V cíli jsem skoro brečela bolestí, říká Tereza Zimovjanová po akademickém MS

11.08.2016 -
Tereza se blýskla na posledním závodě ČP v Táboře, kde získala zlato a titul republikové šampionky ve sprinttriatlonu. Ve švýcarském Nyonu se postavila na start MS akademiků a vybojovala skvělé desáté místo a zajistila si účast na MS do 23 let v Mexiku. Více v rozhovoru

Do Švýcarska na akademické MS jsi jela jako novopečená mistryně republiky ve sprinttriatlonu. Jak ses připravovala na závod v Nyonu? 

Tento závod byl jedním z vrcholů mé sezóny, takže jsem se celý týden před ním už spíš jen na trénincích flákala a odpočívala.  

S jakým cílem jsi šla na start? 

Hlavní cíl bylo přežít, poněvadž to byl můj první olympijský triatlon v životě! Těšila jsem se na premiéru a zároveň se bála, abych to v pořádku zvládla. Na plavání jsem si věřila, že bych mohla být někde vepředu, ale o průběhu kola a běhu jsem si už nebyla moc jistá. 


Jak to vypadalo v samotném závodě? 

Plavání bylo velmi náročné, poněvadž byly velké vlny. Naštěstí jsem s nimi neměla moc potíž a z jezera jsem vylézala na třetím místě. Dlouhý přeběh do depa byl opět masakr, a při naskakování na kolo mi spadla tretra, pro kterou jsem se musela vracet, takže první balík mi ujel. Moje čtyřčlenná skupinka byla nakonec dojeta balíkem za námi, se kterým jsme pak dojeli i balík první. Na běh jsme tedy pak vybíhaly velká skupina. Moje taktika byla nepřepálit první půlku běhu, abych ho celý zvládla. Až do 7.5 km jsem se držela na sedmém místě, ale na posledním okruhu už jsem běžela spíš jen silou vůle, poněvadž jsem byla kompletně vyčerpaná. Předběhly mě tedy tři soupeřky, mezi nimi i Péťa Kuříková. Ale do cíle jsem top deset udržela, což pro mě byl skvělý pocit. Po závodě jsem to nicméně dost odnesla, dvacet minut jsem se nemohla zvednout a organizátoři mě museli polévat celou dobu vodou, až jsem brečela bolestí. Po třech hodinách jsem byla již naštěstí relativně OK, ale vydala jsem se opravdu téměř ze všech sil. 

Při premiéře na olympijské distanci v takové konkurenci je desáté místo parádní výsledek. Vnímáš to také tak? 

Jsem opravdu spokojená. Nebyla jsem si jistá, co od sebe čekat, jestli neodpadnu ze skupiny na kole, atd. Když jsem se na běhu stále držela vepředu, byla jsem dost překvapená, že mě ostatní holky nesbíhají, byl to krásný pocit. Vlastně jsem si celý závod užila, jako bych jela s ostatními na výlet na kole, pobíhala si, až tedy na poslední okruh běhu, kdy se mi honilo hlavou, abych náhodou nezkolabovala.


Proběhla nějaká oslava? 

Zatím to oslavím tím, že si dám tři dny volna od tréninku. Jinak snad nějaká mini oslavička doma by mohla být, možná upeču nějaký speciální dort nebo bábovku. 

Jak vypadá tvůj závodní diář na další část sezony? 

Po závodě, když jsem ještě v mdlobách seděla v cíli, mi Lenka Kovářová oznámila, že jsem si potvrdila nominaci na Mistrovství světa do 23 let v mexickém Cozumelu v půlce září, což tedy bude můj hlavní letošní start. Možná pojedu ještě ČP na Lipně, ale když se budu cítit ještě unavená, tak ho radši vynechám. 

autor fotografií: reprezentační trenér Izraele

výsledky závodu: http://www.triathlon.org/results/result/2016_nyon_fisu_world_university_triathlon_championships/305461

 

Hodnocení:
Přečteno 803x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.