Silná dvojka ve světě triatlonového vybavení

31.10.2007 -
Ve všech ekonomických odvětvích dochází k fůzím či alespoň úzké spolupráci firem. Ne jinak je tomu u triatlonového vybavení. Zářným příkladem toho, je spojení známého francouzského výrobce neoprenů, firmy Aquaman, s americkým producentem triatlonových hrazd a dalšího vybavení, firmou Profile Design
Obě firmy, sledující každá své zájmy pochopili, že si mohou navzájem pomoci. Snahou Profile Design bylo rozšířit své spektrum nabízeného sortimentu o kvalitní neopreny. Kde vzít a nekrást, především pak pokud se jedná o nápady draze zaplacené ve vývoji jednotlivých značek. Nabízela se ne zrovna levná možnost koupit nějakou menší firmu zabývající se výrobou neoprenů.

 Jako mnohem výhodnější a to především po stránce ekonomické, se ukázala být cesta spolupráce. Aquaman v té době přemýšlel jak navýšit prodej svých, v Evropě vyhlášených, neoprénů také na velmi atraktivní trh v zámoří.

 Slovo dalo slovo a objevila se nová značka neoprenů pro severoamerický trh (a pravděpodobně nejen pro něj)- Profile Design. Název Aquaman sice samozřejmě zmizel, ale určitá spojitost (naznačující z jaké dílny neopreny pocházejí) byla zachována. Jednotlivým modelům totiž zůstala jejich původní jména. A tak se setkáte s Bionikem i Metal Cell.

 Aquaman díky tomu ušetřil prostředky, které by musel investovat aby posílil svoji pozici na tomto velkém trhu a jeho neopren dnes prostřednictvím Profile Design propagují třeba Chris Legh, Melanie McQuaid a nebo třeba Jamie Whitmore.


Hodnocení:
Přečteno 886x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.