do celkového hodnocení se počítaly 3 nejlepší výsledky z 6 závodů (2 závody v Kněžicích, Kouty u Ledče, Luka nad Jihlavou, Jihlava – Pávov, Chotěboř).

Celkovým vítězem v hlavní mužské kategorii do 39 let se stal Vladimír Srb (Jihlava),  2. Nedělka (Vysoká), 3. Tuna (Okříšky), muži 40 – 49 let: 1. Tichý (Turbo Chotěboř), 2. Ševčík (Velo servis Havlíčkův Brod), 3. Krajčíř (Axis Jihlava), muži 50 – 59 let: 1. Gross (Znojmo), 2. Musil (Bystrá), 3. Krechler (Ježek Jihlava), junioři: 1. Kratochvíl, dorostenci: 1. Novotný (oba Axis Jihlava), ženy do 35 let: 1. Jonášová (K3 Sport Žďár nad Sázavou), ženy nad 35 let: 1. Hegerová (Jihlava), dorostenky: 1. Svačinková (Axis Jihlava).

Kromě regionálních soutěží stojí za zmínku další úspěchy závodníků z Vysočiny v Českém poháru nebo v zahraničí.
Aleš Láník (JPK Axis Jihlava) reprezentoval Českou republiku na mistrovství Evropy v dlouhém duatlonu v Dánsku. V celkovém hodnocení Českého poháru (dál ČP) v triatlonu skončil devátý, v duatlonu je před posledním závodem průběžně druhý.
Tomáš Bednář (z JPK Axis Jihlava přestoupil do týmu Sencor Praha) skončil na 12. místě na mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu v Holandsku. V celkovém hodnocení ČP v dlouhém triatlonu je druhý.
Gabriela Loskotová  (Axiom OrBiTt Žďár nad Sázavou) se na jaře připravovala v USA na říjnové finále – Ironman Havaj. V rámci přípravy se zúčastnila i závodů v dlouhém triatlonu.
Radek Roupec (TK Moravské Budějovice) je nejúspěšnějším dorostencem v ČP v triatlonu i duatlonu, jeho oddílový partner Lukáš Hirt čtvrtý mezi juniory.

Jiří Marek, předseda svazu triatlonu na Vysočině

Odkazy:
Malý železný muž Melechova: www.triatlon-melechov.estranky.cz
Český svaz triatlonu www.triatlon.cz
Běžec Vysočiny: www.bezecvysociny.wz.cz

Hodnocení:
Přečteno 732x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně