Pro koho bude seriál závodů v terénním triatlonu

17.11.2003 -
Důvody pro uspořádání ČP 2004 v terénním triatlonu "Rada ČSTT rozhodla o pořádání ČP v terénním triatlonu pro rok 2004. Rada pověřuje předsedu TK (Michala Slabeje) vyhlášením výběrového řízení na pořadatele ČP v terénním triatlonu. Rada pověřuje projednat možnosti marketingového a mediálního partnerství s agenturou Basketbal Brno." (ĆSTT - Jaroslav Pomp)

Důvody pro uspořádání ČP 2004 v terénním triatlonu

"Rada ČSTT rozhodla o pořádání ČP v terénním triatlonu pro rok 2004. Rada pověřuje předsedu TK (Michala Slabeje) vyhlášením výběrového řízení na pořadatele ČP v terénním triatlonu. Rada pověřuje projednat možnosti marketingového a mediálního partnerství s agenturou Basketbal Brno."

Tato stručná informace ze zápisu jednání Rady ČSTT zasluhuje jisté rozšíření. Nejedná se v žádném případě o snahu konkurovat závodům soukromého a již zaběhnutého seriálu Xterra. Ty mají svoji pevnou strukturu, tvář i závodníky.

Seriál ČP je směrován na jinou "cílovou skupinu", absolutní amatéry, pro které jsou tratě Xterry extrémně těžké a objemy příliš dlouhé. Nový seriál by měl mít masovou podobu a je určen pro majitele horských kol, kteří mají chuť si ochutnat triatlon v jeho přírodní podobě a absolvovat možná svůj první závod v životě. Uvažuje se o distancích 0,3 km plavání, 25 km cyklistiky v terénu a 5 km běhu, rovněž na přírodních tratích.

Cílem je přitáhnout k triatlonu i horší plavce a cyklisty, kteří prozatím nemají silniční kolo. Najít pro příchozí novou, triatlonovou sportovní motivaci.

Hodnocení:
Přečteno 60x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?