Praha bojuje o Světový pohár.

24.03.2003 -
P r a h a (ton) - V souboji dvou kandidátu o pořadatelství Světového poháru v triatlonu na rok 2004 upřednostnil domácí svaz Karlovy Vary před Prahou. A to presto, že Praha touží po vrcholné světové akci už třetí rok, veřejné to prezentuje a svaz ji podporoval ještě na posledním kongresu světové federace ITU loni v listopadu. Karlovy Vary se přitom o svých ambicích vyjádřily až krátce před březnovým jednáním svazové rady.
P r a h a (ton) - V souboji dvou kandidátu o pořadatelství Světového poháru v triatlonu na rok 2004 upřednostnil domácí svaz Karlovy Vary před Prahou. A to presto, že Praha touží po vrcholné světové akci už třetí rok, veřejné to prezentuje a svaz ji podporoval ještě na posledním kongresu světové federace ITU loni v listopadu.
 
Karlovy Vary se přitom o svých ambicích vyjádřily až krátce před březnovým jednáním svazové rady. „Světová federace si vyžádala preference, ale zatím nemáme čerstvé zprávy, zda kandidatura vyjde,“ říká Martin Plecitý, ředitel karlovarského závodu. Praha už dvakrát pořádala ITU International race, jakési světové béčko, což je předstupem pro elitní Světový pohár - ten se v Česku ještě nikdy nejel. Stejný status dostal závod vzhledem k perspektive i letos. Světový kalendář triatlonu se tvoří většinou pres zimu, na poslední chvíli. Už loni dostala Praha nabídku uspořádat Světový pohár. „Nechtěli jsme jít do rizika při krátkém čase na přípravu,“ tvrdí Martin Dvořák, šéf pražského závodu. Karlovy Vary letos pořádají podruhé mistrovství Evropy.
 
Oba pořadatelé na vzájemné schůzce začátkem roku údajně uzavřeli „džentlmenskou dohodu“ o nemíchání se do sfér zájmu druhého. „Šlo ale jen o sponzory, ne o závody,“ brání se karlovarský Plecitý. Což o to, oba závody mají „mezinárodní věhlas, organizační záruky a vysoké společenské garance“, jak uvedl předseda svazu Pavel Kořan. Hodně pocitu křivdy v již dost vypjaté atmosféře triatlonového hnutí ale vyvolal způsob volby, vzešlé z několika kol tajného hlasování rady. „Je to osobní záležitost,“ tvrdí Martin Dvořák, bývalý kouč reprezentace, který se s vedením svazu nerozešel v dobrém. Praha při své prezentaci předložila například jistou finanční garanci ve výši šest milionu korun. „Pokud nedostaneme Světový pohár, pošlou částku do jiného sportu,“ tvrdí Dvořák.
 
Generální partner pražských pořadatelů je zároveň hlavním sponzorem svazu na čtyřleté olympijské období do roku 2004. Jeho odmítnutí se nezdá jako ideální diplomatický tah vzhledem k tomu, že dosud žádná marketingová firma v minulosti nesplnila vůči triatlonovému svazu své závazky. Na červnový kongres ITU do Japonska cestuje za svaz spolu s předsedou i Václav Vítovec, „otec“ karlovarského závodu...  „O závod stále bojujeme. Jsme připraveni kdykoliv ho uskutečnit,“ dodává s mírnou nadějí Dvořák. 
Hodnocení:
Přečteno 174x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!