Silná dvojka ve světě triatlonového vybavení

31.10.2007 -
Ve všech ekonomických odvětvích dochází k fůzím či alespoň úzké spolupráci firem. Ne jinak je tomu u triatlonového vybavení. Zářným příkladem toho, je spojení známého francouzského výrobce neoprenů, firmy Aquaman, s americkým producentem triatlonových hrazd a dalšího vybavení, firmou Profile Design
Obě firmy, sledující každá své zájmy pochopili, že si mohou navzájem pomoci. Snahou Profile Design bylo rozšířit své spektrum nabízeného sortimentu o kvalitní neopreny. Kde vzít a nekrást, především pak pokud se jedná o nápady draze zaplacené ve vývoji jednotlivých značek. Nabízela se ne zrovna levná možnost koupit nějakou menší firmu zabývající se výrobou neoprenů.

 Jako mnohem výhodnější a to především po stránce ekonomické, se ukázala být cesta spolupráce. Aquaman v té době přemýšlel jak navýšit prodej svých, v Evropě vyhlášených, neoprénů také na velmi atraktivní trh v zámoří.

 Slovo dalo slovo a objevila se nová značka neoprenů pro severoamerický trh (a pravděpodobně nejen pro něj)- Profile Design. Název Aquaman sice samozřejmě zmizel, ale určitá spojitost (naznačující z jaké dílny neopreny pocházejí) byla zachována. Jednotlivým modelům totiž zůstala jejich původní jména. A tak se setkáte s Bionikem i Metal Cell.

 Aquaman díky tomu ušetřil prostředky, které by musel investovat aby posílil svoji pozici na tomto velkém trhu a jeho neopren dnes prostřednictvím Profile Design propagují třeba Chris Legh, Melanie McQuaid a nebo třeba Jamie Whitmore.


Hodnocení:
Přečteno 877x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková