Ukončení smlouvy s BASKETBALEM SPORT s. r. o.

23.11.2004 -
V zastoupení VV ČSTT Vás informuji o tom, že se Basketbal sport s.r.o. rozhodl ukončit s ČSTT, zastoupený TRIATLON CZ s.r.o, smlouvu. Smlouva je uzavřena na 3 roky s opcí dále. V prvním roce platnosti, tedy v roce 2OO4, porušil ČSTT několikrát hrubým způsobem plnění smlouvy, na což byl písemně několikrát firmou BASKETBAL SPORT s.r.o upozorněn.(Ing.Karel Hotový, ČSTT)
V zastoupení VV ČSTT Vás informuji o tom, že se Basketbal sport s.r.o. rozhodl ukončit s ČSTT, zastoupený TRIATLON CZ s.r.o, smlouvu. Smlouva je uzavřena na 3 roky s opcí dále. V prvním roce platnosti, tedy v roce 2OO4, porušil ČSTT několikrát hrubým způsobem plnění smlouvy, na což byl písemně několikrát firmou BASKETBAL SPORT s.r.o upozorněn.

Dne 10.6.2004 byl TRIATLON CZ upozorněn, že v propozicích na závod v Brně byla zveřejněna reklama Jihomoravské energetiky, a.s., čímž byla hrubě porušena oborová exkluzivita podle smlouvy.

Dne 12.8.2004 bylo předáno upozornění, že totéž se stalo na závodě v Sokolově, pouze konkurenční firmou byl ČEZ a.s.

Dne 30.9.2004 bylo předáno upozornění, že na 6ti závodech ČP nebyla pro agenturu vyhrazena plocha na cílové pásce.
Všechna upozornění převzal a podpisem stvrdil jednatel TRIATLON CZ s.r.o generální sekretář svazu V. Marek.

Upozornění existuje údajně víc, nicméně tyto 3 mám v ruce. Nedostal jsem je bohužel ani od jednatele TRIATLON CZ, ani od bývalého vedení svazu. Dostali jsme je s předsedou ČSTT od jednatele Basketbalu sport s.r.o, pana Jiřího Hamzy na jednání s ním 12.11. v Brně.

Podle platné smlouvy ze dne 22.10.2003, jestliže není smlouva opakovaně plněna, může být smlouva ukončena s tím, že lze uplatnit smluvní pokutu 1,5 mil.Kč. Podle ústního projednání nebude Basketbal pokutu požadovat, nezaplatí však poslední letošní splátku 300.000,-Kč a od smlouvy odstoupí.

Pro svaz to má několik následků. Především i tak deficitní hospodaření roku 2004 skončí o dalších 300.000,-Kč v červených číslech a budeme muset hledat, a hlavně nalézt, nového partnera. A to nebude vůbec lehké. Bez existence tohoto partnera nelze v dohledné době vyhlásit další ročník ČP a ani vydat úplnou Soutěžní směrnici, protože je otazné co  budeme moci nabídnout jak pořadatelům, tak závodníkům za umístění.

Považuji za vhodné Vás o nastalé situaci informovat. Můžete si tak jednak udělat představu co VV v současné době řeší a jednak Vám to usnadní pochopení důvodů, které možná povedou k okleštěné variantně ČP 2005.

Budeme intenzivně pracovat na tom, aby nový partner byl nalezen. Souběžně spočítáme, co by si mohl svaz dovolit financovat ze svých, velmi omezených, volných příjmů a jaká by byla forma zajištění Českého poháru 2005. To vše v situaci, kdy budeme muset splácet půjčku, za pomocí které budeme závazky roku 2004. O její výši zatím nechci spekulovat,půjde však o více než 500.000,-Kč.

V žádném případě nepíši tuto informaci proto, že chci hledat jakési viníky. Jde mi o to, aby členská základna měla objektivní informace o stavu věcí triatlonových a mohla se případně zapojit do jejich řešení a pomoci najít cestu ven.

Ing.Karel Hotový, člen VV odpovědný za ekonomiku a marketink

Hodnocení:
Přečteno 77x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek