Výběrové soustředění žákovských kategorií ČSTT

12.05.2005 -
Ve dnech 6.-8. května 2005 se v Litomyšli uskutečnilo výběrové soustředění žákovských kategorií ČSTT. Cílem akce bylo sledování nejlepších závodníků žákovských kategorií ročníků nezařazovaných do systému sportovních center mládeže ČSTT, zjištění rozsahu a úrovně jejich sportovní přípravy v oddílech, provedení kontrolních výkonnostních testů a příprava na Závod olympijských nadějí v Maďarsku.(Valenta, Kabrhel)

Ve dnech 6.-8. května 2005 se v Litomyšli uskutečnilo výběrové soustředění žákovských kategorií ČSTT.

Cílem akce bylo sledování nejlepších závodníků žákovských kategorií ročníků nezařazovaných do systému sportovních center mládeže ČSTT, zjištění rozsahu a úrovně jejich sportovní přípravy v oddílech, provedení kontrolních výkonnostních testů a příprava na Závod olympijských nadějí v Maďarsku.

Pořádání této akce spadá pod trenérskou metodickou komisi ČSTT, kdy je snaha tento cílený typ podpory talentované mládeže zařadit natrvalo do období let 2005-2008.

Na základě výsledků v Českém poháru v roce 2004 a výsledků úvodního závodu ČP žáků v Praze Třebešíně bylo pozváno dvacet nejlepších závodníků všech ročníků mladšího a staršího žactva. Mladí sportovci absolvovali společné plavecké tréninky v krytém plaveckém bazénu ve Vysokém Mýtě, běžecké v příměstském lesoparku a na dráze městského stadionu s umělým povrchem polytan a cyklistické pak na silnicích v okolí Litomyšle. Součástí soustředění byl výkonnostní test na 400 m v plavání a běhu na 2 km na dráze. Zde nejlepších výsledků dosáhli v plavání Roman Kaniščev 4:38 a Veronika Lauberová 5:16, v běhu pak Petr Schmier 6:26 a Tereza Bílá 7:22. Příprava probíhala pod vedením trenérů Zdenka Kabrhela, Martina Hotového a Marka Novotného, kterým patří díky za bezproblémové uspořádání akce. O lékařské zabezpečení mladých sportovců se starala MUDr. Vladimíra Bílá, která provedla i praktickou přednášku o zdravotní problematice sportovců a strečinku.

Pavel Valenta, předseda TMK ČSTT

Zdeněk Kabrhel, člen TMK ČSTT, vedoucí akce

Hodnocení:
Přečteno 100x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?