Bratislava hostila Evropský pohár, ale nezávodilo se pouze na Slovensku

19.05.2014 -
Počasí o víkendu sportu příliš nepřálo, přesto se hojně závodilo po celém Česku. V Bratislavě se konal první díl Českého poháru v triatlonu, zároveň zde odstartoval Evropský pohár s hojnou účastí českých závodníků. Závodilo se také v Hostivaři a na Vysočině. Více v článku.

Hostivařský aquatlon

Pavel Mužíček a prezident Hostivařského golfu Jirka Martinka uspořádali pro triatlonové nadšence Hostivařský aquatlon, který se konal ve čtvrtek 15.5. ve 20:30. Aquatlon odstartoval po doběhu Hostivařského běhu, proto tak pozdní doba startu. Závodníci se mohli zúčastnit obou dvou závodů nebo jen jednoho z nich. Z původně 50 přihlášených závodníků se nakonec zúčastnilo 23, vzhledem k teplotě vody (14 stupňů) a stejné teplotě vzduchu. Distance aquatlonu byly relativně krátké a to 300m běh kolem jezírka, 400m plavání, depo a 2,7km běh. Mezi muži zvítězil Aleš Drahokoupil, jako druhý se umístil Martin Berka a třetí skončil jeden z pořadatelů aquatlonu Pavel Mužíček. Mezi ženami nebyla tak silná konkurence, závodu se zúčastnily pouze 4 ženy. Ženskou kategorii s minutovým náskokem ovládla Lenka Fanturová, druhá byla Tereza Skuhrová a třetí skončila Zuzana Kabátová.

fotogalerie ZDE

Fotka

Hlincohorský duatlon

Třetí závod Jihočeského poháru v duatlonu - DUATLON CUP 2014 se uskutečnil „na Hlincovce“ u Českých Budejovic. Počasí bylo nevyzpytatelné a i když během závodu nepršelo, tak se závodu zúčastnili jen ti nejvěrnější, což se negativně projevilo na počtu závodníků. Závod v mužské kategorii ovládl Karel Juráň, necelou minutu po něm do cíle dorazil Jiří Čejka a jako třetí skončil Lukáš Nový. Ženského závodu se zúčastnili pouze dvě ženy, kde těsně zvítězila Lucie Sirová před Martinou Veselou.  

City Triathlon Bratislava

O víkendu hostilo hlavní město Slovenska 1. díl Českého poháru v triatlonu, tento závod byl také součástí Slovenského poháru a zároveň se zde jel Evropský pohár, to vše na distancích sprint triatlonu. Závodníky velmi potrápilo počasí- nízká teplota vody a vzduchu a vytrvalý déšť, přesto nebyla nouze o kvalitní výkony. V závodě českého a slovenského poháru mezi muži zvítězil Chris Wigell (AUS), druhý byl Daniel Schottle (AUT) a třetí skončil Čech Jakub Powada. Z Čechů bylo pořadí následující: 1. místo Jakub Powada, 2. místo Martin Olšan a 3. místo bral Vítězslav Kučera. Mezi ženami zvítězila juniorka Ivona Miklóšová (SVK), druhé místo vybojovala Pavlína Poláčková a třetí místo obsadila Jana Jiroušková (obě CZE).

Fotka

Výsledky Evropského poháru:

Muži: 1. místo Justus Nieschlag (GER)

2. místo Richard Varga (SVK)

3. místo Matthias Steinwandter (ITA)

Muži Češi: 16. místo Jan Čelůstka

 17. místo Martin Novák

18. místo František Kubínek

36. místo František Linduška

40. místo Jan Volár

43. místo Tomáš Svoboda

48. místo Tomáš Kroupa

53. místo Tomáš Řenč

60. místo Jiří Kalus

64. místo Tomáš Kabrhel

Výsledky Evropského poháru ženy:

  1. místo  Sophia Saller (GER)
  2. místo Cassandre Beaugrand (FRA)
  3. Gaia Peron (ITA)

Ženy Češky:

7. místo Petra Kuříková

25. místo Barbora Hlaváčová

34. místo Marika Zahradníčková


ALBIXON Brdský duatlon 4,2 – 20 – 4,2 km

Proběhl další závod série Brdman Adventure. Na start se postavilo celkem 96 účastníků a pouze dva nemohli kvůli defektu dokončit. Několik borců a borkyň mělo závod pěkně rozjetý např. Franta Bulava, Gábina Hrubá nebo Martin Kejval a defekty je připravily o hezké umístění. Jsou to ale zkušení sporťáci, takže tyto věci berou s nadhledem. 


Poklikem na tento odkaz zobrazíte výsledky Albixon brdského duatlonu 2014.

Fotogalerie Pavla Rejska z Albixon brdský duatlon 2014

Těšíme se na mnohé z vás opět za týden při Albertově extrémním běhu a za 14 dní při MTBO Brdman Cross.

Hodnocení:
Přečteno 732x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně