V rámci možností se mi povedlo maximum, říká Pavel Petrásek, nejrychlejší Čech na WCH Ironman 70.3

7.09.2016 -
V Australské Mooloolabě se o víkendu konal světový šampionát na halfironmanské distanci. Pavel "Karlos" Petrásek z Etriatlon Teamu se před závodem potýkal se zdravotní indispozicí, ale zabojoval a předvedl nejrychlejší český výkon v čase 4:17 skončil na 32.místě své věkové kategorie. Jak prožil závod a komu vděčí za podporu se můžete dočíst v našem rozhovoru

S jakým cílem a ambicí jsi odlétal k protinožcům na Světový šampionát Ironman 70.3?

Bylo to moje první mistrovství a s žádnými konkrétními cíli na umístění jsem neodjížděl, chtěl jsem podat maximální výkon a to se v rámci toho, jak to před závodem všechno probíhalo, celkem podařilo.

Jak ses cítil před startem závodu?

V místě závodu jsem se nachladil a od středy jsem se modlil, abych se závodu vůbec zúčastnil, naštěstí jsem se v rámci možností vzchopil a tělo mi dovolilo si závod užít. Aby toho nebylo málo, tak ráno hodinu před startem dorazím ke kolu a zadní kolo prázdné, narychlo jsem dostal od servismanů ze Shimano hliníkový tréninkový ráfek a šel značně rozladěn, že nic nevychází bojovat do vln.

Popsal bys, jak se ti dařilo v jednotlivých disciplínách?

Plavání v oceánu za 26:34 moje klasika, kolo za 2:19:24 dobré, rovina ok, ale jak přišly kopce a dostal jsem se trošku do tepů, tak tělo protestovalo, posledních 30 km už jsem sotva točil nohama. Při přechodu na běh jsem si neuměl představit, že to ještě uběhnu, ale nohy se trochu vzpamatovaly a běžecký čas 1:25:05 bylo maximum, co jsem dokázal včera předvést, i když normálně to žádná sláva není, tělo mě nepustilo vůbec do tempa a 160 tepů průměr na běhu toho je jasným důkazem a výsledný čas 4:17:44 je super. 32.místo v kategorii.


Jak hodnotíš výsledek a předvedený výkon?

Jak jsem napsal, s tím, jak se všechno před závodem vyvíjelo, jsem s výkonem spokojen a tělo mě překvapilo, že se dokázalo takto kousnout. Ale aspoň je motivace příště ukázat, že my v Česku nejsme jen tak do počtu. Děkuji za podporu všem, kteří u trati a na dálku fandili a podporovali, velice si toho vážím a vaše podpora mě hnala do cíle. 

Co říkáš na atmosféru tohoto velkého triatlonového svátku?

Atmosféra byla skvělá, jak se na mistrovství světa patří, Australani měli MS poprvé, a tak se snažili, aby bylo vše ideální a hlavně sportem obecně a triatlonem tam žijí neskutečně.

Cestování na druhou půlku zeměkoule s veškerým vybavením na závod není jednoduché..

To ano. Cesta byla dlouhá, byli jsme skoro 3 dny na cestě..


Kde a v jakých podmínkách jste bydleli?

Nejdříve jsme byli ubytovaní 5 nocí v Noosa Heads, kde jsou podmínky pro triatlon opravdu ideální, i díky tomu, že je to meka triatlonu. Tři dny před závodem jsme přejeli do místa závodu, kde nás pohostil David Sajner u sebe na apartmánu, za což mu moc dekuji.

Byl čas na aklimatizace dobře vyladit před závodem?

Z ladění jsem měl díky cestě trochu strach, ale bral jsem to jako novou zkušenost. Hektické to bylo i před odletem, kdy jsem v práci finišoval, abych mohl na měsíc odletět a do toho ještě trénovat..Měl jsem toho opravdu dost a už se modlil, ať je to všechno za mnou, ale bohužel let a neustálé klimatizace zapříčinily, že jsem po 4 dnech v Austrálii padl s nemocí do postele. To bylo ve středu a místo vyladění jsem se modlil, abych mohl vůbec startovat. Naštěstí zdravotní stav se v den před závodem zlepšil a já věděl, že závod zvládnu. Ale také jsem si byl vědom toho, že to asi o nějakou závratnou formu nenarazím. Takže vyladění z říše zlých snů.


Je den po závodě, co máš ještě v plánu?

V plánu máme Sydney a potom Nový Zéland cca 3 týdny, a pak zpět do Brisbane, kde vyzvedneme věci u Kuby Langhammera,  zaserfujeme a 26.9. poletíme s jednodenní zastávkou přes Hong Kong do Čech. Máme to jako low cost trip se spacákem a batůžkem hodně na punk, ale když už jste na druhé straně zeměkoule, tak by to byl hřích nevyužít.

Máš nějaký zážitek se setkáním s hvězdou světového triatlonu?

Z blízka jsem viděl skoro všechny osobnosti, ale že bych s některou promluvil, či se zastavil, to krom Radky Vodičkové a Melissou Hauschildt, říct nemůžu.

Komu bys rád na tomto místě poděkoval ohledně finanční a materiální podpory tohoto nákladného podniku?

Rád bych poděkoval: 

CooperVision Česká republika & Slovensko MOOLBIKE Salming Running Česko ISM Seat Czech Etriatlon Team Jan Špatenka a syn - mezinárodní autodoprava MSIo s.r.o , JUTA a.s. , Obec Černilov, Vacek-Elektro a.s. , Ekoizol s.r.o. , Vladimír Bek, Martin Maňák, Vladimír Tuček, Petr Svoboda, Daniel Racek, David Horák, Jiří Malý, Jindřich Řeháček, Jiří Ježek, Irena Dohnalová, VAK stavby,spol.s.r.o

Hodnocení:
Přečteno 852x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland