Mé ambice byly určitě vyšší než DNF po pádu, říká Vendula Frintová

29.09.2015 -
Minulý víkend se v americkém Chicagu konalo finále WTS v olympijském triatlonu. Na start se postavila i naše nejlepší závodnice Vendula Frintová. Bohužel pro ni skončil závod v cyklistické části, kde se dostala do kolize s další závodnicí a kvůli následkům pádu musela odstoupit. Více v rozhovoru

Jak ses připravovala a těšila na vrcholný závod v Chicagu?

Po MČR Táboře jsem odletěla zpět do Pyrenejí, kde jsem absolvovala závěrečnou přípravu před posledními třemi závody WTS. Po WTS Stockholm už šlo hlavně co nejlepší regeneraci a udržovací trénink, neboť WTS Edmonton a WTS Chicago Grand Final následovaly ve 14 denních odstupech. 

Triatlonový svátek byl spojen s celým víkendem ve znamení tohoto sportu. Jak jsi vnímala atmosféru v Chicagu?

Atmosféra byla obdobná jako na jiných závodech WTS. Bohužel Amerika má svá vlastní pravidla a tak některé ze závodů utrpěly jejich striktním přístupem a obavám z předpovědi počasí. Závod juniorů se změnil v duatlon, závod žen do 23 let se jel na polovičních sprinterských tratích, náš závod byl přesunut o 4h dopředu. Nutno však podotknout, že organizátoři se s veškerými změnami vypořádali na jedničku, takže samotné soutěže neutrpěly. 

Cítil ses na startu připravená na maximum? V jaké umístění jsi doufala?

Vím, že jsem byla dobře připravená, o to více mě mrzí, že jsem to v závodě nemohla ukázat. Ambice byly určitě vyšší než DNF po pádu v cyklistické části.


Co se přesně stalo?

Ve čtvrtém nebo pátém cyklistickém okruhu jsem v jedné ze zatáček brnkla do zadního kola závodnice přede mnou a bohužel to již nedokázala ustát. Cyklistická část byla velice specifická, obsahovala 45 zatáček o 180 stupňů a 63 90ti stupňových v 9ti okruzích, takže vteřinová ztráta koncentrace měla fatální následky. 

Způsobil ti tento pád i nějaké zranění a zdravotní komplikace?

Doléčuji svalové zranění lýtka, které bylo po pádu v křeči a znemožnilo mi tak pokračovat. Kromě toho jsem si přivezla jako suvenýr silniční lišej a pohmožděniny. 

Se soupeřkami křižujete planetu za triatlonovými souboji a znáte se navzájem velmi dobře. Co říkáš na chicagské medailové podium? Letošní zlatá cesta Jorgensen je z říše fantazie.  Mezi muži se Javier Gomez vepsal do triatlonové historie čtvrtým triumfem v celkovém bodování…

Podium v ženském závodě nepřekvapilo, a pokud se žádná ze závodnic nezraní, nebo se nepřihodí něco nenadálého v průběhu olympijského závodu, dá se i za rok v Riu předpokládat obdobné obsazení stupňů vítězů. Co se týká mužského závodu, je fantastické vidět na stupních dva zástupce mé tréninkové skupiny. Maria a Richarda mám možnost potkávat každý den, vím, jak tvrdě trénují a oba si to zaslouží. Výkon Javiera Gomeze není třeba komentovat, neboť co on dokázal za celou svou kariéru je více než obdivuhodné.  Gwen Jorgensen je v současné době bezkonkurenční a její výkony mluví za vše, netřeba komentovat.

Kde budeš startovat v dalších závodech?

Chystám se na SP Alanya, popř. SP Tongyeong. Poté bude následovat zasloužené volno a dovolená.

Řešila jsi už případné změna v tréninku v přípravě na další sezonu?

Do příští sezóny žádné změny nechystám, příprava ve skupině se mi osvědčila. 

Objevíš se zase někdy doma v Čechách?

Pro nejlepší závodníky již sezóna skončila, takže na poslední závody se budu připravovat individuálně v Čechách pod křídly J. Seidla.


 

Hodnocení:
Přečteno 658x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.