Langhammer připravuje další lahůdku pro masochisty

26.10.2009 -
Uspořádat Inferno triatlon v menším měřítku v ČR? Pro některé utopie, pro Tomáše Langhammera další výzva. Propozice jsou již hotové, termín znán a tratě (1,5-35-30MTB-9)km extrémně náročné. Co jiného čekat z dílny Langhammer.

Tome, kolik jsi s kamarády vloni uspořádal závodů?
Vloni, vlastně letos to byly dva zářezy. Nejdříve dlouhý duatlon na Klínech – Krušnoman Long Distance Duathlon a Krušnoman MTB Triatlon v Lomu u Litvínova. V Krušných horách okolo Sportareálu Klíny a pana Josefa Dlouhého je partička nadšenců, kteří zásobují měsíc co měsíc nějakým sportovním podnikem – nějakým sadomasochistickým dýchánkem – MTB maratón, noční 12-ti hodinovka na běžkách, noční 6-ti hodinovka klasického běhu nebo se podílejí jako spolupořadatelé např. cyklistický závod Krušnohorské Peklo, turnaj v extrémním golfu, mezinárodní závody na kolečkových lyžích, lyžařské závody, atd. . Chceme všichni z Krušných hor, aby platilo „Krušné hory is not dead“ a proto děláme všichni maximum.

Letos jsi do svých závodů přidal jednu exkluzivní novinku? Prozradíš nám více?
Spíše přidali, protože na tuto „magorárnu“ je potřeba více pořadatelů – Josef Dlouhý, Martin Pichert a moje maličkost. Název jsme si odhlasovali: Krušnoman Extréme Diamond Triathlon - 12.6.2010. Závod je spíše chápán jako závod štafet, ale pokud někdo bude mít zájem si sáhnout na úplné dno svých sil, tak je pro něho vypsaná kategorie „jednotlivců“. Začínáme 1.5 km plaváním, poté 35 km na silničním kole (kdo jel Krušnoman Olympic Triathlon – čeká na Vás Dlouhá Louka a pak Fláje a Klíny) – samozřejmě bez háku, 30 km na MTB v okolí Horské obce Klíny a závěrečných 9 km běhu (kdo běžel dlouhý duatlon – tak to, plus ještě tam je jeden super výběh „heartbreak hill“ v každém okruhu). Na první pohled se může zdát, že je to pro cyklisty, ale ten závěrečný běh je opravdu „kruťárna“.

Proč by jsi závodnici měli vyzkoušet tyto čtyři disciplíny?

Protože jsme to pro ně připravili :-) a určitě nám chtějí svojí účastí udělat radost.

Myslíš, že tato kombinace může v budoucnu slavit úspěch?
Nechceme a ani to nebyl náš cíl vymýšlet novou odnož či jakéhosi „kočkopsa“. Chceme, aby si i Češi, Moravané, Slezané, Slovenští bratři a další evropští bratři a sestry – pokud jsem na někoho zapomněl – „sorry“,  vyzkoušeli trochu netradiční spojení, které už „někde“ v Evropě funguje a myslím, že docela slušně. Samozřejmě jde o výsledek – vždyť je to závod – ale chceme aby to byla jakási „událost“ v duchu „kdo přežije, vyhraje“ a hlavně, že se sejdeme a pokecáme po závodě a třeba si i zatančíme „Makarénu“ – kdo zůstal po ukončení duatlonu v restauraci na diskotéce, tak ví :-) a třeba se i bude opakovat dražba DJ- ovo kamarádky (třeba jich má víc…), kterou málem mimochodem vyhrál Lukáš Slatinský :-). Takže si možná domů z Klínů dovezete i děvče :-)


Jakou čekáš účast?
Očekáváme účast od 3 lidí (když tak to pojedeme my co jsme si to vymysleli) do – fakt nevím. Tak jak jsem upozornil na začátku, je to spíše závod štafet, ale třeba mě překvapíte a bude více jednotlivců (spíše sadomasochistů) než Teamů. O pár místních Teamech už vím, že dorazí i pár jednotlivců ( i když v jejich očích po vysvětlení o co jde, jsem objevil oční zákal děsu, strachu a beznaděje…). I to, že je to týden po Czechmanu, kam věřím, že dorazíme v co největším počtu a osobně se do Mělic těším, tak i proto spíše apeluji na závod štafet !!! Možná přemluvím ředitelstvo jednotlivých závodů CLASSIC CUPU a uděláme štafetu :-) Protože zvládnout během 7 dní Czechmana a Extremní Diamantový Triatlon zvládne jen Petr Vabroušek a pár mých dobrých přátel, které pokud bych tu měl jmenovat, tak zaplním několik stránek :-) :-) :-)


Kde jsi hledal inspiraci na závod? je to švýcarský závod Inferno triatlon?

Jak si to uhádl :-) ? Je to pravda. Mám rád závody, kde se nenudím a to chceme  společně celý pořadatelský team připravit i pro Vás - nenudný a na trochu lidštějších distancích než ve Švýcarsku plus to obohatit o kategorie Team Trophy – dvojčlenné a čtyřčlenné a ještě podle součtu věku, více v propozicích a nebo na našem webu www.krusnoman.cz  či na www.kliny.cz . A pokud by jste nevěděli, kde oslavit „osvobození“, tak 8.5.2010 ho můžete oslavit v Krušných horách společně na 6. ročníku Krušnoman Long Distance Duathlon a k tomu všemu budou hrát hudební kapely, ale o tom až někdy jindy.

PROPOZICE ZDE


V roli pořadatele


na trati závodu Elbamana


Hodnocení:
Přečteno 978x

Komentáře

super Reagovat
Konečně Reagovat
Ne ne to není pro mě. Reagovat
Krušnoman Extréme Diamond Triathlon Reagovat
Re: Krušnoman Extréme Diamond Triathlon Reagovat
Re: Krušnoman Extréme Diamond Triathlon Reagovat
Re: Re: Krušnoman Extréme Diamond Triathlon Reagovat
Re: Re: Re: Krušnoman Extréme Diamond Triathlon Reagovat
Re: Re: Re: Krušnoman Extréme Diamond Triathlon Reagovat
Re: Re: Re: Re: Krušnoman Extréme Diamond Triathlon Reagovat
Re: Re: Krušnoman Extréme Diamond Triathlon Reagovat
Pro Jirku a Marka Reagovat
Zase tak špatný názor to není Reagovat
Pořádné závody Reagovat
Čím více závodů, tím lépe Reagovat
Re: Čím více závodů, tím lépe Reagovat
Re: Re: Čím více závodů, tím lépe Reagovat
N Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně