Pastvinský triatlon (350m,17 km,4,5km)

11.07.2012 -
Tento závod má pevné datum. V den příchodu Cyrila a Metoděje. To hemžení kdy sportovci sestavují kola,čistí plavecké brýle,připravují cyklistické tretry,běžecké boty moc miluji. Připomínají mi hudebníky kteří ladí nástroje před koncertem. Tolik lásky, péče,starosti,mazlení je v jejich pohybech. Tak jako žádná nahrávka nemůže nahradit živé vystoupení nelze zažít při televizním přenosu to vzrušení a opravdovost,která je zažívána divákem na živo nebo dokonce samotným účastníkem

Rozprava je u konce. K první disciplíně se přesouvá velký dav těch kteří změří síly s tratí a jejich doprovod.

Nablýskaná kola čekají na své majitele,kteří zkouší vodu s příjemnou teplotou okolo 23 stupňů.  Minuty do startu se jako vždy vlečou.  Dnes je krásné teplo.  Nikdo se neklepe zimou přesto už mohl být  závod  odstartován. 

„Bum!“  Z legálně držené zbraně vyšla rána.  V tradičních 10.00 začal čtrnáctý ročník! Jsou okamžiky na které se v životě nezapomíná a které je potřeba zažívat znovu.  95 postaviček vbíhá do mokrého živlu. První metry to je tradiční strkanice.  Konečně se masa plavců natahuje jako pružná guma.  Obeplouvá pilíř mostu a již nejlepší kraulař spěchá k mírnému břehu,který se každým tempem  blíží. a závodnice vybíhají.  Voda z nich ztéká až je zmáčený celý břeh. 

Rychlý převlek to je další disciplína a již kola letí po černé čáře která se točí jako obrovský had.  Diváci freneticky fandí.  Jízda v „háku“ je povolena a tak vznikají skupiny,které spolupracují a někdy taktizují.  Nahuštěné galusky a pláště poskakují po dlažbě koruny hráze,která je dáma z první republiky.  Následuje krásný cyklistický terén.  Několikrát nahoru,dolu se spoustou zatáček. V některých je dnes mokro a nebezpečné jemné bahínko a písek.  Snad nikdo nebude mít silniční lišej. Poslední kopec je krátký,ale prudký.  Zlobivec prověřuje kondici.  Pak triatleté míjí ve velké rychlosti cíl a čeká je druhé kolečko okolo podhorské přehrady. 

Další přezouvání a již čelo běží po silnici do Klášterce nad Orlicí a zpět.  Slunce již má sílu jak někde na jihu Itálie a tak každý strom,který vrhá stín je velký kamarád.  Několik z nich jsou lípy,které voní .  S rozkoší ji vnímám když míjím ty kteří nepodlehli pohodlnému životu.  Obdivuji krásu patnácti závodnic. Obdivuji ty kteří mají přes šedesát let a prohání mladší borce. 

Na zahrádce u hospody U vleku vládne pohodová nálada. Tak za rok zas.  Dík oddílu Ski Pastviny za pěkný malý,velký závod  a silám přírody za klima a la Havaj.  Jo a kdo vyhrál?  Přece každý kdo porazil vlastní lenost s číslem na paži. 

Jen pro úplnost.  V hlavní kategorii zvítězil Tomáš Kořínek který dnes dovršil pastvinný zlatý hattrick v čase pod padesát minut.  Nejlepší veterán Rudolf Cogan obsadil celkové druhé místo!  Na nejvyšší stupeň mezi ženami vystoupala Jana Mannlová.  Mezi ženami nad třicet let dostala zlatou Hana Jirásková. 

Filip Svoboda

Fotogalerie

Hodnocení:
Přečteno 1445x

Komentáře

Výsledky žen Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku