Bude nový model ČP úspěšný?

9.12.2008 -
Na závodech v krátkém triatlonu, jež jsou zařazeny do ČP, se stejně jako Pavel Mužíček vyznám a osobně se domnívám, že nový model ČP může přispět k větší účasti závodníků. Ba co víc, jsme o tom přesvědčen.
Nesouhlasíte se mnou? Zkusím vás přesvědčit.

Ze závodů ČP v krátkém triatlonu by se měla vypiplat kvalitní značka a záruka kvality. Měla by to být výstavní skříň ČSTT a k pořadatelům by se měl svaz chovat s úctou, neboť to byli v minulých letech právě oni, kdo drželi ČP nad vodou.

Pokud se závodník z kategorie Age-group rozhodne zúčastnit jakéhokoliv závodu ČP, měl by automaticky očekávat plně uzavřenou trať, čipy, občerstvení a organizaci na vyšší úrovni něž u pouťáků zařazeného do XYZ ligy. Jedině tudy vede cesta k lepším „zítřkům“ ČP.

Na olympijských distancích by měli jezdit jen “ELITE“ závodníci a to se tvůrcům nového modelu ČP skvěle podařilo. Neboť právě délka plavecké disciplíny, odrazuje většinu hobby závodníků. A není se co divit. Nikdo netouží přijíždět do cyklistické depa a slyšet, že dnešním vítězem se stává Filip Ospalýýýýýýý, a když dobíhá do cíle vše je již sbaleno a on má pocit, že všechny svým výkonem zdržuje….

Přesně tohle odrazovalo většinu normálních smrtelníků a raději se zúčastnili středních triatlonů nebo jednoduše sprintů, kde nacházeli řadu soupeřů podobné výkonnosti. Stačí si jen srovnat účast na olympijském triatlonu a na sprinterských tratích v ČP v minulých letech.

Že nový model ČP bude fungovat, ukázali již v minulosti v Brně. Viz rok 2006. Dopoledne se konal ČP juniorů na sprinterských tratích společně se závodem Kepák triatlonové ligy. Účast 80 můžu včetně juniorů. Odpoledne uspořádali ČP Elite. Účast? 50 můžu.

I zmiňovaným juniorům to může výkonnostně pomoci. Na každém závodě nové tváře, ve vodě u první bójky tlačenice, na kole větší balíky….

Sečteno potrženo jsme přesvědčen, že tento revoluční krok přispěje k větší účasti a oblibě závodů ČP. Nečekejme však, že to půjde samo. Všichni svým dílem musí přispět k vytvoření ještě lepší atmosféry, o které tak s úctou mluví sportovci z jiných odvětví, kteří si vyzkouší triatlon.

Doprovod, závodník, pořadatel, rozhodčí ty všichni jsou na společné lodi a musí táhnout za jeden provaz.
Hodnocení:
Přečteno 1700x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně