Důstojná a příjemná tečka za sezonou

15.12.2003 -
Byla to velice důstojná a příjemná tečka za sezonou českého triatlonu, poznamenanou narušenými mezilidskými vztahy i nepříjemnými aférami. Byl to ale především rok sportovních úspěchů, nelze nepřipomenout stříbro Filipa Ospalého, bronz Martina Krňávka a zlato ženského týmu z mistrovství Evropy v Karlových Varech, zlato Venduly Frintové z ME „23“, týmový bronz triatlonových ironmanů z MS a další individuální skvělé výsledky Petra Vabrouška, (ČSTT Jaroslav Pomp)

Byla to velice důstojná a příjemná tečka za sezonou českého triatlonu, poznamenanou narušenými mezilidskými vztahy i nepříjemnými aférami.
Byl to ale především rok sportovních úspěchů, nelze nepřipomenout stříbro Filipa Ospalého, bronz Martina Krňávka a zlato ženského týmu z mistrovství Evropy v Karlových Varech, zlato Venduly Frintové z ME „23“, týmový bronz triatlonových ironmanů z MS a další individuální skvělé výsledky Petra Vabrouška, Jana Vodehnala a Jana Strangmüllera, zlato Petra Kasla, Dana Fekla a Jana Kubíčka z ME družstev v duatlonu či už tradiční světové kvadriatlonové kralování Šárky Skalické-Zimové a Miroslava Podborského. A do výčtu samozřejmě patří i druhé místo Zbyňka Švehly mezi vozíčkáři na havajském Ironmanu.
Slavnostní vyhlášení výsledků Českého poháru provoněla předvánoční pohodová atmosféra, k hladkému průběhu vyhlašování maratonu výsledků, od žáků po veterány (uvádíme na jiném místě webových stránek), přispěla moderátorská dvojice Ivana Bednaříková, Zdeněk Hůrka, která dokázala s profesionální bravurou zvládnout našlapaný šestnáctistránkový scénář.
Premianti v pohárových soutěžích i nejlepší čeští reprezentanti měli předčasnou vánoční nadílku, z rozpočtu Českého svazu triatlonu jim připadlo na odměnách celkem 960 tisíc korun. Mimo vyhlašované výsledky předseda ČSTT ing. Jaromír Horák ocenil dva muže: Zbyněk Švehla obdržel pamětní plaketu za příkladnou reprezentaci českého triatlonu v závodě Ironman a Tomáš Kypta převzal dodatečně bronzovou medaili za třetí místo z mistrovství Česka v olympijském triatlonu.
A definitivní tečka za slavnostním vyhlášení? Přání českému triatlonu, aby olympijský rok 2004 byl úspěšný po všech stránkách.

Hodnocení:
Přečteno 81x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?