S potěšením jsem sledoval rozhodčí, jak se s tím nemažou, říká Tomáš Ekl po IM Hamburk

18.08.2017 -
Triatlonista v dresu berounských Ironstars zajel o víkendu nejlepší český výsledek na IM Hamburk v podobě 15. místa celkového pořadí. Kladně kvituje i počínání rozhodčích, kteří oproti nedávnému Challenge Prague, sázeli karty za každý draftingový prohřešek. Více v našem rozhovoru

V závodě IM Hamburk jsi zajel čas 9:10:04, což znamenalo 15.místo v celkovém pořadí, bronz v kategorii a možnost havajského startu. Jaké máš dojmy po závodě? 

Z celého závodu mám samé kladné dojmy. Rolling start na plavání je krok vpřed. Rozhodčí se prvních 30 minut v cyklistice snažili rozpískávat skupiny, a když se pole trošku natáhlo, tak začaly pěkně sázet karty. Motorku jsem měl skoro celý první okruh u sebe a s potěšením sledoval, jak se s tím nemaže. Obrovský rozdíl oproti Praze. Druhý okruh už jsem jel v podstatě sám. Běh byl stejně jako v Praze v parádní atmosféře centra velkého města. 

Jak se pro tebe závod vyvíjel?  

Vyvíjel se dle mého klasického scénáře, kdy jsem vylézal z vody dle výsledků na cca 200. místě a pustil se do stíhací jízdy na cyklistice. Tam jsem se v prvních kole prokousával vláčkami závodníků dopředu a v druhém už jel osamoceně. V běhu jsem na prvních 10km předběhl několik slabších běžců a poté již ztratil přehled díky závodníkům o kolo zpět. Podél trati jsem žádný informace nedostával, a tak umístění jsem se dozvěděl až po závodě. 


Jak jsi spokojen s výkonem (plavání 1:02, kolo 4:54, maraton 3:05) a výsledkem? 

Mimo úvodní plaveckou část, kde jsem si v první polovině naplaval zbytečné metry navíc, jsem s výkonem spokojený. Z výsledku jsem byl hodně překvapen, protože jsem v Německu čekal daleko větší konkurenci.  

Jak se ti líbila atmosféra a organizace? 

Organizaci nelze nic vytknout. Divácká kulisa byla parádní a konkrétně na maratonu nebylo mnoho míst bez fandících diváků. 

Potkal ses s ostatními Čechy na startu? 

Na závod jsme jeli ve čtyřech (Tomáš Křeček, Míra Mikula, Míra Jurič) a po závodě jsem ještě vše zhodnotil s Lukášem Polanem. 

Z jakého důvodu sis vybral zrovna tento závod? 

Na Hamburk padla volba kvůli touze účastnit se velkého závodu v Německu. A také ihned nebyl vyprodán.. 


Jak se ti zatím daří v letošní sezóně? 17.místo z Czechmana, 7.místo Moraviaman, 19. Místo Challenge Prague,…. 

Začátek sezóny nebyl úplně ideální a zklamaný jsem byl hlavně z posledních 20 km běhu na letošním Moravimanovi, kde mi totálně odešly nohy. Od července jsem již podával standartní výkony, i když jsem pořád nebyl úplně spokojen s běžeckou částí. Proto jsem rád, že alespoň v neděli mi to běželo, i když musím podotknout, že počasí na maraton bylo téměř ideální. 

Připravuješ několik svých triatlonových svěřenců, jak se jim letos daří? 

Radost mi čerstvě udělal Míra Mikula v Hamburku, který zajel svůj životní závod a zároveň osobák na IM tratích. Honza Šneberger mi letos udělal radost svým výkonem a umístěním na Pálavě, Milan Škoda velkým zlepšením na maratonu, ale i ostatní svými zlepšenými výkony. Zároveň jsem rád, že jsou všichni zdraví a můžou plnohodnotně trénovat. 

Jaké závody máš ještě letos v plánu? 

Triatlonovou sezónu jsem tímto závodem ukončil a nejspíš už pojedu jen Klasik duatlon v Příbrami.pozn.titulní foto: Roman Knedlík 

Hodnocení:
Přečteno 1065x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně