Prohlášení nového vedení svazu ČSTT

29.04.2003 -
Vážení sportovní přátelé, dovolte nám seznámit Vás s výsledky sobotní (26. 4.) Valné hromady Českého svazu triatlonu, která v úvodu nové sezony nečekaně pohnula některými monolity, na nichž dosud stál český triatlon. Na valné hromadě vyvrcholilo určité napětí, které se triatlonovým hnutím neslo několik posledních měsíců, odvoláním nejvyšších orgánů - předsedy, výkonného výboru a Rady.

Vážení sportovní přátelé,

dovolte nám seznámit Vás s výsledky sobotní (26. 4.) Valné hromady Českého svazu triatlonu, která v úvodu nové sezony nečekaně pohnula některými monolity, na nichž dosud stál český triatlon.

 

Na valné hromadě vyvrcholilo určité napětí, které se triatlonovým hnutím neslo několik posledních měsíců, odvoláním nejvyšších orgánů - předsedy, výkonného výboru a Rady.

Jeho cílem bylo oživení práce těchto orgánů a jejich otevření dalším názorovým proudům s udržením kontinuity. Krize, vzešlá z názorových rozporů, se promítla i do fungování svazu, upřednostňujícího často jednostranná rozhodnutí. I pro mnohé „podivuhodný“ průběh valné hromady byl výsledkem tohoto stavu.

 

Většina dosavadních členů výkonného výboru včetně předsedy byla znovu navržena do funkcí, ale svoji kandidaturu odmítla. Dva z pěti dosavadních členů už o svoji práci ve svazu vzhledem k pracovnímu vytížení neměli zájem a otevřeně to deklarovali před valnou hromadou. Proto důležitá rozhodnutí činila v poslední době jen úzká skupinka lidí.

Přesto ale chceme využít dlouholetých zkušeností všech našich předchůdců a věříme, že i nadále budou pracovat ve prospěch českého triatlonu.

 

Vyvarujeme se osobních útoků a osočování, jimiž byla valná hromada protkána. Toužíme po jediném - konstruktivní práci, zohledňující všechny názorové proudy a podněty.

Valné hromady se zúčastnilo 72 delegátů z 234 možných klubů, sdružených v Českém svazu triatlonu. To je počet obvyklý v minulosti. I to něco napovídá o zájmu o triatlonové hnutí. Některé kluby nepovažují za nutné se valné hromady zúčastnit. Buď pro ně není důležitá. Nebo věří těm, kdo svaz vedou. A nebo se považují za příliš nicotné, aby mohli chod svazu nějak ovlivnit a podílet se na něm.

 

Své názory vyjádřili delegáti hlasováním, které určilo výsledky téměř desetihodinové valné hromady. Provázené bouřlivou diskusí a brzděné mnoha obstrukcemi, ale zcela regulérní.

Nechceme bourat a znehodnocovat výsledky dosavadní práce. Naším cílem není rozmetání fungujících struktur, naopak budeme pokračovat v práci Pavla Kořana, ing. Marka Kavana, JUDr. Michala Kočaře, ing. Michala Slabeje a dalších, jejichž zásluhou se český triatlon dostal do světové špičky.

 

Ve své funkci zůstávají reprezentační koordinátoři Jiří Jelínek i Jiří Seidl - kvalitní a klidná příprava reprezentantů je našim prioritním cílem.

To znamená především v olympijském triatlonu, vlajkové lodi celého odvětví. Chceme v rámci možností podporovat i dlouhý triatlon, duatlon, kvadriatlon a další odnože, ale také pomoci novým dynamicky se rozvíjejícím - off-roadu, zimnímu triatlonu i jiným.

 

Dalším důležitým úkolem je udržení rozvinutého systému práce s talentovanou mládeží, nastavený před třemi lety Sportovními centry mládeže.

 

Rádi bychom i nadále rozšiřovali členskou základnu, přitáhli k triatlonu více lidí. Toho chceme dosáhnout nejen kvalitní prací, ale také její transparentností, otevřeností ke všem podnětům klubů i jednotlivých členů.

 

Kdykoliv jsme vám k dispozici na svazových adresách (telefon a mail), podrobné zpravodajství o jednání výkonného výboru a rady budeme zveřejňovat na internetových stránkách.

Chceme rozšířit i mediální záběr a osobními kontakty pomoci i k prezentaci menších závodů.

Zároveň zprůhledníme účetnictví svazu a dořešíme starší vleklé záležitosti.

Nově zvolení členové výkonného výboru a rady pocházejí ze závodního prostředí, proto mají mnohem blíž k běžným problémům, jimiž hnutí žije a které se řeší i na trati. Zároveň ale mají zkušenosti s organizační a funkcionářskou prací, nezbytnou pro fungování takového sdružení, jakým je náš svaz - čítající téměř 4000 členů a disponující zhruba patnáctimilionovým rozpočtem.

 

Předseda PhDr. Jiří Suchý býval juniorským reprezentantem, vystudoval triatlonovou specializaci na FTVS, kde stále působí jako odborný pracovník a nyní tři roky byl také členem bývalého výkonného výboru a šéfem Sportovních center mládeže.

 

Také další členové výkonného výboru jsou známé tváře. Martin Dvořák, dlouholetý reprezentant a bývalý reprezentační kouč, pořadatel pražského triatlonu. Rudolf Slaba, technický vedoucí akademické reprezentace z Nanaa. Pavel Valenta, známý šumperský trenér, působí také jako trenér úspěšné reprezentace rádiového orientačního běhu. Jen Stanislav Sojka, který bude mít na starosti finance a marketink, je v triatlonu nováčkem. Bývalý juniorský reprezentant v atletice dnes pracuje v manažerských funkcích, z nichž se podílel na podpoře triatlonových závodů.

Tuto pětici doplní dva členové rady. Tomáš Nohejl, který se jako novinář a hobby-závodník již čtrnáct let trmácí triatlonovým světem, se bude věnovat médiím a vnějším vztahům. Martin Hotový, bývalý juniorský reprezentant a šéf sportovní třídy v Táboře, bude mít na starosti problematiku mládeže.

 

Věříme, že vám tento dopis alespoň v základních rysech načrtnul naše cíle a plány. Byli bychom rádi, abychom se na jejich naplnění ve prospěch celého českého triatlonu podíleli s Vaší pomocí a podporou.

 

V Praze 27. dubna 2003

 

Vedení Českého svazu triatlonu

 

Předseda: PhDr. Jiří Suchý

Výkonný výbor: Stanislav Sojka

                          Martin Dvořák

                          Rudolf Slaba

                          Pavel Valenta 

Rada: Tomáš Nohejl

         Martin Hotový

Hodnocení:
Přečteno 85x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?
26.8.21Boj na dvou frontách: pojede se o tituly ve sprintu i ve středním triatlonu
24.8.21Při finálovém závodě Mistrovství světa se čeští triatlonisté pohybovali kolem 30.místa