Světový pohár v Karlových Varech láká zahraniční hvězdy

31.08.2017 -
Historicky první Světový pohár v triatlonu budou 3. září hostit Karlovy Vary, na startu se kromě české špičky představí i mnoho zvučných jmen z celého světa. Triatlonový víkend nebude ale jen o SP, na své si přijdou všechny výkonnostní kategorie a všechny generace. Na programu mimo jiné bude akce CITY NIGHT RUN, závody AGE GROUPS, ČP žactva, MČR dorostu a juniorů a závody pro nejmenší. Všichni zúčastnění si navíc svůj pobyt v Karlových Varech mohou spestřit návštěvou Karlovarského folklórního festivalu.

„První zářijový víkend bude pro nás světovou premiérou na triatlonové mapě. Karlovy Vary se dostaly do vybrané společnosti ITU Světových pohárů v triatlonu,“ říká Vladimír Malý, ředitel závodu. „Jsem hrdý na práci organizačního týmu, děkuji městu Karlovy Vary, Karlovarskému kraji a všem partnerům, díky nimž jsme ušli dlouhou cestu od Evropských pohárů přes loňský Evropský pohár premium až k nejvýznamnější triatlonové akci v ČR v roce 2017. Světový pohár je zárukou kvalitního startovního pole. V Karlových Varech si světová špička otestuje svoji formu před nadcházejícím mistrovstvím světa. Bude se bojovat o lukrativní prize money ve výši EUR 60.000," dodatl Vladimír Malý.

Česká triatlonová reprezentace bude mít jedinečnou příležitost se na domácích tratích blýsknout. Reprezentovat nás budou mimo jiné Jan Čelůstka a Jan Volár, kterým náročné tratě v Karlových Varech sedí. Mezi ženami to bude česká triatlonová jednička Vendula Frintová. Dále se v ženské kategorii představí talentovaná Jana Macháčová.


Zdroj: ČTA 

„Bylo jen otázkou času, kdy se zde Světový pohár uskuteční. Byla jsem na závodech SP, kde zdaleka není organizace na takové úrovni jako je tady,“ mimo jiné řekla Vendula Frintová na středeční tiskové konferenci.

Vendula bude určitě patřit mezi největší favoritky závodu. Jejími největšími soupeřkami by měly být Japonka Ueda a Američanka Summer Cook, která patří k nejlepším plavkyním ve startovním poli. Vendule by mohlo hrát do karet, že se s téměř 100% jistotou bude plavat v neoprenu. Neboť město a organizátoři chtěli předejít riziku špatné kvality vody a nechali vodu v Rolavě vyměnit.

„Voda v Rolavě byla podle posledních měření na 1/3 maximálních hodnot, které jsou ještě přípustné pro organizaci SP. I tak jsme raději nechali vodu vyměnit. Závodníci tak mohou počítat s tím, že se nejspíš poplave v neoprenu,“ uvedl Vladimír Malý na tiskové konferenci.

Dalším českým adeptem na TOP10 je Jan Čelůstka. Na tento závod se speciálně připravoval a velmi rád by zopakoval své loňské 5. místo na ještě Evropském poháru premium, který se zde odehrával naposledy. "Tento závod je pro mě srdcovou záležitostí. Náročná cyklistika by mi měla sedět a pokud se i vyplní předpověď a bude závod za deště, tak se může stát cokoliv. Zde nenajdete skoro rovinu a když jo, tak je na kostách, " uvedl Jan Čelůstka s humorem. "Snad vše vyjde na 100%, závod je to krásný, tak proč by se zde někdy nemohl konat třeba i závod WTS," dodatl Jan Čelůstka na tiskové konferenci.


Zdroj: Jan Čelůstka - Facebook

Triatlonový svátek v Karlových Varech zahájí ovšem Český pohár žactva v pátek 1.září. Od 21 hodin je pak připraven 2. ročník nočního rodinného běhu s čelovkou CITY NIGHT RUN.  Trať necelé 3km v čarovné kulise osvětlených karlovarských kolonád zvládnou opravdu všichni. Jedná se o nesoutěžní běh. A Malý dodává: „Karlovy Vary v pohybu, to je motto nejen tohoto víkendu, ale celého roku 2017. Registrace je otevřena od 18 hodin v LH Thermal opravdu pro každého. Navíc v podjezdu pod LH Thermal čeká na běžce světelné překvapení.“

CITY TRIATHLON bude pokračovat v sobotu 2. září již desátým ročníkem GEIS Baby Duathlonu pro děti od 3 do 15 let.  Závod pro nejmenší odstartuje v 10 hodin a poslední disciplínou budou štafety rodič – dítě.  Závody pro veřejnost se nově po vzoru doprovodných závodů významných světových podniků jmenují AGE GROUPS. Na vzdálenostech sprint triatlonu se bude závodit ve dvou vlnách. V první vlně, která startuje ve 14:30 odstartují všichni závodníci v kategoriích dorostenců, juniorů a 20-39let. Závodníci v dalších kategoriích, handicapovaní a štafety zahájí svůj závod skokem do Rolavy v 18:00.

 

Zdroj: citytriathlon.cz

Přípravy jdou do finále a Malý láká na zajímavý program: „Triatlonové Karlovy Vary se pyšní každoročně skvělou atmosférou a jedinečnou diváckou kulisou. Naší letošní novinkou je Adopce trati. Budeme hodnotit nejlépe vyzdobené úseky a diváky – autory odměníme.“

Standardně budou k dispozici pendl busy mezi startem na Rolavě a cílem v centru města. CITY TRIATHLON nabídne také kulturní program před LH Thermal. Pro větší pohodlí diváků bude zastávka divácké linky blíže dění - u zadního vchodu koupaliště ze směru od Kauflandu.

Jízdní řád pendlbusy pro závodníky a návštěvníky akce:

 

Zdroj: citytriathlon.cz

Zajímavostí tohoto závodu je jistě řidič časoměřičského vozu. Za volant usedne Lukáš Kvapil, jezdec Rallye Dakar. Vladimír Malý, ředitel závodu, říká: „S Lukášem jsme se potkali naprosto náhodou díky dvěma společným partnerům – náš vozový park zajišťuje AAA Auto, a triatlonisté i on doplňují minerály díky pitnému režimu Bílinské kyselky. Jen špičkový řidič a profesionál s pevnými nervy dokáže jet technicky náročnou trať v Karlových Varech se závodníky, kteří se z kopců řítí i šedesátkou. A Lukáš naše požadavky splňuje beze zbytku. Navíc jeho příběh z Dakaru má pro nás rytířšký přesah – fair play.“

V Karlových Varech si na své přijde tedy opravdu každý. Pokud chcete vidět to nejlepší, co se letos v ČR dá z prostředí triatlonu vidět, tak neváhejte a doražte do tohoto krásného lázeňského a triatlonového města.


Zdroj: citytriathlon.cz

Hodnocení:
Přečteno 788x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl