Rohalovská desítka pod nadvládou AK Asics Kroměříž

27.02.2008 -
Mourhit Mohammed měl být želízkem v ohni při 15.ročníku Rohalovské desítky v Prusinovicích. Organizátorům se podařilo dostat na start tohoto atleta, který je držitelem evropských rekordů na 3, 5 a 10km a bronzovým medailistou na mistrovství světa 1999, s osobním rekordem těsně nad 26minut. Úsměvy nehýřil před samotným závodem, ani po něm. Zdravotní potíže, bolesti zad, daly za své a svým výkonem dosáhl „až“ na desáté místo v celkovém pořadí.
O ostré tempo závodu se staral obhájce loňského vítězství  Miroslav Vanko a Jan Kreisinger. Očekával se atak na traťový rekord, který nakonec zůstal nepokořen pro další ročníky, nicméně o velmi pěkný závod až do konce se postarala výše zmiňovaná dvojice běžců. Diváci zaplnili cílovou rovinku a společně s organizátory a speakerem očekávali, komu se podaří zapsat do historie tohoto závodu svým vítězstvím.
První proťal cílovou bránu Miroslav Vanko s časem 30:13. Nejen vítězství, ale také skalp Mourhita mu udělal velkou radost. Poměrně silný vítr ztížil trať nejen vítězi, ale všem běžcům na trati, a bylo zřejmé, že hranice třiceti minut nebude překonána ani tento rok.

Pouhé dvě vteřiny za ním byl Jan Kreisinger s časem 30:15 a druhým místem v celkovém pořadí. S výsledkem Jana je spokojen také ředitel tohoto klání, Ondra Němec. Historie z minulého ročníku se na prvních dvou příčkách tedy nemění.

Na třetím místě se umístil Jakub Burghardt s časem 31 minut a o 7 vteřin tak porazil Roberta Štefka, který se bude pokoušet o splnění limitu v maratonu na olympiádu v čínském Pekingu.

Běžci AK Asics Kroměříž tuto trať zcela ovládli, pokud budeme počítat také vítěze, jehož služby tento oddíl využívá, bylo jich pět v první sedmičce. Mimo jmenovaných ještě Daniel Fekl a David Gerych.

Nejrychlejší ženou dne se stala Petra Kamínková, která zvládla náročnou desetikilometrovou trať v čase 35:32. Po doběhu měla hodně naspěch, v podvečer ji čekal start na Mistrovství České republiky v pražské hale na 3km. Druhou v pořadí byla Radka Vodičková s časem 35:39 a třetí Jana Klimešová s časem 36:51.

Tento závod je již minulostí. Pro další ročník plánují organizátoři přestavby ve strategii. Budou zvažovat možnost nastoupení na startu mladého keňského závodníka, a přejme jim, že se jim podaří pokořit onu půlhodinovou hranici.

Na startu hlavního závodu se objevilo celkem 307 běžců, v mládežnických kategoriích 215. O start a předávání cen se postarali dva četníci z četnické pátrací stanice Brno prap. Ambrože a stržm. Zahálky.

Výsledky
http://www.obecprusinovice.cz/upload/0/0bd03c74_1_Roh_lovsk__des_tka_2008___v_sledky.pdf  


Aleš Dedek


Robert Štefko

Hodnocení:
Přečteno 925x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera
8.5.23Kočař vydřel na světovém šampionátu v dlouhém triatlonu 12. místo. Soukup byl 35.