Bude nový model ČP úspěšný?
Ze závodů ČP v krátkém triatlonu by se měla vypiplat kvalitní značka a záruka kvality. Měla by to být výstavní skříň ČSTT a k pořadatelům by se měl svaz chovat s úctou, neboť to byli v minulých letech právě oni, kdo drželi ČP nad vodou.
Pokud se závodník z kategorie Age-group rozhodne zúčastnit jakéhokoliv závodu ČP, měl by automaticky očekávat plně uzavřenou trať, čipy, občerstvení a organizaci na vyšší úrovni něž u pouťáků zařazeného do XYZ ligy. Jedině tudy vede cesta k lepším „zítřkům“ ČP.
Na olympijských distancích by měli jezdit jen “ELITE“ závodníci a to se tvůrcům nového modelu ČP skvěle podařilo. Neboť právě délka plavecké disciplíny, odrazuje většinu hobby závodníků. A není se co divit. Nikdo netouží přijíždět do cyklistické depa a slyšet, že dnešním vítězem se stává Filip Ospalýýýýýýý, a když dobíhá do cíle vše je již sbaleno a on má pocit, že všechny svým výkonem zdržuje….
Přesně tohle odrazovalo většinu normálních smrtelníků a raději se zúčastnili středních triatlonů nebo jednoduše sprintů, kde nacházeli řadu soupeřů podobné výkonnosti. Stačí si jen srovnat účast na olympijském triatlonu a na sprinterských tratích v ČP v minulých letech.
Že nový model ČP bude fungovat, ukázali již v minulosti v Brně. Viz rok 2006. Dopoledne se konal ČP juniorů na sprinterských tratích společně se závodem Kepák triatlonové ligy. Účast 80 můžu včetně juniorů. Odpoledne uspořádali ČP Elite. Účast? 50 můžu.
I zmiňovaným juniorům to může výkonnostně pomoci. Na každém závodě nové tváře, ve vodě u první bójky tlačenice, na kole větší balíky….
Sečteno potrženo jsme přesvědčen, že tento revoluční krok přispěje k větší účasti a oblibě závodů ČP. Nečekejme však, že to půjde samo. Všichni svým dílem musí přispět k vytvoření ještě lepší atmosféry, o které tak s úctou mluví sportovci z jiných odvětví, kteří si vyzkouší triatlon.
Doprovod, závodník, pořadatel, rozhodčí ty všichni jsou na společné lodi a musí táhnout za jeden provaz.