S ČSTT neni všeobecná spokojenost, naopak

22.04.2005 -
Na stránkách s3r se objevilo k článku „Valná hromada: Rozpaky“ několik reakcí, ale dle jejich obsahu si nejsem jist, zda jejich autoři na VH byli. Autorem nepodepsaného článku je nový (staronový) tiskový mluvčí ČSTT, jak se zřejmě po dodatečném zásahu pracovníků sekretariátu na svazovém webu objevilo: „Za výkonný výboru Tomáš Nohejl“. Já (Jaroslav Formánek)
Na stránkách s3r se objevilo k článku „Valná hromada: Rozpaky“ několik reakcí, ale dle jejich obsahu si nejsem jist, zda jejich autoři na VH byli. Autorem nepodepsaného článku je nový (staronový) tiskový mluvčí ČSTT, jak se zřejmě po dodatečném zásahu pracovníků sekretariátu na svazovém webu objevilo: „Za výkonný výboru Tomáš Nohejl“. Já bych si dovolil k tomuto, nyní již autorizovanému, vyjádření výkonného výboru s odstupem pár poznámek, před nimiž uvádím citace s diskutovaného článku.
 
„Víkendová řádná Valná hromada Českého svazu triatlonu - která se konala teprve po půl roce od mimořádné říjnové - jen potvrdila, že několik lidí tu stále touží jen po osobním "vyřizování účtů" a nejde jim o pozitivní vývoj již tak dost zdecimovaného českého triatlonu. Žádné návrhy na zlepšení, jen jízlivá kritika kroků současného výkonného výboru pod vedením předsedy prof. Václava Bunce, který pracuje pět měsíců a snaží se narovnat mnoho problémů.“ 1. Říjnová VH nebyla mimořádná, jak členové VV ústy T. Nohejla nevím proč tvrdí, ale řádná, dokonce volební.
 2. Nevím, co vede VV k závěru, že si někdo vyřizoval účty. VV nikdo ani náznakem neodvolával, přítomní na VH se chovali tak, jak členové občanského sdružení mají, dle stanov a jednacího řádu.
 3. Návrhy na zlepšení mají přicházet od VV. Členové VH jsou tu k tomu, aby se k nim vyjádřili a i kritika je pozitivním způsobem postoje k řešené otázce a inteligentního dovede k cíli.
 4. To, že VV pracuje 5 měsíců nikoho nezajímá. Mne i můj klub, který jsem na VH zastupoval zajímají výsledky.
 

„Řadou destruktivních obstrukcí udivoval zejména Zdeněk Kubec, bývalý místopředseda svazu, který přivedl v devadesátých letech do českého triatlonu hodně peněz. V posledních letech se však dění aktivně nezúčastňoval a zajímal se jen o obratné vymanévrování z téměř třičtvrtimilionového dluhu, jehož větší část mu nakonec minulé vedení svazu odpustilo.“

 1. K Zdeňku Kupcovi. Kdo na VH pravidelně chodí ví, že se oproti jiným, které jsme viděli např. na říjnové VH v Brně,zúčastňuje VH poměrně často.
 2. Minulé vedení Kupcovi nic neodpouštělo. Když to neví tento VV, mohl by si to alespoň zjistit tiskoví mluvčí, napsat které vedení to bylo a proč se tak stalo.
 
„Valná hromada nepřijala zprávu předsedy, ani zprávu o hospodaření. Přestože v nich nenašla věcné chyby, jen do ní chtěla přidat nepravdivé údaje o příčinách vnitřního schodku, které ani audit nepotvrzuje. Proti byli mnozí z těch, jejichž finanční operace ve svazu jsou nyní cílem auditního řízení. Nebyla přijata ani drobná novela Stanov ČSTT. "Nepřijetí" však nic neřeší, jen naznačuje - nechceme společně pracovat.“


 1. VH nepřijala jmenované zprávy, protože v nich naopak našla mnoho chyb. Viz. článek o VH na Triatletu.
 2. Nikdo nikam nic nechtěl přidávat, protože to ani nejde.
 3. Nechápu, proč VV do svého článku tahá audit, který v době VH nebyl dokončen a výsledky nebyly známy. Proč předjímá jeho výsledky. Zde si dovolím poznámku, že VV nesplnil usnesení VH z října 2003 a nezadal audit za roky 2003 a 2004, ale pouze za rok 2004.
 4. Proti byla většina přítomných na VH. Na VH zastupovali své kluby pouze 3 z 5 členů minulého VV.
 5. Stanovy nebyly přijaty protože nikdo nevěděl čeho se ta drobná změna  týká a mnozí třeba ani neměli mandát vyjadřovat se k tak závažnému dokumentu aniž by jej projednali se svým klubem. Kdyby byla definitivní verze venku včas, výsledek by byl asi jiný. Nepřijetí neznamená nechceme společně pracovat, ale děláte to blbě. Nic jiného.
 

„Suchý vede se svazem soudní spor o neplatnosti mimořádné valné hromady z roku 2003. Zásluhou odmítnutí návrhu výkonného výboru kompenzovat Suchému maximálně 60 000 Kč, pokud splní své závazky vůči svazu, nyní svazu hrozí i předběžné opatření a obstavení účtů - tedy totální krach.“

 1. Nechápu, proč tahá VV na své členy strašáka předběžného opatření, jak na VH tak ve svém článku, když žádost pana Suchého o „zničení svazu“ soud již před rokem zamítl. Pokud bude tento VV pracovat tak, jako minulý, stát se to nemůže.
Pokud se podívám na článek jako celek, musím dát zapravdu pouze jeho nadpisu. Rozpačitý jsem ale z něčeho jiného. Je smutné, když VV po pro sebe neúspěšné VH místo veřejného rozboru příčin a přijatých opatření k nápravě stavu vydá jako jedinou reakci článek, který napadá a podezírá kde koho, včetně většiny přítomných na VH, na které shazuje své problémy. Třešínkou na dortu je závěr článku, kdy nám pan Nohejl sděluje, : „V roce, kdy oslaví 25 let existence, je řada členů znechucena z funkcionářských půtek a jen s obavami očekává další vývoj.“  To opravdu nevím o čem mluví. Zřejmě je řada členů o tom co se děje nyní na vedení svazu informována lépe než já.


reakce na tento příspěvek:
 
Valná hromada: Rozpaky

Víkendová řádná Valná hromada Českého svazu triatlonu - která se konala teprve po půl roce od mimořádné říjnové - jen potvrdila, že několik lidí tu stále touží jen po osobním "vyřizování účtů" a nejde jim o pozitivní vývoj již tak dost zdecimovaného českého triatlonu.

Žádné návrhy na zlepšení, jen jízlivá kritika kroků současného výkonného výboru pod vedením předsedy prof. Václava Bunce, který pracuje pět měsíců a snaží se narovnat mnoho problémů.
Řadou destruktivních obstrukcí udivoval zejména Zdeněk Kubec, bývalý místopředseda svazu, který přivedl v devadesátých letech do českého triatlonu hodně peněz. V posledních letech se však dění aktivně nezúčastňoval a zajímal se jen o obratné vymanévrování z téměř třičtvrtimilionového dluhu, jehož větší část mu nakonec minulé vedení svazu odpustilo.
Valná hromada nepřijala zprávu předsedy, ani zprávu o hospodaření. Přestože v nich nenašla věcné chyby, jen do ní chtěla přidat nepravdivé údaje o příčinách vnitřního schodku, které ani audit nepotvrzuje. VH v závěru také vyloučila ze svazu bývalého předsedu Jiřího Suchého a odmítla kompenzovat jeho soudní nároky. V pozadí zájmu tak zůstaly skutečně důležité otázky - bezproblémové zajištění průběhu Českého poháru, neboť stále se nenašel generální reklamní partner.

Došlo i ke dvěma personálním změnám. Po 16 letech skončil generální sekretář Václav Marek, který se ani nepřihlásil do konkursu na další období. Jeho nástupcem se stal vzděláním právník, později produkční u filmu a triatlonista Martin Stádník. Šéf komise reprezentace Radek Cingálek odešel za profesionálním angažmá do Koreje, na jeho místo byl kooptován bývalý altet, nyní vysokoškolský pedagog Josef Horčic.

Slabá účast necelých čtyř desítek delegátů a postupný odchod obyčejných členů, kteří přijeli ze zájmu sledovat dění, jen dokumentuje těžkou situaci českého triatlonu. 

Hodnocení:
Přečteno 99x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka