Silná dvojka ve světě triatlonového vybavení

31.10.2007 -
Ve všech ekonomických odvětvích dochází k fůzím či alespoň úzké spolupráci firem. Ne jinak je tomu u triatlonového vybavení. Zářným příkladem toho, je spojení známého francouzského výrobce neoprenů, firmy Aquaman, s americkým producentem triatlonových hrazd a dalšího vybavení, firmou Profile Design
Obě firmy, sledující každá své zájmy pochopili, že si mohou navzájem pomoci. Snahou Profile Design bylo rozšířit své spektrum nabízeného sortimentu o kvalitní neopreny. Kde vzít a nekrást, především pak pokud se jedná o nápady draze zaplacené ve vývoji jednotlivých značek. Nabízela se ne zrovna levná možnost koupit nějakou menší firmu zabývající se výrobou neoprenů.

 Jako mnohem výhodnější a to především po stránce ekonomické, se ukázala být cesta spolupráce. Aquaman v té době přemýšlel jak navýšit prodej svých, v Evropě vyhlášených, neoprénů také na velmi atraktivní trh v zámoří.

 Slovo dalo slovo a objevila se nová značka neoprenů pro severoamerický trh (a pravděpodobně nejen pro něj)- Profile Design. Název Aquaman sice samozřejmě zmizel, ale určitá spojitost (naznačující z jaké dílny neopreny pocházejí) byla zachována. Jednotlivým modelům totiž zůstala jejich původní jména. A tak se setkáte s Bionikem i Metal Cell.

 Aquaman díky tomu ušetřil prostředky, které by musel investovat aby posílil svoji pozici na tomto velkém trhu a jeho neopren dnes prostřednictvím Profile Design propagují třeba Chris Legh, Melanie McQuaid a nebo třeba Jamie Whitmore.


Hodnocení:
Přečteno 885x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!