BeskyTerra 2012

25.05.2012 -
Na Visalajích v Beskydech začíná v neděli seriál BeskyTerra 2012. Tento seriál výhradně terénních triatlonů a duatlonů měl premiéru v loňském roce a svou filosofií, jejíž hlavním bodem je účast co nejširšího spektra převážně amatérských závodníků a z této účasti pramenící vybrané finanční prostředky na charitativní činnost, zaujal a letošní závody mají zaděláno na vyšší účast.

Zmíněná charitativní činnost spočívá v odvodu malé části startovného každého závodníka v každém závodě na jeden jediný účel a tím je boj proti rakovině. Veškeré prostředky, které budou zmíněnou formou získány, budou použity k zmíněnému účelu prostřednictvím nadace Rakovina věc veřejná, s kterou byla započata spolupráce v tomto roce.

Prvním závodem BeskyTerry, která sdružuje terénní  triatlony a duatlony v Beskydech a blízkém okolí je X-Duatlon Okolo Visalají, který se jel poprvé v loňském roce na konci září. Ale protože na podzim umí být na Visalajích už docela chladno, byl letos závod přesunut na poslední květnovou neděli.  Tímto jsou všichni vyznavači a vyznavačky běhu a cyklistiky po kotárech srdečně zváni  na akci, která jednak mnohým ukáže skryté krásy Beskyd, a která je součástí  společné snahy všech organizátorů závodů letošní BeskyTerry,  pomoct v boji s jedním z nejzákeřnějších nepřátel lidského života, kterým rakovina bezesporu je.   

http://www.beskyterra.cz/

Hodnocení:
Přečteno 364x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně