Předseda ČSTT odstoupil ze své funkce

19.12.2003 -
Předseda Českého svazu triatlonu ing. Jaromír Horák odstoupil ze své funkce. Není však kapitánem opouštějícím předčasně v záchranném člunu svoji loď v bouřlivých triatlonových vodách. Na mimořádné valné hromadě přijal roli klasického krizového manažera, jehož úkolem je stabilizovat firmu, v tomto případě ČSTT. Krizoví manažeři přicházejí a po splnění úkolu odcházejí. To je ve světě byznysu naprosto normální. Tak vnímejme i rezignaci Jaromíra Horáka. Jeho role se naplnila, z rodinných i pracovních důvodů skončil a předal vedení. (Jaroslav Pomp ČSTT)
Předseda Českého svazu triatlonu ing. Jaromír Horák odstoupil ze své funkce. Není však kapitánem opouštějícím předčasně v záchranném člunu svoji loď v bouřlivých triatlonových vodách.

Na mimořádné valné hromadě přijal roli klasického krizového manažera, jehož úkolem je stabilizovat firmu, v tomto případě ČSTT. Krizoví manažeři přicházejí a po splnění úkolu odcházejí. To je ve světě byznysu naprosto normální. Tak vnímejme i rezignaci Jaromíra Horáka. Jeho role se naplnila, z rodinných i pracovních důvodů skončil a předal vedení.

Za jeho řízení se Radě ČSTT podařilo zklidnit složitou situaci rozjitřenou po dubnové valné hromadě, i když mnozí možná čekali razantnější a viditelnější činy. Jako krizový manažer přinesl multiprojektový systém řízení, na němž lze nyní stavět. Přinesl i vize, které nenašly mezi členy Rady okamžitou podporu, oponentura je ale v demokratickém společenství zcela normální.

Český triatlon potřebuje v současné době zejména zklidnění mezilidských vztahů. Máme kvalitní organizátory závodů, výborné reprezentanty ve světové elitě, peníze, na druhé straně neustálé útoky proti vedení svazu, často postavené na nepravdivých faktech. Image triatlonu utrpěla řadu šrámů, které bohužel zastínily i úspěchy reprezentantů.

Letošní triatlonový rok se příliš nepovedl, to je pravda. Afér bylo přespříliš. Ale je tu zjevná snaha dát věci do pořádku. V čele ČSTT stojí lidé, kteří mají triatlonové i manažerské zkušenosti, především ale chuť ve svém volném čase pracovat pro triatlon. Zaslouží si klid na práci a důvěru. Je před námi olympijský rok, který může být pro další fungování českého triatlonu klíčový.

Nevnímejme proto rezignaci předsedy jako další článek řetězu neúspěchů letošního triatlonového roku. Jako krizový manažer v roli dobrovolného předsedy odvedl svoji práci, skončil a předal žezlo svým spolupracovníkům. Nic jiného v tom není.

Hezké Vánoce a klidný a úspěšný triatlonový rok 2004.

Hodnocení:
Přečteno 76x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?