Začíná unikátní seriál Českých pohárů v triatlonu

14.01.2011 -
Unikátní informační systém spustilo nové vedení České triatlonové asociace. Kompletní evidenční služby závodníkům, sportovním klubům, závodům a jejich sériím včetně přihlášek k závodům a dohledání výsledků najdete na internetu na www.czechtriseries.cz
Všechny závody Českých pohárů navíc aktuálně nabízejí v českém sportu ojedinělé prize-money nejen pro elitní sportovce, ale i v kategoriích rodin, firemních týmů a pro pracovníky médií.

„Chceme znovu přitáhnout všechny triatlonisty, kteří na čas se sportem přestali, a také přilákat nové lidi. Triatlon není sportem jen pro vybrané špičkové profesionály, ale pro všechny a v každém věku. Chceme také přesvědčit a motivovat firmy, že sportující a zdravý zaměstnanec je mnohem výkonnější i v práci,“ říká Jaromír Horák, nový předseda svazu, podnikatel a bývalý reprezentant.

„Je to určitě zajímavé, víc lidí by se mohlo začít znovu zajímat o celý triatlon," dodává Filip Ospalý, poslední Triatlonista roku a dlouhodobě nejlepší tuzemský závodník.

Čtyřdílný seriál Briko Maplus českého poháru v zimním triatlonu nabízí nejlepším 200 000 Kč. Za měsíc v Praze startující pohár v aquatlonu (kombinace běhu a plavání) dokonce 250 000 Kč.

První závod se jede v neděli Hlinsku. Pořadatelé bohužel na poslední chvíli vinou počasí museli zrušit lyžařskou část. „Sníh roztál, šlo by o zdraví o materiál,“ říká ředitel závodu Petr Svoboda. Pojede se tedy náhradní (zimní a terénní) duatlon na tratích 5 km běh – 14 km horské kolo – 2,5 km běh. „Už teď je přihlášeno skoro sto závodníků z Česka i Polska, triatlonisté i bikeři, “ pochvalují si pořadatelé. Další, snad už skutečný zimní triatlon, je na programu 29. ledna v Jablonci nad Nisou (5 km běh – 13 km mtb – 7 km běžky).

Kromě tradiční pohárové série na olympijských tratích po roční pauze asociace oživí i tuzemský seriál v dlouhém triatlonu.

Tomáš Nohejl


Hodnocení:
Přečteno 838x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!