Tisková zprává ČSTT - Mimořádná valná hromada bude 24.6

27.05.2003 -
Vážení sportovní přátelé, vzhledem k vývoji na triatlonové scéně, přání některých klubů a hrubému vydírání ze strany bývalých funkcionářů v čele s Michalem Slabejem jsme se rozhodli svolat mimořádnou Valnou hromadu Českého svazu triatlonu. Podle našeho názoru by byl vhodný termín na podzim po sezoně, abychom mohli dokončit audit hospodaření svazu a rozjetou závodní sezonu, v níž čeká domácí mistrovství Evropy i důležité závody Světových pohárů. A také ukázat výsledky naší práce.
Vážení sportovní přátelé,
vzhledem k vývoji na triatlonové scéně, přání některých klubů a hrubému vydírání ze strany bývalých funkcionářů v čele s Michalem Slabejem jsme se rozhodli svolat mimořádnou Valnou hromadu Českého svazu triatlonu.

Podle našeho názoru by byl vhodný termín na podzim po sezoně, abychom mohli dokončit audit hospodaření svazu a rozjetou závodní sezonu, v níž čeká domácí mistrovství Evropy i důležité závody Světových pohárů. A také ukázat výsledky naší práce.
V současné situaci, kdy někteří pořadatelé hrozí bojkotem závodů Českého poháru a odmítají diskusi v podobě kulatých stolů, to však není možné.

Nechceme, aby stovky závodníků byli drženi v nejistotě a obavách jako rukojmí mocenských ambic některých bývalých funkcionářů.
Nechceme, aby český triatlon ztratil generálního sponzora a vinou akcí následujících řádnou valnou hromadu i zbytky dobrého image, které jsme všichni společně v uplynulých letech vybudovali. 
Vzhledem k formálním pravidlům i termínovým kolizím jsme nalezli nejbližší jediný možný termín - v úterý 24. června v Praze. Do té doby probíhají víkend co víkend závody, vrcholí přípravy na mistrovství Evropy.

Na tento termín svoláme mimořádnou valnou hromadu, kde nabídneme naše funkce, na nichž na rozdíl od druhé strany nelpíme, k posouzení vaši důvěře.

Za tento vstřícný krok, který ukazuje náš zájem o triatlon, očekáváme i seriózní jednání pořadatelů - tj. uspořádání závodů Českého poháru v důstojné podobě, k jaké se smlouvami se svazem zavázali. Ne návratu do amatérské prehistorie našeho sportu jako tomu bylo v neděli v Jablonci. V případě, že nebudou závody, nemá cenu pořádat hromadu - o čem by jednala?

Věříme, že podpoříte naše snahy o konstruktivní řešení složité situace.

Výkonný výbor a Rada Českého svazu triatlonu - 26. 5. 2003

Hodnocení:
Přečteno 48x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!