Čelůstka chytil na Zélandu silniční lišej, Frintová se Švarcem zopakovali výsledky z Austrálie

23.03.2014 -
Trio českých triatlonových reprezentantů Vendula Frintová, Přemysl Švarc a Honza Čelůstka se představilo na dalším závodě Světového poháru. Tentokrát ve městě New Plymouth na Novém Zélandu.

Na Novém Zélandu se bojovalo na tratích sprintu a nejlepší český výsledek zaznamenala stejně jako před týdnem v Austrálii Vendula Frintová. Ta zopakovala umístění z Mooloolaby, když doběhla na 22. místě.

Závod žen ovládla Američanka Katie Hurseyová před domácí triatlonistkou Andreou Hewittovou a třetí Britkou Jodie Stimpsonovou.

Závod mužů stejně jako před týdnem ovládl Španěl Mario Mola. Ten o tři vteřiny porazil úřadujícího mistra světa a svého krajana Javiera Gomeze. Třetí skončil Joao Silva z Portugalska.

Přemysl Švarc doběhl v šesté desítce a po 52. místě z Mooloolaby si v New Plymouthu o čtyři místa pohoršil.

Smůlu měl Jan Čelůstka, který v cyklistické části upadl a musel ze závodu odstoupit. Na Facebooku se pochlubil fotografií svých zranění. K narozeninám, které měl v sobotu 22. března, tak od svého milovaného sportu dostal poněkud bolestivý dárek.

Přečteno 550x
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková