Odlo Ladies Triathlon

5.09.2006 -
„Tak tohle bude fakt babinec,“ mihlo se mi hlavou na startu 1. Odlo Ladies Triathlon v rakouském Breitenbrunnu u Vídně, který se jel v neděli 3. září. Na břehu nádherného jezera Neusiedler See nás více než stovka právě odpočítávala poslední vteřiny do výstřelu.

Stovka závodníků není na triatlon nic moc, řeknete si možná. Jenže tentokrát šlo ryze o dámskou záležitost - první ženský triatlon v Evropě. Čekalo nás 0, 5 km plavání (2 okruhy s výběhem), 20 km na kole (po rovině, na uzavřené silnici) a 4 km běhu (podél vinice). I pro mě to byla premiéra, závodit v cizině. „Snad nebudu vlát někde na konci,“ říkala jsem si při omrkávání soupeřek.

Víc než skvělé vybavení na všechny tři disciplíny jich měla většina. Když jsem jako dvanáctá nasedala na kolo, trochu jsem si oddechla. „Koukej za to vzít a pořádně šlapej,“ zaslechla jsem přítele z davu diváků. „Bravo, bravo!“ fandili ostatní a pokřikovali na nás jmény, která jsme měly napsaná pod startovním číslem. Atmosféra parádní, stejně jako počasí kolem 24 stupňů. „Jestli píchnu, za 38 euro startovného to s kolem i doběhnu,“ slíbila jsem si. Ale nebylo třeba.

Pásku protínám jako 14. a čekají mě hotové Vánoce: pamětní medaile, funkční tričko Odlo, malé šampaňské, plný bufet ovoce a pití, ochutnávka (vynikajícího) vína, káva s domácími koláči, masáž, možnost zakoupení fotografie ze závodu, tombola se zájezdy, poukázkami na sportovní oblečení atd. „Tohle byl skvělý babinec!“ Více na www.ladiestri.at

Autorka: Blanka Kubíčková

Hodnocení:
Přečteno 970x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně