Je tu repete olympijského boje Brownlee vs. Gomez!

18.04.2013 -
V San Diegu se od 18. do 20. dubna koná druhý díl nejprestižnějšího triatlonového seriálu, kterým je Světová série (World Triathlon Series). A tento závod nabídne první letošní souboj dvou nejrychlejších mužů olympiády v Londýně Alistaira Brownleeho z Británie a Španěla Javiera Gomeze. Na startu budou i tři čeští olympionici Vendula Frintová, Radka Vodičková a Přemysl Švarc.

Bitva na pláži, Brownlee a Gomez opět ukážou, jak velcí rivalové jsou! Tímto sloganem prezentuje Světová triatlonová unie (ITU) závod v San Diegu, který je druhým dílem prestižní Světové série (WTS).

Proč? Protože poprvé v roce 2013 se na olympijských tratích 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu utkají dva velikáni krátkého triatlonu Alistair Brownlee a Javier Gomez. Jejich neuvěřitelný souboj a pekelné tempo, které ukázaly na olympiádě v Londýně, vstoupily do historie. Pod olympijskými kruhy zvítězil Brit Alistair Brownlee a všichni fanoušci se teď těší na odvetu.

Úvodní závod Světové triatlonové série se konal před 14 dny v Aucklandu na Novém Zélandu a na startu byly i dvě Češky. Vendula Frintová skončila na 21. místě, Radka Vodičková doběhla hned za ní. Obě olympioničky se ukážou i v San Diegu a své umístění budou chtít vylepšit.

Na západě USA bude mít český triatlon zastoupení také v mužském závodě, když ve startovní listině figuruje Přemysl Švarc. Čtvrtý český olympionik Jan Čelůstka v USA nestartuje, protože bude reprezentovat na mistrovství Evropy v duatlonu v nizozemském Horstu.

Start ženského závodu je na programu v sobotu v 0:30 hodin našeho času, závod mužů začne v neděli v 1:00 hodin našeho času.


Hodnocení:
Přečteno 284x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně