Pernštejnské peklo 2007

6.05.2007 -
Den 28. duben 2007 se zapsal do kroniky města Bystřice nad Pernštejnem velkým písmem, jako den, kdy skupina sportovních nadšenců připravila 0. ročník duatlonového závodu Pernštejnské Peklo.

Na start závodu se postavilo 32 závodníků a 1 závodnice, aby změřili své síly s náročnou tratí a sebou samými.  Vzdálenosti jednotlivých částí závodu byly 6km běh, 28 km cyklistický okruh a 3,5km běžecký okruh s pomyslnou třešinkou v podobě sjezdovky, kterou museli závodníci také absolvovat – samozřejmě směrem zdola nahoru.
Závod byl odstartován za krásného počasí v 11:15. První běh, složený ze tří dvoukilometrových okruhů, po polních a lesních cestách obce Bratrušína, nejrychleji absolvoval Tomáš Polzer (SK OMT Pardubice) následovaný Vladimírem Pospíchalem (netrénující skupina)  a Lukášem Tomáškem (SK OMT Pardubice).

28km dlouhý cyklistický okruh po místních silnicích měl za úkol rozdělit závod na 2 části -  tu příjemnou a tu pekelnou. „Vstupní branou do pekla“ se stal na 17km táhlý kopec z  Nedvědice do Kovářové, kde na závodníky čekalo stoupání místy až 18%. Stoupání do Kovářové také rozdělilo do té doby vzorně spolupracující trojici vedoucích závodníků. Do depa dorazil jako první Vladimír Pospíchal s 39 vteřinovým náskokem před Tomášem Polzerem a téměř 80vteřinovým náskokem před Lukášem Tomáškem.

Po rychlém přezutí do běžeckých speciálů vyrazili závodníci vstříc poslední třetí části závodu. Prvních 1500 metrů v zahrádkářské kolonii bylo v podstatě jen přípravou na závěrečné vražedné stoupání, během kterého se běžci objevili na sjezdovce, kterou nejdříve museli seběhnout až k samému úpatí a pak krutých 200 metrů s převýšením více než 140m.

Třetí část nejvíce zamíchala celkovým pořadím, což jde bohužel i na vrub pořadatelům 0.ročníku. Někteří závodníci trošku bloudili, někteří si nechtěně trať pro změnu zkrátili. Nejlépe se s nástrahami běžecké trati vyrovnal Vladimír Pospíchal, který se mohl se radovat premiérového vítězství. Na druhém místě se umístil Lukáš Tomášek a na třetím místě doběhl Tomáš Polzer, kterého o lepší umístění připravilo zabloudění na trati.

V kategorii muži nad 40 let bylo pořadí následující. Na prvním místě se umístil Josef Mareček (SK Axiom Orbit), před Luďkem Ševčíkem a Miroslavem Chlubnou.

Cena fair play byla udělena Zbyňkovi Pospíchalovi, který se v cíli objevil na druhém místě, ale během vyhlašování výsledků se přiznal ke zkrácení trati.

Nádherným sportovním okamžikem byl doběh dvojice Pavlů - Jonášová. Martinu, jedinou ženu závodu, sužovali na sjezdovce křeče a Dušan Pavlů rychle stahoval její náskok. V zápětí ukázal krásné sportovní gesto a této jediné ženy závodu, v posledních metrech pomohl, aby společně dosáhli cíle.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem závodníkům za účast, krásné sportovní výkony a toleranci drobných organizačních chybiček a panu starostovi Karlovi Pařízkovi za podporu města Bystřice nad Pernštejnem.
Rád bych touto cestou všechny pozval na další 1. ročník závodu Pernštejnské peklo, který plánujeme na duben 2008.

Závěrem bych si dovolil poděkovat našim sponzorům

 • Ludmila Špačková, Bystřice nad Pernštejnem pojištovací poradce ČP
 • Seznam CZ vyhledávací internetový portál
 • Highlandsport Žďár nad Sázavou sportovní potřeby (cyklistika, turistika, lyžování
 • K3 SPORT Žďár nad Sázavou vybavení do přírody
 • ABS WYDA, s.r.o. Žďár n.S. vzdělávací společnost (rekvalifikační kurzy, kurzy pro firmy)
 • ES TRANS s.r.o. Žďár n.S. mezinárodní doprava, potápěčské potřeby
 • Martina Jonášová, Žďár n.S: masérské a regenerační služby
 • Králi.cz, Žďár nad Sázavou www stránky, webdesing
 • Vodaservis, s.r.o., Žďár n.S. úprava pitných a průmyslových vod
 • Wera Werk, s.r.o., Bystřice nad Pernštejnem utahovací materiál
 • Medik line, Jiří Mareš, Nové Město n.M výrobna zdravotnických potřeb 
  Bližší informace o tomto závodě (fotografie, výsledky) a dalších chystaných závodech pro tento rok najdete na www stránkách http://triatlon.zrnet.cz

  Za organizátory závodu:
  Martin Špaček Petr Bezchleba
  mspacek@email.cz bezchli@centrum.cz

 • Hodnocení:
  Přečteno 589x

  Komentáře

  Pochvala Reagovat
  RUBRIKY ČLÁNKŮ
  AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
  29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
  29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
  16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
  11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
  7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
  16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
  8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
  1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
  24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
  21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně