V Brně zvažují uspořádat kvalitní střední triatlon

18.08.2010 -
Závěrečný závod MČR se uskuteční 5.září v Brně. Michal Kočař, ředitel Ekol týmu, v rozhovoru láká závodníky na start a prozrazuje, že uvažuje o uspořádání středního triatlonu. Radost mu udělal i synovec Lukáš Kočař 6.místem na olympiádě mládeže v Singapuru.

Po kolikáté se v Brně uskuteční triatlon?
V Brně pořádáme triatlon bez přerušení od roku 1993. Letos tedy již 18. ročník.

Jak moc vás finančně a morálně zasáhl loňský neuskutečněný závod?
Loni jsme díky katastrofálnímu počasí byli nuceni den před závodem zrušit plavání a tím i Evropský pohár v triatlonu a místo něj závodníci absolvovali v rámci Evropského poháru jen duatlon. Na náladě nám to určitě nepřidalo, ale finančně nás tato situace nijak nepostihla. Máme velkorysé sponzory.

Kde bude mít závod zázemí? Čím přilákáte na start závodníky ze všech koutů republiky?
Závod bude mít letos tradičně zázemí na přehradě, v hotelu Santon. Závodníky se vždy snažíme lákat dobrou organizací, bezpečností závodu. Tradičně se závodí na zcela uzavřených tratích, letos bude po letech opět náročná cyklistika. Pro dorostence a juniory jsme vypsali letos také prize money. To u nás není vůbec běžné.

Máte ambice za rok opět uskutečnit evropský pohár?
Chtěli bychom Evropský pohár juniorů. Chceme podpořit mladé závodníky. A uvažujeme o uspořádání kvalitního závodu v distancích 1,9 - 90 - 21. Jsme ale limitováni dopravními problémy v Brně. Ještě uvidíme, jak vše dopadne.

Potěšil vás Lukáš Kočař 6.místem v Singapuru? Jakou budoucnost mu prorokujete?
Lukin mně udělal velkou radost. Čeká ho ale ještě hodně práce. Ze světové juniorské špičky, do které patří, je do seniorské světové špičky ještě dost daleko.

Daří se Ekol týmu přečkat ekonomický útlum firem?
Horko těžko. Nesmírně si vážíme přístupu našeho titulárního partnera, firmy EKOL. I přesto, že ekonomická krize zasáhla v roce 2009 i tuto firmu, triatlonu zůstala věrná. Věřím v obrat v roce 2011.

Jak jste spokojen s chodem vašeho nově otevřeného spotareálu?
Je to boj, ale fungujeme! Otevřeli jsme dle plánu 1. června. Všechny zvu do bazénu i posilovny.


Michal Kočař

Oficiální pozvánka

Již poosmnácté přivítá Brno elitní závod v triatlonu. V osmnáctileté historii závodu celkem pětkrát proběhl v Brně závod Evropského poháru v triatlonu a dvakrát závod ITU International Triathlon Race.

V letošním roce se česká triatlonová špička sjede do Brna v neděli 5. září, aby se utkala v posledním letošním závodě Mistrovství České republiky. Pořadatelé připravili zcela uzavřené tratě v délkách 1,2 km plavání – 30 km cyklistika a 8 km běh. Na cyklistické části závodu triatlonisté opět po letech budou stoupat celkem třikrát Farinovými zatáčkami do Kohoutovic, takže cyklistická část nebude žádný med a pořádně prověří připravenost všech startujících v závěru sezóny. Na start se připravuje kompletní sestava EKOL TEAMU, včetně zraněného Filipa Ospalého.

 V neděli 5. září se v Brně se pojede i mezinárodní závod juniorů a dorostu, a to na tratích 0,75 km plavání – 20 km cyklistika a 4 km běh.  Na startu určitě nebude chybět šestý z Olympijských her mládeže Lukáš Kočař. V kategoriích dorostu a juniorů pořadatelé vyplatí zajímavé finanční ceny!

Hodnocení:
Přečteno 762x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně