Pro koho bude seriál závodů v terénním triatlonu

17.11.2003 -
Důvody pro uspořádání ČP 2004 v terénním triatlonu "Rada ČSTT rozhodla o pořádání ČP v terénním triatlonu pro rok 2004. Rada pověřuje předsedu TK (Michala Slabeje) vyhlášením výběrového řízení na pořadatele ČP v terénním triatlonu. Rada pověřuje projednat možnosti marketingového a mediálního partnerství s agenturou Basketbal Brno." (ĆSTT - Jaroslav Pomp)

Důvody pro uspořádání ČP 2004 v terénním triatlonu

"Rada ČSTT rozhodla o pořádání ČP v terénním triatlonu pro rok 2004. Rada pověřuje předsedu TK (Michala Slabeje) vyhlášením výběrového řízení na pořadatele ČP v terénním triatlonu. Rada pověřuje projednat možnosti marketingového a mediálního partnerství s agenturou Basketbal Brno."

Tato stručná informace ze zápisu jednání Rady ČSTT zasluhuje jisté rozšíření. Nejedná se v žádném případě o snahu konkurovat závodům soukromého a již zaběhnutého seriálu Xterra. Ty mají svoji pevnou strukturu, tvář i závodníky.

Seriál ČP je směrován na jinou "cílovou skupinu", absolutní amatéry, pro které jsou tratě Xterry extrémně těžké a objemy příliš dlouhé. Nový seriál by měl mít masovou podobu a je určen pro majitele horských kol, kteří mají chuť si ochutnat triatlon v jeho přírodní podobě a absolvovat možná svůj první závod v životě. Uvažuje se o distancích 0,3 km plavání, 25 km cyklistiky v terénu a 5 km běhu, rovněž na přírodních tratích.

Cílem je přitáhnout k triatlonu i horší plavce a cyklisty, kteří prozatím nemají silniční kolo. Najít pro příchozí novou, triatlonovou sportovní motivaci.

Hodnocení:
Přečteno 71x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?