Rohalovská desítka pod nadvládou AK Asics Kroměříž

27.02.2008 -
Mourhit Mohammed měl být želízkem v ohni při 15.ročníku Rohalovské desítky v Prusinovicích. Organizátorům se podařilo dostat na start tohoto atleta, který je držitelem evropských rekordů na 3, 5 a 10km a bronzovým medailistou na mistrovství světa 1999, s osobním rekordem těsně nad 26minut. Úsměvy nehýřil před samotným závodem, ani po něm. Zdravotní potíže, bolesti zad, daly za své a svým výkonem dosáhl „až“ na desáté místo v celkovém pořadí.
O ostré tempo závodu se staral obhájce loňského vítězství  Miroslav Vanko a Jan Kreisinger. Očekával se atak na traťový rekord, který nakonec zůstal nepokořen pro další ročníky, nicméně o velmi pěkný závod až do konce se postarala výše zmiňovaná dvojice běžců. Diváci zaplnili cílovou rovinku a společně s organizátory a speakerem očekávali, komu se podaří zapsat do historie tohoto závodu svým vítězstvím.
První proťal cílovou bránu Miroslav Vanko s časem 30:13. Nejen vítězství, ale také skalp Mourhita mu udělal velkou radost. Poměrně silný vítr ztížil trať nejen vítězi, ale všem běžcům na trati, a bylo zřejmé, že hranice třiceti minut nebude překonána ani tento rok.

Pouhé dvě vteřiny za ním byl Jan Kreisinger s časem 30:15 a druhým místem v celkovém pořadí. S výsledkem Jana je spokojen také ředitel tohoto klání, Ondra Němec. Historie z minulého ročníku se na prvních dvou příčkách tedy nemění.

Na třetím místě se umístil Jakub Burghardt s časem 31 minut a o 7 vteřin tak porazil Roberta Štefka, který se bude pokoušet o splnění limitu v maratonu na olympiádu v čínském Pekingu.

Běžci AK Asics Kroměříž tuto trať zcela ovládli, pokud budeme počítat také vítěze, jehož služby tento oddíl využívá, bylo jich pět v první sedmičce. Mimo jmenovaných ještě Daniel Fekl a David Gerych.

Nejrychlejší ženou dne se stala Petra Kamínková, která zvládla náročnou desetikilometrovou trať v čase 35:32. Po doběhu měla hodně naspěch, v podvečer ji čekal start na Mistrovství České republiky v pražské hale na 3km. Druhou v pořadí byla Radka Vodičková s časem 35:39 a třetí Jana Klimešová s časem 36:51.

Tento závod je již minulostí. Pro další ročník plánují organizátoři přestavby ve strategii. Budou zvažovat možnost nastoupení na startu mladého keňského závodníka, a přejme jim, že se jim podaří pokořit onu půlhodinovou hranici.

Na startu hlavního závodu se objevilo celkem 307 běžců, v mládežnických kategoriích 215. O start a předávání cen se postarali dva četníci z četnické pátrací stanice Brno prap. Ambrože a stržm. Zahálky.

Výsledky
http://www.obecprusinovice.cz/upload/0/0bd03c74_1_Roh_lovsk__des_tka_2008___v_sledky.pdf  


Aleš Dedek


Robert Štefko

Hodnocení:
Přečteno 927x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland