Triatlon 2006 na Vysočině

12.09.2006 -
Příznivci triatlonu na Vysočině měli v letošní sezoně možnost zúčastňovat se dvou pohárových soutěží. Pohár Vysočiny v triatlonu vyhlašuje ČSTT na Vysočině již třetím rokem, jeho součástí je i krajský přebor žákovských a dorosteneckých kategorií (v Moravských Budějovicích) a přebor dospělých (ve Žďáru nad Sázavou).

Další závody se konaly na Velkém Dářku (Orka triatlon), v Novém Městě na Moravě (Xtrail Vysočina) a v Koutech u Ledče nad Sázavou (Malý železný muž Melechova). Do celkového hodnocení se počítaly tři nejlepší výsledky.

Do Poháru Vysočiny se započítávaly výsledky jen závodníkům, kteří mají klubovou příslušnost na Vysočině, nebo na Vysočině mají trvalé bydliště. Takových závodníků je v konečném hodnocení 93. 11 z nich se zúčastnilo aspoň tří závodů.
Závody v Moravských Budějovicích, ve Žďáru nad Sázavou a v Novém Městě na Moravě byly zároveň součástí i Jihomoravské triatlonové ligy, což vedlo k nárůstu počtu startujících. Pěti závodů se zúčastnilo více než 200 soutěžících, navíc součástí Žďárského triatlonu byl i lidový závod. Malý železný muž Melechova byl zároveň i součástí triatlonového poháru Běžce Vysočiny.

Celkovým vítězem Poháru Vysočiny v hlavní mužské kategorii do 39 let se stal Aleš Láník (JPK Axis), který vyhrál i krajský přebor. 2. místo: Klement (Axiom OrBitt Žďár nad Sázavou), 3. Kučera (TK Moravské Budějovice), muži nad 40 let: 1. Krajčíř (Axis Jihlava), 2. M. Marek (Cyklo Radoňovice), 3. Ševčík (Velo servis Havlíčkův Brod), dorostenci: 1. Schmier (Pilkinton team), 2. Hotař, 3. R. Novotný (oba Axis Jihlava), ženy: Jonášová (K3 sport Žďár nad Sázavou), 2. Jánová (Žďár nad Sázavou), 3. Klímová (Nové Město na Moravě), dorostenky: 1. Komendová (TK Moravské Budějovice), žáci: 1. Hanousek (Axis Jihlava).

Premiérového ročníku Triatlonového poháru Běžce Vysočiny se zúčastnilo celkem 244 soutěžících, 36 z nich startovalo aspoň ve 3 závodech. Do celkového hodnocení se počítaly 3 nejlepší výsledky z 6 závodů (2 závody v Kněžicích, Kouty u Ledče, Luka nad Jihlavou, Jihlava – Pávov, Chotěboř).

Celkovým vítězem v hlavní mužské kategorii do 39 let se stal Vladimír Srb (Jihlava),  2. Nedělka (Vysoká), 3. Tuna (Okříšky), muži 40 – 49 let: 1. Tichý (Turbo Chotěboř), 2. Ševčík (Velo servis Havlíčkův Brod), 3. Krajčíř (Axis Jihlava), muži 50 – 59 let: 1. Gross (Znojmo), 2. Musil (Bystrá), 3. Krechler (Ježek Jihlava), junioři: 1. Kratochvíl, dorostenci: 1. Novotný (oba Axis Jihlava), ženy do 35 let: 1. Jonášová (K3 Sport Žďár nad Sázavou), ženy nad 35 let: 1. Hegerová (Jihlava), dorostenky: 1. Svačinková (Axis Jihlava).

Kromě regionálních soutěží stojí za zmínku další úspěchy závodníků z Vysočiny v Českém poháru nebo v zahraničí.
Aleš Láník (JPK Axis Jihlava) reprezentoval Českou republiku na mistrovství Evropy v dlouhém duatlonu v Dánsku. V celkovém hodnocení Českého poháru (dál ČP) v triatlonu skončil devátý, v duatlonu je před posledním závodem průběžně druhý.
Tomáš Bednář (z JPK Axis Jihlava přestoupil do týmu Sencor Praha) skončil na 12. místě na mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu v Holandsku. V celkovém hodnocení ČP v dlouhém triatlonu je druhý.
Gabriela Loskotová  (Axiom OrBiTt Žďár nad Sázavou) se na jaře připravovala v USA na říjnové finále – Ironman Havaj. V rámci přípravy se zúčastnila i závodů v dlouhém triatlonu.
Radek Roupec (TK Moravské Budějovice) je nejúspěšnějším dorostencem v ČP v triatlonu i duatlonu, jeho oddílový partner Lukáš Hirt čtvrtý mezi juniory.

Jiří Marek, předseda svazu triatlonu na Vysočině

Odkazy:
Malý železný muž Melechova: www.triatlon-melechov.estranky.cz
Český svaz triatlonu www.triatlon.cz
Běžec Vysočiny: www.bezecvysociny.wz.cz

Hodnocení:
Přečteno 735x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl