Propršený triatlon v Kunvaldě plný rekordů

31.07.2009 -
V sobotu 25.července přivítalo pořadatele i závodníky 8. ročníku Kunvaldského železného muže hodně zamračené ráno. Teplota vzduchu se pohyboval v příjemných hodnotách nad 20 0C a voda dosáhla na 22 0C.

 Postupně se začalo zaplňovat depo prvními koly. Jejich počet se nakonec zastavil na počtu 36. Bylo to sice méně než obvykle, ale počasí nejspíš udělalo své.  Protože naše podhorská obec nedisponuje žádnou větší pro plavání  vhodnou plochou, tak se plavecká část vždy dělí na dvě skupiny a to muži do 40 let a muži nad 40 let s ženami. Každá tato skupina startuje zvlášť  aby v padesáti metrovém bazénu nedocházelo ke zbytečným strkanicím.   

Po startu veteránů s ženami se hned do vedení na 500 metrů dlouhém úseku plavání dostali Kateřina Dudková (Nový Věk triatlonu) s Luckou Červenkovou  (VŠ Slávie Plzeň),které zbytku pole uplavali o bezmála 100 metrů a za nimi z veteránů Luděk Novotný a další závodníci. Cyklistická část rozhodla  o vítězce závodu, když Kateřina Dudková své soupeřce hodně ujela a v závěrečném běhu si své vítězství pohodlně uhájila a zvítězila v nejlepším ženském žase čase ze všech dosavadních ročníků. Časem 1:09:40 zlepšila rekord o 27 vteřin a v celkovém hodnocení skončila na sedmém místě. Ve veteránské části rozhodoval běh. Kde v posledních metrech vítězství na svou stranu strhl Jaroslav Krsek(SMC Fort Ústí), za ním 4 vteřiny doběhl Pavel Liška(SMC Fort Ústí) a za dalších 5 vteřin proťal cílovou pásku Luděk Novotný(SK Žamberk). Takhle zajímaví doběh tu dlouho nebyl a asi dlouho nebude.Dvacet minut po startu první části startovního pole se vrhli do vody muži do 40 let. V tu dobu už začínalo pršet.Tento drobný déšť se v cyklistické části změnil doslova v průtrž mračen. Toto počasí nejvíc vyhovovalo Lukáši Maiwaelderovi(Ekol team), který si už  v bazénu spolu s Milanem Dudkem(Nový Věk triatlonu) vypracoval náskok před Michalem Šebkem (SMC Fort Ústí) a Karlem Hartmanem. V cyklistické části Lukáš Maiwaelder ujel Milanu Dudkovi a v běhu se už nenechal předstihnout a v cíli mu stopky ukázali 1:01:36, čímž zlepšil i v tomto psím počasí loňský rekord závodu o 4 vteřiny. S minutovou ztrátou dokončil Milan Dudek a za další čtyři minuty se v cíli objevil Michal Šebek.

Ocenění by, ale zasloužili všichni závodníci za dokončení závodu i ve velmi nepříznivém počasí. Vždyť nejvíc si vytrpěli ti a ty pomalejší, kteří na trati strávili delší čas. Nakonec však vysvitlo slunce. A v cíli na všechny čekalo nějaké to občerstvení  ve formě piva a voňavých klobás.

 Podle ohlasů v cíli se závod i přes špatné počasí líbil a všichni zejména ocenili pořadatele za vykobercovaná depa. Ještě jednou bych tímto rád poděkoval všem pořadatelům za jejich dobrou práci a sponzorům za jejich dary. A příští rok nashledanou.

 Výsledky:
Kategorie: MUŽI do 40 let

1

Lukáš Maiwaelder
Ekol Team
1:01:36

2

Milan Dudek
Nový Věk TT Trusov
1:02:37

3

Michal Šebek
SMC FORT Ústí nad Orlicí
1:06:49
 
Kategorie: MUŽI nad 40 let

1

Jaroslav Krsek
SMC FORT Ústí nad Orlicí
1:11:31

2

Pavel Liška
SMC FORT Ústí nad Orlicí
1:11:35

3

Luděk Novotný
SK Žamberk
1:11:40
Kategorie: ŽENY

1

Kateřina Dudková
Nový věk Trusnov
1:09:40

2

Lucie Červenková
Plzeň Slávie VŠ
1:18:53

3

Petra Hovadová
SLATINA
1:41:22
 

Sokol Kunvald

 

 

 

Hodnocení:
Přečteno 822x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek