V Táboře se závodilo na ostří nože

2.08.2010 -
V Táboře se v neděli uskutečnil EP juniorů a další díl seriálu MČR. 4.místem ve skvělé mezinárodní konkurenci se blýskl junior Lukáš Kočař. V juniorkách skončila na stříbrné příčce Durdiaková Tereza V seriálu MČR kraloval Ospalý a Stonová

74 juniorů ze všech koutů světa se postavilo na start EP juniorů. Důkazem budiž vítěz z Louw Abraham z Namíbie. Lukáš Kočař se po plavání držel vepředu a nechyběl v šestičlenném balíku, který ujížděl zbytku pole. V cíli se objevil na parádním 4.místě. Jako pátý skončil Martin Debnár, který však v úvodním balíku během cyklisticky chyběl.

V juniorkách se na startu sešlo pouze 26 závodnic. Skvělého úspěchu dosáhla závodnice Ekol týmu Tereza Durdiaková, jež finišovala na stříbrné příčce. Od startu do cíle se pohybovala na špici závodu. Druhého nejlepšího českého výsledku dosáhla Petra Kuříková, která na své poměry skvěle zaplavala, ale právě po plavání ji pouze pár vteřinek chybělo na první čtveřici závodnic. Do cíle doběhla na 6.příčce. Do první desítky se ještě probojovala Grabmullerová a Hlaváčová.

Netradičně v podvečer odstartoval další díl seriálu MČR. Do vod Jordánu skočila v 17.20 skvělá konkurence domácích závodníků včetně Slováků Šimka a Vargy. A právě Richard Varga tvrdil muziku na čele plavání. Za ním se skvěle držel plzeňský Petr Šlajs a z vody vylézali bok po boku. Jako další Paták, Švarc, Čelůstka, Dědek, Ospalý, Krňávek a další.
 
V první polovině cyklistiky se sjel balík se všemi favority, ale závodníci nohy nesvěsili. O nástup se na 15 km pokusil Richard Varga a poté i Vojta Dědek. Oba bez úspěchu.

Z depa jako nejrychleji vypálil Jan Čelůstka, ovšem po prvním okruhu bylo všem jasné, že dnes bude opět kralovat Filip Ospalý a svým tempem nedal nikomu šanci. Jan Čelůstka uhájil druhou příčku. Jako třetí za mohutného povzbuzování své manželky doběhl Martin Krňávek. Čtvrtý skončil Přemek Švarc, který však na start nastoupil se sebezapřením, neboť den před závodem měl v německé Bundeslize nepříjemný pád, který jeho běžecký výkon značně ovlivnil.

V ženách opět excelovala Tamara Stonová. Z vody lezla s náskokem 20 sekund a stejně jako v Mělníku se nebála pokusit o sólo únik. Úspěšně bojovala proti balíků čtyř závodnic. Ba co víc její čas byl rychlejší!!! Na běhu si svým výkonem publikum doslova získala a v cíli tato sympatická a perspektivní závodnice přijímala nespočet gratulací.

kompletní výsledky zde


start MČR
Povšimněte si pravého ramene Přemka Švarce, následky cyklistického pádu


fomující se balík žen, jež nedokázal dostihnout Tamaru Stonovou


Tamara Stonová
neohrožený vládce Filip Ospalý


souboj na ostří nože o druhé místo


Pavel Šimko

 

Hodnocení:
Přečteno 1186x

Komentáře

Okem diváka Reagovat
Bodování MČR a ČP Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně