Dobrým výsledkem by bylo umístění v Top Ten, říká Lukáš Polan před Moraviamanem

22.06.2017 -
Lukáš Polan překonal vleklé zranění achilovek a v letošní sezoně už má za sebou několik závodů na domácí i evropské scéně dlouhého triatlonu. V sobotu se chystá na Moraviamana a rád by se podíval do první desítky celkového pořadí. Více v rozhovoru

Ještě donedávna jsi laboroval se zraněním, musel jsi na operaci achilovek. Jak jsi na tom letos po zdravotní stránce? 

Po vleklých zdravotních problémech, a dvou operacích, se nyní zdá být vše v pořádku! O levé noze nevím vůbec, ta pravá po závodech a rychlejším tempovém tréninku trochu pobolívá, ale ve srovnání s předchozími zkušenostmi (kdy úpony achilovek téměř při každém běžeckém tréninku otekly na velikost mandarinky), si rozhodně nemám na co stěžovat! 

Vyznáváš závodní styl ala Petr Vabroušek, což v praxi znamená závodit téměř každý víkend. Co už máš letos za sebou? Jak se povedla předsezonní příprava? 

Vinou pracovního vytížení byla letošní příprava opět jedna velká improvizace! Téměř každodenní rozhodování mezi spánkem a tréninkem (protože oboje se stihnout nedalo) je naštěstí minulostí, takže posledních několik málo dní už se poctivě připravuji, a čekám na zázrak! Letos mám za sebou Krušnomanský masakr na Klínech, kultovního Czechmana na Pardubicku, dva závody IRONMAN 70.3 v rakouském St.Pöltenu a německém Kraichgau, plánovaný start na nedělním IRONMAN 70.3 Luxembourg jsem musel z pracovních důvodů na poslední chvíli odpískat. Vše bez výraznějšího výsledku, ať už plánovaně či neplánovaně, se zatím každý start v průběhu závodu zvrhnul spíš do tréninkového charakteru. Současná cyklistická výkonnost bohužel nestačí ani tempu nejlepších profesionálek ve světové sérii, půlmaratonem za 1:27 se díra do světa triatlonu taky nedělá, a o plavání radši ani nemluvím! Sečteno, podtrženo - kde nic není, ani smrt nebere! 


Tuto sobotu si nenecháš ujít kultovního železňáka v Otrokovicích – Moraviaman. Jaké jsou ambice? 

O přední příčky rozhodně bojovat nebudu, takže chci začít s rozumem a nenechat se strhnout rychlým tempem soupeřů! Za dobrý výsledek bych považoval umístění do 10. místa - k tomu bych potřeboval co možná největší vedro na závěrečný maraton, pak by byla slušná šance posunout se pořadím vzhůru! 

A další závody? 

Začátkem července plánuji účast na IM v rakouském Klagenfurtu a německém Frankfurtu nad Mohanem, pak by měl následovat tréninkový blok zakončený mým oblíbeným IM ve švýcarském Curychu. Vrcholem sezóny pak pravděpodobně bude kombinace nového IM Hamburg s prověřeným IM Kalmar! To vše s pětidenní mezerou na přesun trajektem do Švédska, rychlou regeneraci a vyladění na další devítihodinové martyrium - bohužel asi nebudu mít výkonnost, se kterou by se dalo závodit podle mých představ, ale oba závody slibují velmi rychlou trať, tak se zkusím poprat alespoň o důstojný výsledek! Konec léta si ještě okořením vybranými závody IM 70.3, a nebudu chybět ani na tradičním duatlonu v Příbrami! Pokud bude zdraví sloužit, a chuť do závodů mě neopustí, rád bych se konečně připravil na nějaký podzimní maraton, pravděpodobně v Drážďanech! 

Trénuješ i ve skupině v rámci Etriatlon Teamu. Jak to hodnotíš? 

Na členství v Etriatlon Teamu si rozhodně nemůžu stěžovat! Petr Valeš se mi snaží pomoci, jak jen může - materiálně, i možností účastnit se ranních plaveckých tréninků, to jsem letos bohužel z časových důvodů využil jen minimálně...Hodnocení:
Přečteno 1239x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně