Titul PILMAN 2010 ukořistili Vodehnal a Vykoukalová

31.08.2010 -
Předposlední závod Classic cupu 2010 proběhl u Žďáru nad Sázavou na Pilské nádrži. Na závodníky čekalo 1,9 km plavání - 96 km na kole a 21 km běhu. Celý závod doprovázelo chladné počasí a silný vítr.
Poslední srpnový víkend se konal tradiční závod na polovičních ironmanských tratích ve Žďáře nad Sázavou. PILMAN 2010 letos závodníky po ránu přivítal deštivým počasím a silným větrem, teplota hlásila 16°C. Naštěstí pro závodníky déšť ustal těsně před startem a během závodu lehce mrholilo pouze některým závodníkům na konci kola a během běhu, na lesních cestách déšť ovšem nevadil. Na start se díky počasí postavilo pouze 82 závodníků, i když bylo předem nahlášeno 110. Z těchto 82 statečných byly 4 ženy.

Plavecký úsek rozdělený do dvou okruhů nebyl v 20°C teplé vodě ničím nepříjemným. Nepříjemné byly pouze vlny. Přesto již na plavání i když šlo o nejkratší disciplínu se vytvořily velké rozdíly. Jako první vodu opouštěla, s minimálními rozdíly, trojice Tomáš Kořínek ,Pavel Münster a Jan Vodehnal, minutu za nimi Pavel Kašpárek. Ostatní závodníci na čelo závodu ztráceli již více jak 3 minuty.
Mezi ženami se do vedení dostala Petra Krejčová s minutovým náskokem před Simonou Vykoukalovou, třetí doplavala Tylšová, čtvrtá Rašpličková.

Cyklistická trasa byla rozdělena do tří okruhů s náročným profilem a několika stoupáními, celkově měřila přes 95 km. Na čele se drželo duo Kořínek a Vodehnal, tato dvojice si vytvořila velký náskok proti zbytku startovního pole. Třetí z kola do depa dorazil nestárnoucí Pavel Kašpárek, ten ale již měl ztrátu na vedoucí dvojici 7 minut. Po dalších 7 minutách po Kašpárkovi dorazila trojice Dražan, Dlabaja a Münster. V kategorii žen se cyklistika do pořadí nepromítla nejrychlejším časem dojela opět první Krejčová před Vykoukalovou, Tylšovou a Rašpličkovou. Cyklistika byla provázena silným větrem. Ale všichni v pořádku dokončili. Nejrychlejší čas na kole měl Jan Vodehnal.

Na běžecké části již bylo rozhodnuto, že Vodehnal a Kořínek budou bojovat o vítězství. I trať běhu byla rozdělena do tří okruhů a vedena většinou po asfaltových cestách v jednom okruhu čekalo na závodníky pouze jedno náročnější stoupání, které se ovšem v každém okruhu stávalo delším a delším. Ve třetím kole běhu pro sebe závod rozhodl Jan Vodehnal, který cíle proběhl v celkovém čase 4:38:49. Druhý Tomáš Kořínek doběhl za 4:42:06. Třetí místo díky rychlému běhu vybojoval Jaroslav Dražan 4:54:39, čtvrtý dokončil David Štangler 4:54:58. Mezi ženami se rozhodlo hned v prvním okruhu, kdy Simona Vykoukalová předběhla Petru Krejčovou a bojovala potom již o co nejlepší čas. Simona Vykoukalová doběhla v čase 5:20:28 celkově na 25. místě a zvítězila v kategorii žen. Druhá Petra Krejčová proběhla cílem po 5:22:45 jako celkově 30., pro třetí místo si doběhla Daniela Tylšová a čtvrtá byla Eliška Rašpličková.


Všem závodníkům určitě po tomto závodě patří obdiv. I přes ne zrovna ideální počasí si nakonec závod všichni pochvalovali. Tak snad za rok počasí přivítá závodníky v teplejší podobě. Pořadatelé na Vysočině se na vás všechny těší při dalších závodech.

BEZIstupně vítězů Vykoukalová, Krejčová, Tylšová - Vodehnal, Kořínek, Dražan

Petra KrejčováSimona Vykoulovávedoucí dvojicePetra KrejčováSimona Vykoukalová v cíli závoduradost v cíli


profil cyklistické části

Hodnocení:
Přečteno 1313x

Komentáře

dokoncili opravdu vsichni? Reagovat
Re: dokoncili opravdu vsichni? Reagovat
Závod pěkný Reagovat
Re: Závod pěkný Reagovat
Re: Závod pěkný Reagovat
Re: Re: Závod pěkný Reagovat
Re: Reagovat
Pěkné místo Reagovat
Re: Pěkné místo Reagovat
Re: Re: Pěkné místo Reagovat
Re: Reagovat
Re: Reagovat
Re: Reagovat
Re: Reagovat
Re: Reagovat
Re: Re: Pěkné místo Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně