Triatlon má nové vedení.

27.04.2003 -
PRAHA - Nečekanou změnu ve vedení Českého svazu triatlonu přinesla sobotní valná hromada, která po celodenním bouřlivém jednání skončila až pozdě večer. Delegáti odvolali z funkce předsedu Pavla Kořána, který stál v čele svazu od rozdělení federace v roce 1993. Jeho nástupcem byl zvolen sedmadvacetiletý Jiří Suchý. Nové složení, v němž by měly pracovat příští čtyři roky, mají také rada a výkonný výbor svazu
PRAHA - Nečekanou změnu ve vedení Českého svazu triatlonu přinesla sobotní valná hromada, která po celodenním bouřlivém jednání skončila až pozdě večer. Delegáti odvolali z funkce předsedu Pavla Kořána, který stál v čele svazu od rozdělení federace v roce 1993. Jeho nástupcem byl zvolen sedmadvacetiletý Jiří Suchý. Nové složení, v němž by měly pracovat příští čtyři roky, mají také rada a výkonný výbor svazu.

Podle dosavadních představitelů svazu mělo jednání vedené dosazeným pracovním předsednictvem řadu procedurálních chyb. Někteří účastníci valné hromady se dokonce vyjádřili v tom smyslu, že by mohla mít dohru u soudu.

Valná hromada, které se zúčastnilo zhruba 70 delegátů, trvala přes deset hodin. Přestože původně nebyla volební, nakonec odvolala vedení svazu, trochu paradoxně po nejúspěšnější sezoně v historii českého triatlonu.

Podle mého soudu dokázalo minulé vedení přesvědčit málo lidí, že to dělalo dobře, řekl nový místopředseda svazu Martin Dvořák, bývalý úspěšný závodník a někdejší reprezentační trenér. V tuto chvíli nechci tvrdit, že přijdou zásadní změny. Vzhledem k závodníkům by se nemělo měnit nic, na svých místech by měli zůstat koordinátoři reprezentačních družstev. Navenek by změn mělo být co nejméně. Jiná by měla být především celková atmosféra, dodal Dvořák, který si přeje hlavně uklidnění situace.

Český triatlon zaznamenal v posledních letech výrazný vzestup. Na bronzovou medaili Jana Řehuly na olympiádě v Sydney navázal v roce 2001 Filip Ospalý titulem mistra Evropy a loni získal na kontinentálním šampionátu stříbro. Další reprezentant Martin Krňávek se dlouhodobě drží v popředí světového žebříčku. Svaz v současnosti registruje asi 240 klubů a 3700 členů.

Nové vedení ČSTT
Předseda:
PhDr. Jiří Suchý
Výkonný výbor:
Martin Dvořák, Rudolf Slaba, Stanislav Sojka, Pavel Valenta
Rada:
Martin Hotový, Tomáš Nohejl
Hodnocení:
Přečteno 101x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?
26.8.21Boj na dvou frontách: pojede se o tituly ve sprintu i ve středním triatlonu
24.8.21Při finálovém závodě Mistrovství světa se čeští triatlonisté pohybovali kolem 30.místa