Dobrým výsledkem by bylo umístění v Top Ten, říká Lukáš Polan před Moraviamanem

22.06.2017 -
Lukáš Polan překonal vleklé zranění achilovek a v letošní sezoně už má za sebou několik závodů na domácí i evropské scéně dlouhého triatlonu. V sobotu se chystá na Moraviamana a rád by se podíval do první desítky celkového pořadí. Více v rozhovoru

Ještě donedávna jsi laboroval se zraněním, musel jsi na operaci achilovek. Jak jsi na tom letos po zdravotní stránce? 

Po vleklých zdravotních problémech, a dvou operacích, se nyní zdá být vše v pořádku! O levé noze nevím vůbec, ta pravá po závodech a rychlejším tempovém tréninku trochu pobolívá, ale ve srovnání s předchozími zkušenostmi (kdy úpony achilovek téměř při každém běžeckém tréninku otekly na velikost mandarinky), si rozhodně nemám na co stěžovat! 

Vyznáváš závodní styl ala Petr Vabroušek, což v praxi znamená závodit téměř každý víkend. Co už máš letos za sebou? Jak se povedla předsezonní příprava? 

Vinou pracovního vytížení byla letošní příprava opět jedna velká improvizace! Téměř každodenní rozhodování mezi spánkem a tréninkem (protože oboje se stihnout nedalo) je naštěstí minulostí, takže posledních několik málo dní už se poctivě připravuji, a čekám na zázrak! Letos mám za sebou Krušnomanský masakr na Klínech, kultovního Czechmana na Pardubicku, dva závody IRONMAN 70.3 v rakouském St.Pöltenu a německém Kraichgau, plánovaný start na nedělním IRONMAN 70.3 Luxembourg jsem musel z pracovních důvodů na poslední chvíli odpískat. Vše bez výraznějšího výsledku, ať už plánovaně či neplánovaně, se zatím každý start v průběhu závodu zvrhnul spíš do tréninkového charakteru. Současná cyklistická výkonnost bohužel nestačí ani tempu nejlepších profesionálek ve světové sérii, půlmaratonem za 1:27 se díra do světa triatlonu taky nedělá, a o plavání radši ani nemluvím! Sečteno, podtrženo - kde nic není, ani smrt nebere! 


Tuto sobotu si nenecháš ujít kultovního železňáka v Otrokovicích – Moraviaman. Jaké jsou ambice? 

O přední příčky rozhodně bojovat nebudu, takže chci začít s rozumem a nenechat se strhnout rychlým tempem soupeřů! Za dobrý výsledek bych považoval umístění do 10. místa - k tomu bych potřeboval co možná největší vedro na závěrečný maraton, pak by byla slušná šance posunout se pořadím vzhůru! 

A další závody? 

Začátkem července plánuji účast na IM v rakouském Klagenfurtu a německém Frankfurtu nad Mohanem, pak by měl následovat tréninkový blok zakončený mým oblíbeným IM ve švýcarském Curychu. Vrcholem sezóny pak pravděpodobně bude kombinace nového IM Hamburg s prověřeným IM Kalmar! To vše s pětidenní mezerou na přesun trajektem do Švédska, rychlou regeneraci a vyladění na další devítihodinové martyrium - bohužel asi nebudu mít výkonnost, se kterou by se dalo závodit podle mých představ, ale oba závody slibují velmi rychlou trať, tak se zkusím poprat alespoň o důstojný výsledek! Konec léta si ještě okořením vybranými závody IM 70.3, a nebudu chybět ani na tradičním duatlonu v Příbrami! Pokud bude zdraví sloužit, a chuť do závodů mě neopustí, rád bych se konečně připravil na nějaký podzimní maraton, pravděpodobně v Drážďanech! 

Trénuješ i ve skupině v rámci Etriatlon Teamu. Jak to hodnotíš? 

Na členství v Etriatlon Teamu si rozhodně nemůžu stěžovat! Petr Valeš se mi snaží pomoci, jak jen může - materiálně, i možností účastnit se ranních plaveckých tréninků, to jsem letos bohužel z časových důvodů využil jen minimálně...Hodnocení:
Přečteno 1249x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza