Opravdu velmi silná káva

25.06.2003 -
Opravdu velmi silná káva.Triatlonto co se dnes děje v českém triatlonu a jeho okolí nemá obdoby a další zneužití mého jména mě vyprovokovalo k tomu, abych Vám sdělil, jaké máme mezi sebou borce. O tom, že někdo mým jménem napsal dopis vedení PRE a.s. jsem již na stránkách triatletu.cz psal. V pátek 13.6. jsem dostal z finančního úřadu pro Prahu 10 dopis, kterým jsem ujišťován, že mé upozornění na údajné daňové úniky předsedy svazu pana Suchého nikomu neprozradí. ..... (ing. Karel Hotový předseda SK TT Kovosvit)
Vážení přátelé triatlonu,

to co se dnes děje v českém triatlonu a jeho okolí nemá obdoby a další zneužití mého jména mě vyprovokovalo k tomu, abych Vám sdělil, jaké máme mezi sebou borce. O tom, že někdo mým jménem napsal dopis vedení PRE a.s. jsem již na stránkách triatletu.cz psal. V pátek 13.6. jsem dostal z finančního úřadu pro Prahu 10 dopis, kterým jsem ujišťován, že mé upozornění na údajné daňové úniky předsedy svazu pana Suchého nikomu neprozradí. Pochopitelně jsem nic takového nenapsal. Udavačství není můj styl. Přitom, jak jsem zjistil na závodech v Poděbradech, stalo se zneužívání jména a cti jiných osob běžným pracovním nástrojem bývalého vedení.
Jakoby náhodnou byl poslán mail na triatlet.cz jménem předsedy svazu Suchého, pomlouvající dalšího člena VV Martina Dvořáka. Z adresy podobné té Suchého.

A cíl je stále stejný – získat zpět ztracené funkce a vliv, dosadit do vedení své lidi a neomylně vést triatlon k světlým zítřkům. A tento zářivý cíl pak omlouvá jakoukoliv metodu k jeho dosažení.
Uvádím to jako dokumentaci toho, čeho je bývalé vedení svazu a jeho sympatizanti schopno. Opravdu se neštítí ničeho. Bývalí politruci, kteří ve volených orgánech svazu byli či jsou, řídí svou bitvu za znovuuchopení moci mistrovsky. A doplní-li se o agenty či spolupracovníky STB, pak jde o silný tým. Nikdy  jsem se s takovým jednáním nesetkal, ještě nikdy jsem takovýmto opakovaným výpadům nemusel čelit. Nevěřil jsem, že ve sportovním prostředí lze takto jednat. Nějak mi to nejde k proklamacím o čestných a neplacených funkcích. Podám trestní oznámení na neznámého pachatele. Jinak je to hnus, velebnosti …….

Dámy a pánové,

domnívám se, že je čas prohlédnout a začít o věcech přemýšlet. Kdo to tomu našemu sportu ve skutečnosti škodí? MVH není svolána Radou ČSTT ale kýmsi. Za správnost tohoto svévolného aktu se podepsali pánové Kučera, Kubec a Hanuš. Takto svolaná MVH je neplatná a její závěry budou od samého začátku rovněž neplatné. Argumentace názory právníků ČSTV, jehož je bývalý předseda svazu Pavel Kořan místopředsedou, je jistě úsměvná a nutnost zaplatit v tomto případě nezávislé právní vyhodnocení asi těžko někdo zpochybní. Mě podřízení právníci by asi rovněž byli opatrní v takto nejednoznačném případě se zaujetím stanoviska, které by směřovalo proti mým zájmům.  Po 27.6. tu mohou proti sobě stát dvě Rady dva VV a dva předsedové, všichni nějak zvoleni. Co z toho vznikne je zřejmé a triatlonu to asi těžko prospěje.

Jediný kompetentní orgán ke svolání MVH je Rada ČSTT, která toto také navrhla. Nejprve na 24.6. a když se to zástupcům pořadatelů organizovaných Michalem Slabejem nelíbilo, tak na 27.6. Dne 28.5. byl 27.červen naprosto nepřijatelný termín, dnes je vyhovující. Jaká náhoda. Budeme-li pokračovat tímto směrem, bez jakéhokoliv ohledu na právní stav (prohlášení smírčí komise ČSTV je nezávazný názor, který ani nic podobného, jako svolání MVH nekompetentním orgánem nenavrhuje a ani navrhovat nemůže), dočkáme se toho, že se např. já s někým dalším rozhodnu uspořádat MVH za měsíc. Pošlu těch asi 250 dopisů (za tu švandu mi těch pár korun stojí) a v zastoupení třeba i 3-4 klubů si zvolím vedení svazu triatlonu. A za týden se rozhodne svolat si MVH někdo další. Po pár týdnech tu můžeme mít  třeba deset výkonných výborů, rad a předsedů.

Žádám, po poradě ve výboru klubu, aby SK TT KOVOSVIT byl okamžitě vyřazen ze seznamu klubů, kteří žádali o svolání MVH. Žádali jsme o svolání MVH Radu ČSTT a ne  někoho kdo jménem tohoto orgánu neoprávněně jedná. Předpokládám, že obdobný názor bude mít většina klubů, kterých žádosti tato trojice zneužila ve svůj prospěch ač jí nebyly adresovány.
Respektovat je třeba platné stanovy a jinak lze konat pouze na základě rozhodnutí nezávislého soudu.

Nechci dále o věci polemizovat a spekulovat. Opakované anonymní zneužití mého jména ve špinavostech mě trochu vytočilo. Souvislost s děním v triatlonu je jistě čistě náhodná.
Navrhuji zvážit kalibr používaných zbraní v dosahování svých ambicí. Pánové, když chcete udávat a pomlouvat, nestyďte se nastavit své vlastní jméno a čest a neschovávejte se za jiné.
Včera proběhlo tříhodinové jednání svolané Karlem Charvátem, kde bylo za přítomnosti zástupců vedení svazu, bývalého vedení a několika osob dalších hledáno kompromisní řešení. V okamžiku, kdy jsme odcházeli byla dohoda o kompromisu na stole a nikdo s ní neměl problém. Ovšem jakmile přišli příznivci starého vedení doložit svým bossům výsledky, byli zřejmě vyplísněni a bylo jim uloženo návrh bojkotovat, což také poslušně a pokorně vykonali. Tím tedy padl zřejmě poslední pokus předejít patové situaci, ke které po možném zvolení dalšího vedení dojde.

Nejsem příznivec současného vedení a jsem současně velmi rád, že bývalé vedení je bývalé. Angažoval jsem se pro nějaký rozumný kompromis ať už šlo o konání pohárových závodů či důsledky nelegitimní MVH. V každém případě se však snažím jednat čestně a nezáludně. Bylo by možná dobré, kdyby se o to alespoň pokusili i příznivci bývalého vedení.

V Chotovinách dne 23.června 2003

S pozdravem Ing. Karel Hotový
předseda SK TT KOVOSVIT

Hodnocení:
Přečteno 130x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah