Začíná unikátní seriál Českých pohárů v triatlonu

14.01.2011 -
Unikátní informační systém spustilo nové vedení České triatlonové asociace. Kompletní evidenční služby závodníkům, sportovním klubům, závodům a jejich sériím včetně přihlášek k závodům a dohledání výsledků najdete na internetu na www.czechtriseries.cz
Všechny závody Českých pohárů navíc aktuálně nabízejí v českém sportu ojedinělé prize-money nejen pro elitní sportovce, ale i v kategoriích rodin, firemních týmů a pro pracovníky médií.

„Chceme znovu přitáhnout všechny triatlonisty, kteří na čas se sportem přestali, a také přilákat nové lidi. Triatlon není sportem jen pro vybrané špičkové profesionály, ale pro všechny a v každém věku. Chceme také přesvědčit a motivovat firmy, že sportující a zdravý zaměstnanec je mnohem výkonnější i v práci,“ říká Jaromír Horák, nový předseda svazu, podnikatel a bývalý reprezentant.

„Je to určitě zajímavé, víc lidí by se mohlo začít znovu zajímat o celý triatlon," dodává Filip Ospalý, poslední Triatlonista roku a dlouhodobě nejlepší tuzemský závodník.

Čtyřdílný seriál Briko Maplus českého poháru v zimním triatlonu nabízí nejlepším 200 000 Kč. Za měsíc v Praze startující pohár v aquatlonu (kombinace běhu a plavání) dokonce 250 000 Kč.

První závod se jede v neděli Hlinsku. Pořadatelé bohužel na poslední chvíli vinou počasí museli zrušit lyžařskou část. „Sníh roztál, šlo by o zdraví o materiál,“ říká ředitel závodu Petr Svoboda. Pojede se tedy náhradní (zimní a terénní) duatlon na tratích 5 km běh – 14 km horské kolo – 2,5 km běh. „Už teď je přihlášeno skoro sto závodníků z Česka i Polska, triatlonisté i bikeři, “ pochvalují si pořadatelé. Další, snad už skutečný zimní triatlon, je na programu 29. ledna v Jablonci nad Nisou (5 km běh – 13 km mtb – 7 km běžky).

Kromě tradiční pohárové série na olympijských tratích po roční pauze asociace oživí i tuzemský seriál v dlouhém triatlonu.

Tomáš Nohejl


Hodnocení:
Přečteno 835x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně