OH Athény 2004 – kvalifikace

31.07.2003 -
Pro účast na OH 2004 platí podobný systém kvalifikace jako před 4 lety na OH do Sydney. Menší rozdíl je jen v počtu zemí, které mohou postavit na start maximální počet závodníků nebo závodnic povolený MOV tzn.3. Nejvýše 9 států (v minulé nominaci 6 států) může být zastoupeno v soutěži nejvíce 3 závodníky nebo závodnicemi. Všechny ostatní země mohou mít maximálně dva startující. Další podstatnou změnou je ta skutečnost, že si závodníci vyjíždějí svou účast v nominačních závodech
Pro účast na OH 2004 platí podobný systém kvalifikace jako před 4 lety na OH do Sydney. Menší rozdíl je jen v počtu zemí, které mohou postavit na start maximální počet závodníků nebo závodnic povolený MOV tzn.3. Nejvýše 9 států (v minulé nominaci 6 států) může být zastoupeno v soutěži nejvíce 3 závodníky nebo závodnicemi. Všechny ostatní země mohou mít maximálně dva startující. Další podstatnou změnou je ta skutečnost, že si závodníci vyjíždějí svou účast v nominačních závodech (Světové poháry, regionální kvalifikace a ITU race závody) na jméno.

Na OH2004 v Athénách bude startovat 50 mužů a 50 žen. Nominovat se z Evropy lze:
1. V jednorázovém závodě a to jen vítězstvím na ME 2004 v dubnu na Madeiře. Celkem z ohledem na další regionální kvalifikace (Asie, Amerika,…) 5 míst v každé kategorii.
 
2. V jednorázovém závodě a to na MS 2004 v květnu opět na Madeiře.Zde je místo rezervováno pro nejlepší tři závodníky v každé z kategorií a to opět jmenovitě. Pokud ovšem někdo z nejlepších tří závodníků na tomto MS již má místo z regionální kvalifikace, nebo již jeho stát získal 3 místa, pak kvalifikační místo získává stát dalšího závodníka v pořadí a jen tento závodník právo startu (pokud ovšem není naplněna kvóta 3 mužů či žen).Celkem 3 místa v kategorii.
 
3. Nominace z pořadí v žebříčku ITU.  Kvalifikační místa 9 až 47 budou jednotlivým státům přidělena podle pořadí nejlépe postaveným závodníkům v žebříčku ITU World Ranking k datu konání MS 2004, kteří nezískali kvalifikační místo pro svůj stát jinak. Čili redukované pořadí SP na maximálně 3 závodníky jednotlivých států. Celkem 39 míst.
 
4. Místo pro závodníka a závodnici hostitelské země. Pokud již je v pořadí žebříčku ITU World Ranking opravňující start na OH je toto místo vráceno pro jiného závodníka tohoto žebříčku.
 
5. Pozvání tripartitní komise.Celkem 2 závodníky a závodnice může tato komise pozvat k účasti na OH 2004. Přidělení těchto dvou míst v každé kategorii oznámí  tato komise po MS 2004.
 
Minimální kriteria pro účast ve výběru na OH jsou pozice do 125.místa žebříčku ITU World Ranking k datu konání MS2004, nebo získání kvalifikačního místa na tomto MS.
 
Potvrzení přidělených míst.
ITU bude národní olympijské výbory (NOV) informovat o počtu přidělených míst po MS 2004. NOV  jsou povinny potvrdit ITU a organizačnímu výboru athénských OH využití kvalifikačních míst do 31.května 2004. Případná nevyužitá kvalifikační místa budou přerozdělena podle žebříčku ITU World Ranking s ohledem na max. počet závodníků za stát.
 
Do 30.června 2004 ITU potvrdí definitivní přidělení kvalifikačních míst.

Hodnocení:
Přečteno 125x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?