Slunný víkend v České republice byl plný triatlonu

27.05.2014 -
Evropský pohár juniorek ovládla Tereza Zimovjanová, Vendula Frintová závodila v Brně, odstartoval seriál závodů Xterra Czech Tour, v Poděbradech se konal bezhákový triatlon. Více v článku.

EKOL Superprestige 2014

V sobotu brněnská přehrada hostila 22. ročník EKOL Superprestige. Závodilo se takřka celý den ve všech věkových kategoriích. K vidění mohly být žákovské kategorie, Evropský pohár juniorů a Český a Slovenský pohár v triatlonu.  Ráno odstartovaly žákovské kategorie, které kvůli chladné vodě (16,4 stupňů) měly pouze duatlon. Juniorky a junioři již absolvovali klasický sprint triatlon, který se jel v rámci Evropského poháru. Juniorky stylem start cíl opanovala Česka Tereza Zimovjanová, která již v úvodní disciplíně získala náskok, v cyklistice ho ještě navýšila a i přes penalizaci skončila první. Druhá skončila Sara Skardelly  a třetí Pia Hehenwarter (obě AUT). Mezi juniory se bojovalo až do poslední disciplíny, kde nakonec zvítězil Jorik Van Egdom (NED), těsně za ním doběhl Lukas Pertl (AUT) a třetí skončil Ron Lewinsohm (ISR).

Český a Slovenský pohár odstartoval v 16:00 (ženy a veteráni) a pět minut po nich odstartovali i muži. Ženského závodu se i přes zranění zúčastnila olympionička a medailistka z ME Vendula Frintová, která v běžecké části rozhodla o svém vítězství, druhá skončila Barbora Hlaváčová a pro třetí místo si doběhla všestranná triatlonistka Eva Potůčková. Mezi muži se v cyklistické části vytvořil velký balík a opět až běžecká část závodu rozhodovala o vítězi, tím se nakonec stal František Linduška, který mezi dospělými závodí prvním rokem. Druhé místo vybojoval František Kubínek z domácího Ekol teamu před třetím Dariuszem Kowalski z Polska.

Výsledky ČP ZDE

Výsledky EP ZDE

Fotogalerie ZDE

 

Xterra Žluté lázně

Pražské Žluté lázně hostily v tradičním květnovém termínu první závod seriálu Xterra Czech Tour.  Závodilo se v duatlonu na tratích 3km běh, 24km MTB a 6km běh.  Mezi muži jasně dominoval suverén letošních duatlonů Luboš Truhlář s více než 3 minutovým náskokem před Tomášem Jiránkem a Václavem Holubem. V ženách jasně zvítězila Lucie Gruchalová, která se jako jediná z dam dostala celkovým časem pod 2 hodiny. Druhá místo brala Tereza Rudolfová a trojici doplnila Lenka Cibulková.

Výsledky Xterra Žluté lázně ZDE

Fotka

Poděbradský triatlon

V neděli Poděbrady hostily Poděbradský triatlon, který zde má dlouhou tradici, ale dříve se jezdil jako Český pohár nebo byl zařazen do seriálu TriTour. Letos bylo počasí k závodníkům přívětivější než loni- příjemná teplota vody, slunečno a téměř bezvětří. Závodilo se tradičně na distancích 700m plavání, 30km na kole bezhákově a 7km běh. Mužské pole ovládl Tomáš Martínek, jako druhý skončil specialista na duatlony Petr Minařík a třetí místo vybojoval Tomáš Kořínek.  Ženskou kategorii s přehledem vyhrála Jitka Šimáková, která soupeřkám v cíli nadělila přes pět minut. Druhá doběhla Lenka Fanturová a třetí Zuzana Holinková.

Martínkovský duatlon

V obci Martínkov nedaleko Moravských Budějovic se v sobotu konal Martínkovský duatlon. Mužskou kategorii vyhrál Jaroslav Tuna, druhé místo obsadil Lukáš Hirt a třetí místo bral Pavel Dymák. Ženskou kategorii ovládla Petra Veselá před Miladou Brabcovou a Janou Göpfertovou.

Výsledky Martínkovský duatlon ZDE

 

Hodnocení:
Přečteno 969x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně