Vodehnal mistrem Pardubického kraje

31.08.2005 -
V sobotu se na Mělickém písníku nedaleko Pardubic konal již 17. ročník oblíbeného triatlonu Mělice, který byl letos mistrovstvím Pardubického kraje v triatlonu a zároveň 3. závodem poháru Pardubického kraje. Letos poprvé byl pořadatelem klub SK OMT Pardubice, za podpory partnerského klubu TT Pardubice. (Martin Brandstein)

V sobotu se na Mělickém písníku nedaleko Pardubic konal již 17. ročník oblíbeného triatlonu Mělice, který byl letos mistrovstvím Pardubického kraje v triatlonu a zároveň 3. závodem poháru Pardubického kraje.

Letos poprvé byl pořadatelem klub SK OMT Pardubice, za podpory partnerského klubu TT Pardubice.

Změnily se trasy všech 3 disciplín, byla plně uzavřena trať cyklistiky, pro diváky byl připraven doprovodný program v podobě tanečního vystoupení CTS Perfekt Pardubice a pro soutěžící mnoho cen a tombola.

Vše podpořené krásným počasím a rekordní účastí 80 závodníků!(a to přes kolizi s ČP a MČR X-terra). Jsme také rádi, že sázka na vyšší atraktivitu tratí byla úspěšná a sešlo se mnoho diváků.

Závod byl součástí projektu, který podporuje navázání spolupráce s partnerskými regiony Pardubického kraje v zahraničí a tak měl závod mezinárdní punc. Na startu jsme tak přivítali závodníky ze Slovenska a Polska, kteří zde byli na 3 denní návštěvě.

Plavalo se na 2 okruhy s atraktivním výběhem, celkem 700m. Velice si závodníci pochvalovali čistotu vody, která nás mile překvapila.

První z vody vybíhal Bartosz Smeda z Polska následovaný Honzou Vodehnalem a Danem Polanským (oba SK OMT Pce). S malým odstupem poté Oskar Mikelka a Jozef Ivanko ze Slovenska. Jako 1. žena se z vody vynořila Simona Vykoukalová, s velkým náskokem na své soupeřky. Zbytek startovního pole se rozdělil na jednotlivce, kteří postupně vybíhali do depa.

Posledně jmenovaní byli také největšími favority závodu, což potvrdili i v cyklistické části, kde se výrazně odpoutali od svých soupeřů. Na kole se jelo na 2 obrátky, celkem 4 okruhy po 5km. Na 3.-5. místě vjížděl do depa Ivanko, Smeda a Mikelka, kteří ztráceli již 2 minuty. S odstupem další minuty Ryzner a Pauschek (oba TT Pce). Za nimi byli již rozestupy různé a překvapivě se na trati nevytvářely příliš početné skupinky, přestože trať byla naprosto rovinatá. Pozici 1. ženy si i nadále držela Simona Vykoukalová (Olympo team).

Závěrečný běh po písčitých a lesních cestách, „šetřil“ unavené nohy závodníků a v lesní části skýtal příjemný úkryt před poledním sluncem. Běželo se 5km rozdělených do 3 okruhů. Jan Vodehnal v něm potvrdil svoje kvality a dokázal Dana Polanského v 2. okruhu mírně utrhnout. Svůj náskok pak udržel až do cíle a stal se tak mistrem PK v triatlonu i absolutním vítězem - odnesl si tak nejen živé sele, ale i 8kg uzenou kýtu, kterou ovšem sportovně rozdal mezi své soupeře i početným divákům.

Druhým v cíli byl Dan Polanský a 3. s odstupem 3 minut Bartosz Smeda (PL), věkem ještě junior!

4. Mikelka (SKM-Vraclav) a 5. Jozef Ivanko (SK) - 3. z MS 2005 v kvadriatlonu.

V ženách vítězství s přehledem uhájila Simona Vykoukalová, na 2. místě Zavoralová Pavla a 3. Daniela Sirůčková (Labe Tri Klub).

Děkuji všem závodníkům za účast, divákům za podporu, všem kteří se podíleli na organizaci a také všem partnerům.

Doufám, že se vám závod líbil a že za rok naplníme počet 100 závodníků!