SAMUEL Progress XC triatlon má premiéru za sebou

5.06.2006 -
Třebaže někteří dobrodruzi zalitovali zrušení plavání a svou účast v závodě odvolali (aniž by jen vyzkoušeli skutečně velmi studenou vodu), ostatní zajásali a do krásného areálu ve Sloupu v Čechách přijeli. Bohužel na startu se nakonec objevilo jen 26 jednotlivců a 1 štafeta.
Nebyl ale čas dlouho přemýšlet nad tímto velkým zklamáním, v 10,30 startér poslal všechny závodníky na úvodní jednoduchý 2 km dlouhý běh. Ten zvládl nejrychleji Honza Šmíd, právě člen jediné zmíněné štafety. Za ním v malých odstupech doběhli všichni ostatní a vrhli se na trať kola.

Úvodní kilometry po silnici sloužily pouze jako rozcvička po “plavání”. Vzápětí ale přišla první pecka – krátká stojka na písku a po kořenech. V těchto místech začnou pálit lýtka i trénovaného pěšáka, natož závodníka s kolem na zádech. A to dokonce ve dvou okruzích… Jsem rád, že jsem nebyl na místě. Asi bych si nedal za rámeček, co by mi tito cyklo-horolezci řekli. Další partie už byly naopak velmi příjemné a svižně sjízdné, na což doplatila první čtveřice. Prostě přehlédli šipku, dojeli na silnici, chvíli pokračovali až do blízkého Cvikova, tam se otočili a jeli zase zpátky na původní trať.

Mezitím závodníci na kratším SAMÍKOVI dojeli svých 11 kilometrů a pustili se do běhu, o něco delším než avizovaných 4 km. Ještě o něco déle běžel pozdější vítěz Ondřej Johannis kvůli strhanému značení. Nakonec se ale našel, doběhl jako první do cíle, sedl na kolo a jel opravit značení pro své soupeře – poněkud nezvyklé v době fotbalových afér a vrcholící volební kampaně. Na SAMÍKOVI závodila pouze jedna účastnice - Martina Landová si v klidu vychutnala nádhernou krajinu a nyní si užívá v nových botách od New Balance, které dostala jako vítězka hlavní ženské kategorie.

Závodníci na dlouhé trati dokončili 32 km časovku a pustili se do poslední disciplíny. Běh na SAMUELU rozhodně není jen doplňkem a jedinou trpěnou možností, jak se cyklističtí specialisté dostanou legálně do cíle. Naopak, kdo si neušetřil dostatek sil, později ve skalnatých kopcích trpce litoval a nemohl si užívat dalekých výhledů. Po téměř 2,5 hodinové perné dřině se v cíli objevil jako první David Procházka o necelou minutu před Jardou Jírou. Třetí skončil Mirek Kalina. Nejlepším veteránem se stal Petr Pivrnec. Velké uznání zaslouží i jediná účastnice Open SAMUELA, Markéta Friedbergerová. V cíli se mnou nemluvila, ale při vyhlášení vítězů se už usmívala. Chválabohu!
 
Usmívalo se více lidí, neboť byli vesměs nadopováni litry endorfinů a navíc ceny zbyly téměř na každého - buď jako na vítěze nebo jako vylosovaného v následné tombole. Potěšilo termoprádlo Progress, boty a trika New Balance z českolipského Intersportu, adrenalinová trika Respiro, slevy na sportovní zájezdy CK TRIP. Při doplnění tekutin jistě posloužily produkty Pivovaru Rohozec. Vrcholem byl dort s obrázkem sloupského areálu, který zcela nečekaně donesla starostka obce. Uvidíme, jestli ho vítězi nebude líto sníst a nepřiveze ho příště jako putovní…

Což byla dobrá záminka pro veřejný slib, že se za rok ve Sloupu v Čechách opět sejdeme. Věřme, že v podstatně větším počtu, ale stále v pohodovém duchu.

Hodnocení:
Přečteno 331x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza